علی پاکدل

راه اندازی میکروتیک در شبکه داخلی و تنظیمات DHCP و پهنای باند

سلام به مهندسین عزیز ، من قصد دارم توی شرکت میکروتیک بزارم و روترش رو هم خریداری کردم که مدلش CRS109-8G-1S-2HnD-IN هستش. مودم رو به Ether 3 متصل کردم و DHCP آی پی میگیره.شبکه داخلی هم به Ether 4 متصل کردم که اونم DHCP آی پی میگره و نت هم 192.168.10.0/24 هست و آی پی 192.168.10.1 آی پی خود Ether4 هست. DNS server هم همون 192.168.10.1 راه اندازی کردم. و کلاینت ها واسه اینرنت مشکلی ندارن. من آی پی اولین سیستم کلاینت رو برای نمونه میزنم که اینترنت هم داره :

iP: 192.168.10.2
Subnet: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.10.1
Dns Server: 192.168.10.1

چند تا مورد هست که ذهنم رو درگیر کرده، و اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنونش میشم کمکم کنه.

• در شرکت، اتوماسیون اداری تحت وب همکاران و همچنین سیستم مالی و فروش و .. تحت وب همکاران داریم. حالا اگه من در قسمت Queues یک آی پی رو محدود کنم سرعت دانلود و آپلودش رو، یا اگه اصلا یکی رو کامل محدود کنم این کلاینت محدود شده واسه باز کردن سیستم تحت وب همکاران یا اتوماسیون همکاران با مشکل مواجه نمیشه؟ (ip سرورهای اتوماسیون و مالی همکاران سیستم، ip لوکال هستند.)

** نت شبکه من قراره 192.168.10.0//24 باشه و تست کردم و سیستم ها آی پی رو میگرن و مشکلی نداره. اما چون روتر میکروتیک من خودش ماژول وایرلس داره میخوام بعد از اینکه گوشی یا لپ تاپ به وایرلس متصل شد از DHCP که راه اندازی کردم آی پی بگیره که میگیره. مشکل اینجاست که نمیدونم چرا بعد از اینکه ماژول وایرلس رو فعال میکنم اینترنتم و پینگم دچار مشکل میشه. مثلا میزنی سایت گوگل یا باز نمیشه یا خیلی با تاخیر باز میشه.

حالا هرکجا که لازم به توضیح داره بگین که بیشتر توضیح بدم. با تشکر

#راه_اندازی_dhcp_در_میکروتیک #تنظیمات_پهنای_باند_در_روتر_میکروتیک #تنظیمات_مقدماتی_روتر_میکروتیک #مدیریت_پهنای_باند_اینترنت_با_میکروتیک #تنظیمات_اولیه_روتر_میکروتیک #تست_پهنای_باند_در_میکروتیک #راه_اندازی_dhcp_سرور_در_میکروتیک #انجام_تنظیمات_روتر_میکروتیک #مدیریت_پهنای_باند_در_میکروتیک
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
rasool danesh

سلام

چون گتوی میکروتیک است اذیت میکنه

پیشنهادم اینه که vpn سرور میکروتیک رو راه بندازین و dns, dhcp رو روی یکی از سرورهای شبکتون راه بندازین وکلاینتها از طریق vpn اینترنت داشته باشن...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...

سلام

از روترتون یک Export بگیرید در اینجا قرار بدید

افراتیک مرکز رسمی آموزش میکروتیک در ایران <br> www.AfraTik.com <br> آموزش خوب + مدرک معتبر = موفقیت در کار

متوجه نشدم دقیق مشکلت چیه؟ با گوشی نمینونی پیج بازکنی یا وقتی با گوشی وصل میشی شبکه Lan به مشکل میخوره؟

یک Export بزار ببینیم جه کردی.

هیچ زمانی برای آموختن دیر نیست
علی پاکدل

مهندسین عزیز،سلام، شب اکسپورت میزارم از روتر، متاسفانه الان در محل کار هستم و دسترسی به روتر ندارم. خیلی خیلی معذرت میخوام.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....