بهروز   سیروس زاد

چرا سرور گوگل در ایران نیست مگر ما چیمون از جوان های آمریکایی کمتره..؟!!

دوستان در پیروی مقاله ای که جناب مهندس نصیری عزیز درباره امنیت بر روی انجمن قرار دادند این موضوع رو بد ندیدم بگم که چرا واقعا ما نمیتوانیم پیشتاز در علوم جدیدفناوری اطلاعات باشیم و تمام داریم تکنولوژی غربی ها رو استفاده میکنیم چرا الان اونها به تکنولوژی ذخیره سازی لیزری 5 بعدی دست پیدا کردند که میتوانند 360 ترابایتو فقط در یک شیشه 2 سانتی قرار بدن..ولی ما دریغ از ساخت یک میکرو چیپ که واقعا تکنولوژی و معماریش متعلق به خودمون باشه.مگه همون مغزی رو که اونها دارند ما هم نداریم مگر همان هوایی رو که اونها تنفس میکنند ما هم تنفس نمیکنیم پس چه عامل هایی باعث میشه که بیش از 50 درصد اختراعات دنیا در بلاد کفر و دست غربی ها باشه...چرا اولین موبایل دنیا رو ما نباید اختراع کنیم چرا ادیسون مخترع برق و لامپ بود اون موقع مگه ایرانیا چیکار میکردند..
دوستان لطفا نظرات خود را بگید هدف از این بحث شناسایی نقاط قوت و ضعف خودمون و سیستمی که در اون زندگی میکنیم هست....و جنبه سیاسی ندارد..

#چرا_گوگل_در_ایران_نیست #مشکل_نظام_و_ساختار_ایران #مشکل_فناوری_اطلاعات_ایران #چرا_علم_رو_کپی_میکنیم #چرا_از_تکنولوژی_عقبیم
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
آخ دلم می خواد خیلی حرفا بزنم ولی نمی شه مهندس نمی شه اینجا

چون دوستانی هستند که هر حرفی بزنید به دید سیاسی بهش نگاه می کنند که البته باکی نیست ولی فضای سایت بد می شه

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند.
اشکالی نداری از لحاظ ضعف مدیریتی و تکنولوژیک منظور خودتونو برسونید...D:
با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
soheil One
به دلایلی نمیشه یکسری مسائل رو بازگو کرد . ولی میشه گفت :
1. بها ندادن به جوان ها
2. هر چیزی سر جای خودش نیست...
3.وجود مبحث پارتی
4.تنبلی فکر (آیا از این دسته ادمایی هستیم که روی یک موضوع 6 ماه/1 سال به صورت مستمر فکر کنیم ، اطلاعات جمع کنیم ، پردازش کنیم ، ببینیم این ایده و منطق درسته یا خیر؟؟؟ )
5. مسائل سیاسی
اگه جا نزنی، هنوزم یه شانس دیگه داری...
به هزار و یک دلیل!
1- شما سیستم آموزش و پرورش فنلاند رو با ایران که هیچ حتی با خیلی از کشورهای پیشرفته هم نمیتونید مقایسه کنید!
2- مردم ایران (کاری به دلایلش ندارم) مردمی به شدت از زیر کار در رو و همه به دنبال راه میانبر و یادگیری سطحی در حد آشنایی با علوم و فنون هستند. اینه که ما متخصصین همه فن حریف داریم که از همه چیز خبر دارند ولی در واقع علم جامع از یک رشته ندارند.
3- اینکه چرا ما در یک برهه تاریخی از سایر ملل عقب افتادیم رو همه فکر کنم بدونند تا برسه به دوران بعد از جنگ جهانی که کلا کنترل و نظم دنیا به دلایل صرفا نظامی افتاد دست کشورهای برنده جنگ (این کنترل منظورم اون تئوری توطئه معروف نیست!)
...

http://altotab.com
محمد نصیری
من زیاد دوست ندارم وارد بحث بشم اما چند نکته رو میگم که حرفم رو زده باشم ، اولین نکته اینه که بحث جوانگرایی و پارتی و ... ارتباطی به موضوع شرکت های بزرگ دنیا نداره دوست من ، بحث ما در این حوزه بیشتر سیاسی هست ، البته که ما در کشوری زندگی می کنیم که به تنهایی داره با یک جامعه جهانی مقابله می کنه ، دقت کنید من اصلا منظورم این نیست که نباید مقابله بکنه ، ما به ناچار باید به سمت جامعه جهانی بریم و چه بسا رفتیم اما بحث اینجاست که مباحثی در پس زمینه ماجرا وجود داره که خیلی خیلی خیلی مهمتر از بحث فناوری اطلاعات هست ، اولا بچه ها زیاد هم ناراحت نباشید که چرا امثال گوگل و مایکروسافت و Apple در ایران نمایندگی یا مرکز داده ندارند ، به شما اطمینان میدم این شرکت ها بزرگترین منبع جاسوسی در دنیا هستند ، پروژه های کلانی که جاش اینجا نیست بگم و توسط این شرکت ها در دنیا برای جاسوسی طراحی و تدوین شده رو در موردش تحقیق کنید متوجه میشید که اصلا نباید حضوری در ایران داشته باشند ، پروژه ای مثل Carnivore ، پروژه ای مثل Echelon و حتی پروژه ای به نام Eagle Eye اینها واقعیت هایی هستند که توسط این شرکت ها در دنیا پشتیبانی میشن ... پس انتظار نداشته باشید مجوز این رو در ایران داشته باشیم که مراکز داده این سازمان ها در ایران تشکیل بشه ... از این بگذریم .. خیلی خیلی خیلی بحث دارم که جاش اینجا نیست اما این رو در نظر بگیرید که اون شرکت ها هم نمیخان در ایران حضور داشته باشند و دلایل زیادی هم داره ...

دوستان شما آیا حاضرید در کشوری که در حال جنگ و درگیری نظامی هست سرمایه گذاری کنید ؟ قطعا خیر ... ما کشوری هستیم که در حال جنگ و درگیری نظامی هستیم ، ما الان جنگی داریم چه بسا بزرگتر از جنگی که 8 سال بهمون تحمیل شد ، قبلا فقط عراق به ما حمله می کرد اما الان دور و برمون رو نگاه کنید از 360 درجه پایگاه های نظامی آمریکا و کشورهای متحدش دورمون کردن ، در حال جنگ در سوریه و لبنان و فلسطین هستیم و چه بسا اگر اینجا نمی جنگیدیم الان با این خیال راحت ما تایپ نمی کردیم ، پس ما در حال جنگیم ، ما در حال دفاعیم و کمتر کشوری دوست داره در این حوزه بیاد سرمایه گذاری کنه ، هیچ از خودتون سئوال کردید اگر در ایران به روترهای بانکی ما یا سازمان های ما حمله DDOS بشه چیکار می کنیم ؟ جواب ساده اینکه همه IP های دنیا رو میبنیدم !!! راهکاری که خیلی جواب میده درسته ؟

اما این اوج بدبختی ما هست دوستان !! فقط یک نکته رو میگم از خدمتتون مرخص میشم ، ما تنوع ترافیکی نداریم تو ایران ، ایران یک بن بست در حوزه فناوری اطلاعات هست و دنیا این رو خواسته ، الان شما می تونید در امارات کل IP جهان رو برای بستن حملات DDOS ببندید ؟ هرگز اینکار رو نمی تونید بکنید ، در ایران فقط ترافیک کشور ایران وارد میشه و خارج میشه پس بن بست هستیم ، خیلی از دوستان مدعی روتینگ و سویچینگی که در ایران هستند اصلا درکی متاسفانه از تنوع ترافیکی ندارند ، چه لذتی داره شما CCIE Service Provider بگیری بعد ترافیک شما تنوعش فقط واسه یه کشور باشه ؟ زمانیکه ایران می تونست ترافیک افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان ، ترکیه و ... رو از اینترنت داشته باشه سهل انگاری باعث شد ( البته شاید دنیا اینجور نخواست ) ترکیه بیاد کل ایران رو دور بزنه و ایران منزوی ترافیکی بشه !! بگذریم پس ما باید قبول کنیم که داریم در یک بن بست زندگی می کنیم ، طبیعتا پیچیدگی های ترافیکی و .. وجود نداره ..

در خصوص بحث شرکت های بین المللی هم اولین نکته این رو بگم که متاسفانه ما ایرانی های توانایی کار عملی بصورت گروهیمون بسیار ضعیف هست ، هر چند کار فردی بسیار خوبی داریم ، به خاطر همین هم هست که جذب انفرادی ایرانی ها در همه جای دنیا بهتر هست ، نمیدونم بحثش چیه حتما مفصل هست اما متاسفانه ما کار تیمی خوب نداریم و به همین دلیل نمیشه روی یک تیم ایرانی برای مدیریت یک شرکت یا یک سازمان بزرگ بین المللی که هدف یکپارچه و روحیه کار تیمی داخلش یک اصل هست راحت ورود کنیم ، البته خدارو شکر می کنم که یک میلیونیم در ITPRO ما کار تیمی داریم انجام میدیم !! مثال جالب به شما بگم که ما در ITPRO بیش از روزی 22 هزار نفر بازدید کننده داریم از این تعداد کمتر از یک دهم درصد به سایت Login می کنند و کمتر از یک دهم این افراد پست ارسال می کنند !!! حالا شما بگرد دنبال سن پرتغال فروش ... بگذریم ... هیچوقت در ایران نه نمایندگی مایکرسافتی خواهد بود نه گوگل و نه هیچ شرکت بزرگی ، شایعاتی که برخی اوقات هم شنیده میشه برخی از سودجوها مخصوصا موسسات آموزشی برای جذب دانشجو استفاده می کنن ، هر موقع راحت توی تهران اومدید امتحان مایکروسافت بین المللی با کد ایران و هویت ایرانی دادید اونوقت باید به فکر این باشید که حالا چرا گوگل در ایران نیست ... سپاسگزارم از اینکه وقت گذاشتید این مطلب رو خوندید
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
من خودم به شخصه میگم ضعف تربیتی صحیح از سوی والدین هست که مسایل مختلف دست به دست هم میدن و باعث میشن که پدر و مادر ها نتوانند فرزندان خود را به روشی صحیح تربیت کنند و فرهنگ سازی مناسبی انجام بدن تا در آینده اون فرد هم بجای رفتن و تو خیابون ول گشتن یا سطحی گذری از مطالب بیاد و بره دنبال اکتشاف و اختراع که متاسفانه همه از نظام حاکمی اون کشور نشعت میگیره به دلیل اینکه با ضعف مدیریتی شرایط نابسامان برای زندگی خانواده ها به وجود میاره و این زنجیر وار جلو میره....از ریشه سیستم خرابه..
من راه حل رو در این میبینم ما باید تنبلی رو کنار بزاریم و از خودمون شروع کنیم باید خودسازی و فرهنگ سازی کنیم تا به تدریج این فرهنگ درست به دنبال علم و دانش رفتن برای همه به وجود بیاد و مثل یک ویروس خوب منتشر بشه..مثلا اگر تاریخ رو خونده باشید اعراب وقتی به ایران حمله کردند خیلی تلاش کردند تا زبان ایرانی ها رو مثلا سایر کشور هایی آفریقایی عربی کنند ولی نتوانستند و به تدریج آنها مجذوب فرهنگ و زبان ایرانی شدند و زبان آنها فارسی شد..برای علم هم به همین صورت هست که باید باکتری تنبلی و سطحی نگری رو از بدن شخص خودمون پاک کنیم و این رو گسترش بدیم تا این پادتن فرهنگ ضعیف و ضعف های مدیریتی در جامعه ما پخش بشه..

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
khalaj_90@yahoo.com
با سلام خدمت اساتید محترم
از آقای نصیری بعید بود که این پست رو تایید کنند.
آخه این چه دردی رو از جوونای این دوره زمونه باز میکنه
وقتی که میدونیم اینا حل نمیشه چرا دوباره مطرح کنیم
الماس با تراش و انسان با تلاش است که ارزشمند می شود.
Farahani
سلام واقعا بحث خوب و منطقی بود
مخصوصا پست آقای نصیری خیلی جامع بود .

محمد نصیری
من با قسمت دوم صحبت های آقای سیروس زاد موافقم که باید تغییر کنیم ، از ماست که بر ماست درسته اما خوب میشه با یک گل هم بهار آورد ، خوب اگر بشینیم و منتظر بمونیم که مسئولین کاری بکنن که باید موهامون مثل دندونامون سفید بشه ، یه مثال میزنم براتون که ITPRO الان داره میره تو پنجمین سال فعالیتش ، به جرات بزرگترین سیستم مدیریت دانش ایران رو راه اندازی کنیم یک ریال کسی کمکمون نکرده ، یک هزارم اگر در فرهنگ مفید بودیم این میشه حرکت ، منتظر نموندیم که مسئول دولتی بیاد حمایت بکنه ، هرچند اگر ITPRO در هر کشوری غیر از ایران بود الان دولت ازش حمایت همه جانبه می کرد اما مهم اینه که منتظر نموندیم ، باید در حد خودمون مفید باشیم. آقای سیروس زاد بچه های ایرانی در تولید علم رتبه های برتری در دنیا دارند ، درصد زیادی هستن از این افراد نخبه اما فقط کارمون شده تولید علم نه تولید فن ... یعنی علمش هست اما عملش نیست ... این عمله رو باید فکر کنید حمایت ندارید و شروع کنید ... ما شروع کردیم شد ... یه قرون کمکمون نکرد کسی ... الان هم نزنن تو سرمون بقیش پیشکش ...
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
دوستان عزيز اينجا سو تفاهم پيش نياد من بحث رو به ابن دليل مثلا گوگل رو گفتم كه با يك مثال جزئي شروع كرده باشم و به هدف اصليمون برسيم و اون خودسازي هست هدف اصل اين بحث رسيدن به موضوع خودسازي هست كه دقيقا مهندس نصيري به اين نكته اشاره كردن لطفا به كسي بر نخوره يا فكر اينو نكنه ما داريم شخص يا سازماني يا نظامي رو ميكوبيم زمين يا ميگيم كشورمون يا متخصصاش بدن،،هدف اصل موضوع رو ببينيد و نه سطحي به حرف ها نگاه كنيد،،خود سازي و خودسازي اين راه موفقيت مردم بلاد كفر و و ساير كشور هاي موفق هست،،كه خوشحالم از ITpro اين موضوع در اين كشور براي فناوري اطلاعات هم كليد خورده،،،،
اگر سر تيتر خبري بينالمللي و يا مقالات رو ببينيد ميان و با يك سوال جزئي و يك مطلب جزئي شروع ميشه و به يك هدف ميرسه اين ساختار تاييد شده مقالات و خبر هاي جهاني هست،،،
لطفا برداشت شخصي نفرماييد،،
موفق باشيد يا علي،،،،
و در آخر هم يه مطلبي رو بگم در جواب دوستي كه ميگه اينا حل نميشه چرا دوست عزيز اين مسائل همگي با خود باوري و فعل خواستن حل ميشه،،مديران اين انجمن خودشونو و خواستشونو باور كردن و فعل خواستن رو به واقعيت رسوندن كه اين انجمن بينظير رو راه انداختن و الان شما ميتونيد در اون مطلب بزاريد تايپ كنيد و روزانه ازش چيز ياد بگيريد،،،،،
موفق و انشالله موتورجستجوتون هميشه روشن و توپ باشه،،،،
مجتبی کریمی
کتاب " مار چرا ما شدیم؟" دکتر صادق زیباکلام و همچنین "غرب چرا غرب شد" ایشون تا حد زیادی می تونه پاسخ گوی این سوال باشه. ولی در حالتکلی ما واقع یک کشور ایزوله ای هستیم!
rasool danesh
سلام
حرفهای اساتیددرسته و همه ما از مشکلاتی مثل پارتی بازی و رانت اطلاع داریم و نیازی به گفتن نیست و این اظهرو من الشمسه و این مشکل تمام کشورهای جهان سوم است اما بیایید این مشکل رو از منظر بالاتری ببینید
به نظر من علوم در گذشته وسعت کمتری داشت و به تنهایی قابل فراگیری و اجرا بود (اگر بخوام مثالی ملموس بزنم اینکه فردی مانند ابو علی سینا که یک پزشک بود بخاطر اینکه علم پزشکی وسعتی نداشت توانسته بود به تنهایی این علم رو در حد زمان خود آموخته و جزو مشاهیر شود اما همین علم بخاطر گسترشی که الان پیدا کرده یاد گیریش دیگه از توان و عمر محدود یک شخص بیرونه و شما یک متخصص چشم دارید و یک متخصص گوارش و ...)پس علوم گسترش یافته و برای به سرانجام رسیدن یک کار و پروژه ما محکوم به استفاده از چند متخصص در علوم مختلف هستیم که بتونن گروهی بشن زیر نظر یک مدیریت و یک ایده تا اون ایده و پروژه به نتیجه برسه..
(اینم لازم نیست بگم که مدیر یک کار یا پروژه حتما لازم نیست و نباید به تمامی علوم اون پروژه احاطه داشته باشه. مدیر باید فقط بلد باشه مدیریت کنه حالا اگه علمی هم داشت که خیلی بهتره)
به نظر من نبود تربیت و فرهنگ کار گروهی و ازون مهمتر نبود مدیریتی برای به ثمر رساندن و مدیریت این کار گروهی نقطه ضعف ماست بنظر من مدیران ارشد کشور باید به فکر و پرورش ودرست کردن مدیران لایق باشند
ماشاا.. تو ایران نیروی کار متخصص و قوی زیاده فقط مدیری میخوایم واسه مدیریت این همه نیرو و انرژی و تخصص
مثال هم که زیاده به رشته های ورزشی که توی ایران داریم دقت کنید
رشته های یک نفره ایران از ورزشهای گروهیش خیلی جلوتره و اون رشته گروهی هم که موفق تره مدیر و ثبات مدیریت بهتری داشته
در علوم هم شما علم موشکی رو ببینید فردی به نام طهرانی مقدم میاد و با تجمیع متخصصین و علوم مختلف ایران رو یکی از قطبهای موشکی میکنه و میشه پدر موشکی ایران .این آدم به همه علوم موشکی که احاطه نداشته اما با مدیریت و کار گروهی درست به اینجا رسیده
فقط یک نکته دیگر
به نظر من این پارتی بازی و رانت هم یک مشکل و فقر و ضعف تربیت فرهنگی است
این چند روزه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مردم سوئیس از یارانه 9 میلیون تومانی چشم پوشی کردند . لطفا برید و دلایلش رو بخونید و ببینید فرهنگ چه کار می کنه
ببخشید سرتون رو درد اوردم

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
حسین احمدی
دوستان موارد زیادی رو ذکر کردن، یه روز یه جمله ای رو تو اینترنت خونده بودم، میگفت که ایرانی ها دائماً به گذشته خودشون میبالن. ما کوروش کبیر رو داشتیم که کتیبه حقوق بشر رو ارائه کرده، ما فردوسی و حافظ و ... داریم که اشعار بی نظیری گفتن. درسته ما ایرانی ها گذشته درخشانی داریم، اما فکر کردیم که الان چی داریم؟ متاسفانه ایرانی ها عادت کردن نداشته های زمان حال رو با داشته های گذشتشون پوشش بدن. متاسفانه چیزی که تو ما ها گم شده خلاقیت هست. به جای اینکه سعی کنیم چیزهای جدیدی خلق کنیم بیشتر استفاده کننده هستیم و خیلی وقت ها هم به سراغ کارهایی میریم که در خارج از کشور انجام شده و تنها کاری که می کنیم بومی سازی داشته های خارجی هاست. البته نمیشه گفت که ایرانی ها به طور مطلق هیچ حرفی برای گفتن ندارن، تو زمینه های مختلف مانند پزشکی و نانو دست آورد های زیادی داشتیم، اما حکایت این موارد در دنیای امروز مثل قطره ای تو اقیانوس هست. دلایل زیادی رو میشه برای این مورد ذکر کرد:

اولین مورد به نظرم عدم مطالعه هست. سرانه مطالعه در داخل کشور با کشور های دیگه قابل مقایسه نیست و در سطح خیلی پایینی قرار داره. زمانی که من نوعی در مورد موضوعی مطالعه ندارم، یعنی علمی ندارم که بخوام حرکتی انجام بدم. اگر من نوعی به خودم تکلیف کنم که هر شب حداقل 15 دقیقه مطالعه مفید داشته باشم وضعیت کاملاً تغییر میکنه، اما متاسفانه تا زمانی که تلگرام و اینستا و به خصوص بازی های آنلاین هستند، مجالی برای مطالعه باقی نمیمونه.
همه ما ایرانی ها احساس می کنیم که تو هر زمینه ای تخصص داریم. کافیه تو یه جمع بشینین و مثلاً بگید فلان قسمت بدنم درد میکنه، در کسری از ثانیه از طرف جمع زیادی انواع نسخه ها برای شما تجویز میشه، در صورتی که واقعاً هیچ کدوم از افرادی که به شما پیشنهادات گوناگون میدن فقط از روی شنیده هاشون هست و عملاً هیچ گونه علمی نسبت به حرف هایی که میزنن ندارن. این مورد تنها مختص به مسائل پزشکی نیست، سیاست، هنر و ...، همه ما به نحوی صاحب نظریم. اگر یاد بگیریم که فقط رو موضوعاتی که نسبت بهشون علم داریم اظهار نظر کنیم وضعیت خیلی بهتر میشه.
مورد دیگه ای که میشه بهش اشاره کرد بی برنامگی اکثر ما ایرانی هاست، اگر عادت کنیم برای کارهای روزانمون برنامه داشته باشیم میزان بازدهی ما خیلی بیشتر میشه. اما متاسفانه اکثر ما عادت به روزمرگی کردیم. یعنی صبح از خواب بلند شیم، سر کار بریم و آخر شب هم برگردیم و منتظر شروع فردا باشیم.

به دوستان توصیه می کنم کتاب جامعه شناسی خودمانی (چرا درمانده ایم؟) نوشته حسن نراقی رو مطالعه کنن. شاید با مطالعه این کتاب به جواب خیلی از این سوالات برسن.
لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد
صباح فتحی
همش تقصیر دانشگاه ازاده
rasool danesh
مجدد سلام
اینم مدرک و سند دیگری بر ضعف و فقر فرهنگی
این مشکل واقعا فراتر ازین هاست
اینم از طرز فکر نمایندگان مردم (همین خودمون)
خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
سلام به همگی دوستان
فرمایشات اساتید رو قبول دارم
فقط یه نکته کوچیک هم یادمون باشه که ایران تقریبا از قرن 8 به بعد به هزار و یک دلیل چیزی به دنیا ارائه نکرد که هیچ ، پسرفت فرهنگی و فکری هم داشته.
در دوران رضا شاه هم به علت حمایت کشورهای غربی برترین تکنولوژیهای دنیا وارد این کشور شد که باز هم فرهنگ مصرف گرایی رو گسترش می داد.
بعد از انقلاب هم تمام اون تکنولوژی ها و سرمایه گذاری ها رفت برای کشورهای عربی و دیگر کشورها مثل کره جنوبی ....
در دوران اخیر هم ما تازه شروع کردیم به سرمایه گذاری در دانش های نوین که به علت عقب ماندگی فرهنگی، علمی و تکنولوژیک علی القاعده کمی طول می کشه تا به این قطار پر سرعت تکنولوژی که 100 سالی از ما جلوتره برسیم.
یادمون باشه که زمان جنگ جهانی اول که دنیا بر سر اختراع جنگ افزارهای پیرفته رقابت داشتن ما خداییش افتابه هم نداشتیم.
پس توقع بیجا از خودمون نداشته باشیم.
البته و صد البته که فرمایشات اساتید نصیری و سیروس زاد رو هم به عرایض بنده اضافه بفرمایید.

والسلام و طاعات همگی قبول درگاه حق، انشا الله
زگهواره تا گور دانش بجوی
Mahdi Mohammadzadeh
سلام دوست عزیز این که چرا دیتا سنتری از گوگل تو ایران نیست، به نظر من مهمترین و اصلی ترین دلیلش مسائل سیاسی هست. والا ما هیچ چیزمون از اونا کمتر نیست.خیلی از مهندسین و دانشمندان ایرانی دارن اونجا کار میکنن. اما همین الان ایران پیشرفت های بزرگ و چشمگیری کرده اولا هاب منطقه هست. و دوما بزرگ ترین دیتا سنتر ملی کشور توسط شرکت ... و شرکت ... در حال ساخت هست. که از جدید ترین استاندارد های روز بین المللی استفاده شده. که مراکز داده ایران به اونجا وصل میشه. یا انواع دیتاسنتر های مختلف که تو نقاط مختلف کشور ساخته شده .
راه اندازی سرور های روت DNS در ایران که چندی پیش افتتاح شد و .... در کل بحث اینترانت ملی. همچنین تو زمینه رایانش ابری هم پیشرفت هایی کردیم. در اینده ای نزدیک شاهد تحولاتی بزرگ در این زمینه ها در ایران هستیم.
گوگل که انقدر بزرگه بخاطر fail over هاشه. 12 تا اگر اشتباه نکنم دیتا سنتر داره ازجمله در زیر اقیانوس. یا تو قطب ....

09124520317
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....