پارسا یوسفی

تا Expert شدن راهیست بس طولانی

سلام دوستان عزیز ، راهنمایی شما را نیازمندیم ، اگر بخوام بصورت تخصصی و حرفه ای در یکی از شاخه های شبکه شروع به فراگیری کنم تا جایی که به Expert برسم چه شاخه ای رو پیشنهاد میدین ، می خوام خیلی ریز و دقیق نظر بدین مثلا اگر میخواین بگین Microsoft بگین Exchange ، چون وقتی میگین Microsoft خودش دریایی از تخصص هاست ، یا Cisco می خواین بگین ، دقت کنین خود سیسکو چه همه CCIE داره (R&S ,DataCenter,Cloud,Securityو ...) دیگه خودتون میدونین شبکه چه همه ریزه کاری داره
 There is a Long Way to go
اینم تعدادی از اسامی فعال در حوزه شبکه
Citrix,Vmware,Mikrotik,Netapp,Hp,Microsoft,Cisco,Veem,OpenStack,Amazon,EMC,Linux
ممنون که وقت میزارین

#چه_تخصصی_را_در_شبکه_انتخاب_کنیم #برترین_تخصص_حوزه_شبکه_و_زیرساخت #مطالب_مد_نظر_برای_تخصص_شبکه #انتخاب_بین_گرایش_های_مختلف_شبکه #انتخاب_مسیر_درست_در_شبکه #گرایش_های_مختلف_فناوری_اطلاعات #بهترین_مسیر_برای_تخصص_در_شبکه #گرایش_های_مختلف_شبکه_و_امنیت #گرایش_های_مختلف_در_ارشد_فناوری_اطلاعات
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
وحید محمودی
درود

دوست عزیز نظر شخصی من روی Juniper هست، اکثر دیتاسنترهایی که در ایران هستن در به در دنبال متخصص Juniper میگردن، متخصص توی حوزه محصولات این شرکت نداریم، این لینک هم در جهت معرفی و آشنایی شما با محصولات شرکت Juniper

لینک
" به خاطر نقطه ویرگولی شرطی اجرا نشد به خاطر شرطی برنامه ای اجرا نشد به خاطر برنامه ای برنامه نویسی اخراج شد به خاطر برنامه نویسی پروژه ای شکست خورد به خاطر شکست پروژه ای شرکتی ورشکست شد و همه این ها به خاطر کسی بود که نقطه ویرگولی را نگذاشته بود "
مهندس محمودی فرمایش شما در حال حاظر در ایران درسته ولی در آینده اگه دیتاسنتر ها تصمیم بگیرن برن رو Nexus سیسکو اونوقت پارسا جان هرچی خونده میره باد هوا؟
شاید به صورت موقتی سوییچ های juniper تو کشورمون استفاده میشه با زیاد شدن متخصص های سیسکو میره رو Nexus
بعدش، Virtualization رو هم لحاظ کنیم سیسکو واسه دیتاسنترهای بر بستر مجازی محصولات مجازی مثل:
ASAv (فایروال)
Nexus 1000v (سوییچ)
CSR 1000v (روتر)
داره که Juniper نداره
به نظر من منطقی نیست یکی بدون لحاظ آینده بره سمت Juniper و توش Expert بشه
20 سال دیگه چیکار کنه؟

پارساجان شما که در هر زمینه ای تقریباً کار کردید، خودتون از کدوم بیشتر خوشتون میاد؟ اینو بگین میشه راهنمایی عالی داد
رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار زیاد است
بذار دلیل انتخاب سیسکو رو واسه ادامه تحصیلات شبکم بگم شاید تو هم رفتی کلاً سمت درجات عالی سیسکو!
من تقریباً مثل خودت تو زمینه کامپیوتر و شبکه از محصولات اکثر شرکت ها استفاده کردم و دور نماشونم دیدم فقط هیچ کدوم مثل سیسکو بی کران نبودن! الان یه چیزی میگم بچه های میکروتیک میریزن سرم بنبارانم می کنن! کسی بخواد تو میکروتیک استاد استاد بشه به نظرم با تمرین و یادگیری مداوم 5 ساله شاید هم کمتر کلاً میکروتیک رو (در هر زمینه) تموم کنه و مطلبی نمونه واسه یادگیری! مایکروسافت هم شاید 10 سالی طول بکشه! نمیدونم فقط حدث بنده هست ممکنه اشتباه باشه و قبول هم می کنم اگه اشتباه بود
ولی به شخصه 10 سال سیسکو رو مداوم بخونم و مدام تمرین کنم و در سازمان های بزرگ کار کنم و... فقط بخشی از سیسکو رو می تونم تموم کنم
افرادی مثل Narbik که طراح سوالات CCIE هست و کتاباشم اون نوشته تونسته فقط 3 تا مدرک CCIE بگیره (خودشم بعد این همه سال و تجربه)
من به شخصه فردیم که دوس دارم تا آخر عمرم چیزی رو که دوست دارم یاد بگیرم و اگه چیزی تمومی داشته باشه دلسرد میشم، شاید خصلت بدی باشه ولی من اینطوری راحتم
واسه همین بعد کار کردن با انواع دستگاه ها و شرکت های مختلف آخر سر به این نتیجه رسیدم که من به سیسکو عشق دارم و شرکتشو از هر لحاظی قبول دارم چون تا حالا کم و کاستی ازش ندیدم و مهمتر از همه تمومی نداره این منو راضی نگه داشته
حالا اگه نظرت Expert شدن تو زمینه های مختلف سیسکو هست یه پیشنهاد دارم:
اول CCIE Routing and Switching و تموم کن بعد ببین چی دوس داری در ادامش بخونی
چون به نظر من R&S لازمه تمامی رشته های دیگه سیسکو هست چون بدون دونستنش یه جای شبکه لنگ میمونی
رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار زیاد است
محمد نصیری
من به شخصه اگر میخاستم به کسی پیشنهاد بدم در حوزه مایکروسافت کار کنه SharePoint رو بهش پیشنهاد می دادم . به نظر من سنگین ترین و حجیم ترین و نامحدودترین سرویس شبکه ای مایکروسافت هست که چون امکان برنامه نویسی براش هم وجود داره بی نهایت بزرگه و سازمانی های زیادی هم به دنبال متخصص این حوزه هستند.
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
آقا من حرفمو در مورد اینکه مایکروسافت 10 سال طول میکشه کامل تموم شه رو پس می گیرم :دی
چون اطلاعاتی از Share Point نداشتم و ندارم
مجتبی کریمی
من خودم ترکیب سیسکو و مجازی سازی رو دوست دارم. همون طور که دوستان بالا اشاره کردند.
بحث Storage هم خیلی خوبه اما دوره هاش در خارج هست و داکیومنتی وجود نددره تقریبا!
به نظر من دنبال برند نباشید چون هر روز و براساس شرایط می تونه استفاده از یک برند کم یا زیاد بشه
بهترین کار اینه که دنبال مفاهیم باشید شما مفاهیم رو به خوبی یاد بگیرید می تونید سریع با هر دیوایسی کار کنید به طور مثال پروتکل مسیریابی OSPF رو در نظر بگیرید روی اکثر روترها وجود داره از سیسکو بگیر تا میکروتیک حالا شما مکانیزم و مفاهیم این پروتکل رو بدونید هر دستگاه رو بخواید کانفیگ کنید فقط نیاز دارید که دستوراتش رو بدونید و خیلی سریع می تونید از پس کار بر بیاید
دلیلی که من به سمت سیسکو رفتم و اونو شروع کردم اینه که یه چیز و که می خواد یاد بده از اول نمیره سروقت تجهیزاتش اول میاد مفاهیم و نحوی عملکرد پروتکل ها و ... رو میگه بعد میاد نشون میده که چطوری روی تجهیزاتش می تونید اینو پیاده سازی کنید
کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
اما اینکه شما چه تخصصی رو می خواین انتخاب کنید به خودتون و علاقه شما برمی گرده و به نظرم در ابتدا بهتره که با تخصص های مختلف شبکه یه آشنایی کلی پیدا کنید بعد برحسب علاقه برید دنبال چیزی که دوست دارید
کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
پارسا یوسفی
در رابطه با مفاهیم من کاملا با شما موافقم و همیشه به دوستان و عزیزانی که قدم در راه شبکه میزارن رو این موضوع تاکید میکنم
اما در مورده انتخاب تخصص جدا از علاقه من شما عزیزانی که در این مبحث فعالیت میکنین و متوجه تغییرات میشین ، میتونین مشخص کنین چه تخصص هایی آینده داره و بازار خوبی داره
یا حتی چه تخصص هایی کمیابه و ارزشمند
مهندس قنبری همیشه لپ مطلب رو میگه باریکلا به این توجه نکرده بودم درسته سیسکو اول میاد مفاهیم رو کامل یاد میده بعد یه مثال کوچولو می زنه! ولی چون همه چی مطلب رو یاد داده هم میشه راحت tshoot کرد هم تمامی مسائل رو حل کرد
shima a
با سلام
شاید این فایل بتونه دید کاملی نسبت به زمینه ای که می خواین ادامه بدین و مسیر اون بهتون بده
it-certification-roadmap

نظر تمامي مهندسان رو كاملا موافقم ولي من به شخصه يك ساختار ذهني از متخصص شدن در زمينه it دارم شما اگر به يك متخصص it نگاه كنيد شايد اون رو در نوك يك هرم ببينيد يا در بالاي يك آسمان خراش خب اگر ساختار اين آسمان خراش رو نگاه كنيم ميبينيم كه در ابتدا بر روي يك سري ستون هاي پايه سواره سپس هر چه به طبقات بالاتري ميريم از تعداد ستون هاي افقي كمتر ميشه و به ستون هاي خاص تري ميرسيم تا اينكه در نوك اين ساختمان فقط يك ستون هست دنياي IT هم همينطوره يك متخصص بايد در ابتدا بياد و بر چند ستون پايه و عمومي ساختمان تخصص خودش رو پي ريزي كنه كه تمامي اينها در يك سطح افقي قرار دارند مانند A+network +electronic basic_basic programming
در طبقه بعد MCSACCNALPIC
در طبقه دوم MCSECCNAlpic2
در اين طبقه بسته به علاقه ميتواند ستون cisco رو قوي تركنه يا microsoft يا linux به علاوه اضافه كردن مجازي سازي كه از واجبات دنياي امروز شده
در طبقه سوم ميتونه با افزايش قدرت مجازي سازي يكي از ستون هاي طبقه دومم با خودش بياره بالا تا اينجا واسه نماي دور ساختمانشم ميتونه طراحي و راه اندازي وب و گرافيك مثل فتوشاپو اينارم بلد بشه ،،،
حالا نوبت به طبقه چهارم ميرسه كه بايد در اين مرحله ديگه در يكي از ستون هاي طبقه دوم ديگه استاد شده باشه مثلا ccie و در كنارشم مجازي سازي NSX رو ياد بگيره يا هر شاخه ديگه از مجازي سازي
و در آخر هم با تك ستون مجازي سازي و cloud در اين زمينه يك expert درIT شده باشه
حالا نرم افزار هاي مثل شيرپوينت exchange lync و غيره هم ميتونه يك ستون تو يكي از طبقاتش باشه ميگم بايد با اين سختار به نظرم يك متخصص خودشو بسازه حالا اين ستون ها ميتونن هر مبحثي تو ITباشن و يك متخصص بايد از بيشتر مباحث IT سر در بياره،،،،
با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
پارسا یوسفی
مهندس سیروس زاد عزیز
بسیار توصیف زیبایی بود
ممنون

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

امروز ارزان تر از فردا در جشنواره تخفیف ها

با بهترین ها یاد بگیرید