فرهاد پریدار

چقدر زمان تا یه ITPRO شدن؟

سلام به همه itpro ای های عزیز

من اول بگم که قبل شروع بحث از خود مهندس نصیری پرسیدم و دیدیم بهتره در قالب به بحث مطرح بشه

همیشه برام سوال بوده که من الان کجای راهم؟ خیلی عقبم؟ یا نه خیلی هم جلو ام!

چون توی سازمانهای مختلف هم میشه باتجربه و جووون پیدا کرد ، مثل خود آقای نصیری ، هم سن بالا و با تجربه

ادم نیمدونه به اون سن بالاهه نگاه کنه و امیدوار باشه هنوز کلی وقت داره تا یه حرفه ای بشه ، یا وقتی اون جوونه رو میبینه بگه ای وای ، من کجام ، خیلی عقبم

واسه همینم برام سواله ، مثلا منی که متولد 66 ام و به شدت دارم سلف استادی میخونم و تجربه آنچنانی در محیط عملی و کاری ندارم و مهندس نصیری که مثلا 64 هستند ، یعنی میتونم 2 سال دیگه به با تجربه ایشون برسم؟

البته خود ایشون که شکسته نفسی میفرمایند میگن باید خیلی بزرگتر فکر کنی ، ولی بنظر من این نوع تدریس و تسلط به مباحث از تجربه و دانش بالای ایشون هست

بازم ببخشید خیلی زیاد حرف زدم ، گفتم شاید حرف دل کسای دیگه هم باشه...

#زمان #تلاش #امیدواری #تجربه
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

سلام

از اونجایی که آی تی پرویی ها هیچوقت از یادگیری دست نمیکشن و دنیای فناوری اطلاعات محدودیت نداره از زمانی که شروع کنی به یادگیری تا زمانی که به یادگرفتن چیزای جدید ادامه بدی آی تی پرویی محسوب میشی :) ...

آقای نصیری امتیاز این نوشته من 500 هست لطفن منظور بشه . مرسی - عح :P

یا میشه یا باید بشه.
prober

گرچه با حرف شما راجع به مهندس نصیری موافقم و ایشون الحق نمونه یک جوان موفق ایرانی هستند اما در عین حال با مهندس نصیری هم موافقم و شما باید هدفتون رو خیلی عالی تر در نظر بگیرید تا دست کم به جایگاه های عالی برسید.

یه مطلبی که من همیشه برای خودم مرور می کنم نگاه به هدف هست و این مستلزم این هست که شما اول یک هدف واقعی برای خودتون در نظر بگیرید و بعد همیشه رسیدن به اون هدف و قرار داشتن و لذت بردن از هدف رو تصور کنید. تصور موفقیت ، مثلا تصور یک جایگاه علمی عالی، تصور مرجع بودن در یک زمینه تخصصی، تصور اینکه یک استاد بزرگ در زمینه کاری خاصی باشید و .... سرعت شما رو برای رسیدن به اون هدف تا چندین و چند برابر بالا میبره و به شما انرژی می ده.

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation

مرسی از این بحث که راه اندازی شد بزار یه مطلب و برات بگم و کلا روشن شی ..هم باید به جوانها بنگری هم سن بالا ها از جوانها که با این سن کم تونستن این قدر با تجربه بشن باید آدم انگیزه بگیره و از سن بالا ها هم که مثلا شخصی 65 سال سن داره و داره دوره هک CEH v8.0 رو درس میده هم انگیزه بگیری.سن پایینا به آدم یه تلنگور میزنن که آهای بجنب کم کاری نکن تا عقب نمونی و یه جورایی موتورتو روشن میکنن..و سن بالا هارو هم ببین میبینی دیگه با بالا رفتن سن و سالت اگر بخوای هنوز مغزت از این جوونا بهتر کار میکنه. تا گور میشه یه مهندس به روز IT بود.پس دیگه بحث سن وسال و زمان رو برای خودت تو مشتت در آوردی و یا علی میری جلو البته مراقب چاله چوله های راه ت یا کوچه بن بست های زنگیت باید باشی..

وب سایت توسینسو

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4

یه هدف می خواد و یه همت.

و با خود می گویم: در میان من و تو فاصله هاست. گاه می اندیشم . . . می توانستی تو به لبخندی این فاصله را برداری . . .
faridsoltanny

از کل دوستان عذر خواهی میکنم چون نظر من یکم متفاوت هست.

من هم همچین مواردی رو دیدم که طرف با سن پایین دارای علم بالایی هست اکثرا دلیلش جو دور ور اون فرد هست. مثلا داشتن یک فامیل و یا برادری که توی این کار باشه خیلی میتونه کمک کنه

خودم ب شخصه دارای همچین وضعی نیستم الان یک ساله دارم کار میکنم و هرچی بلدم از کارم هست با اینکه شاگرد اول دانشگاه بودمد و دروس دانشگاهی تدریس میکنم ولی در عمل یکسال پیش از صفر شروع کردم

داشتن یک راهنما و همچنین هزینه کردن برای یادگیری تو بهترین موسسات و یک محیط کاری برای پیاده سازی می تونه فاکتور خوبی برای رسیدن به همچین مرتبه ای باشه

من هم با نظر آقا فرید مخالف نیستم درسته مثلا یک دکتر متخصص قلب یا دندان پزشک چندین میلیون خرج کرده که شده این.من هم نمیگم کسی بدون هزینه میتونه متخصص بشه فقط بحث سن و سال مطرحه..وگرنه شک نکنین آقا فرید اگر میخوای به اون بالا ها برسی و در سطح یک مهندس بین المللی بشی این قانون کل جهان هست که باید پول خرج کنی وگرنه در یک جا متوقف میشی من هم به شخصه برای دیدن دوره های بین المللی مایکروسافت و سایر تخصصام تا الان یه چیزی حدود 50 میلیون تا حالا خرجم شده ولی بازم تشنه ی علمم..و به دید سرمایه گذاری دارم نگاه میکنم.

ایشالا شما رو در قله های مهندسی جهان ببینیم و یک روز بشه بگی شرکت گوگل برام درخواست استخدام فرستاده...منم جواب رد دادم هههه

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
faridsoltanny

والا مهندس پیچ و خم زندگی به ما این اجازه رو نمیده ان شالله شما از این مرتبه که هستید بالاتر برید و رییس خود گوگل بشید

در مورد سن و سالش هم که ربط مستقیم تری به این مسئله داره

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....