yousef_96

راهنمایی در خصوص نحوه استخدام در حوزه شبکه و IT

بنده داشتم به صورت خوداموز شبکه رو یادمیگیرم یعنی هم mcse و سیسکو میخواستم ببینم اگر برای استخدام جایی بخوام برم ازم مدرکم میخوان یا فقط نگاه به تخصصم میکنن (و اینکه میتونم جایی برم که امتحانشو بدم و مدرک هم در این زمینه بگیرم البته بدون اینکه در کلاس ها شرکت کنم چون هزینه این کلاس ها زیاد هستش ) ممنون میشم اگر ی راهنمایی کامل بکنید

#دعوت_شدن_به_مصاحبه_برای_کار_شبکه #مصاحبه_برای_کار_شبکه #مصاحبه_استخدامی_شبکه #سئوالات_متداول_در_مصاحبه_شبکه #مصاحبه_شغلی_در_خصوص_شبکه #مصاحبه_شبکه #مقایسه_تخصص_و_مدرک_آکادمیک #استخدام_شبکه #مصاحبه_شغلی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

در مورد سوالتون باید بگم که اگر قصد دارین توی ارگان های دولتی مشغول به کار بشین بیشتر از مدرک تخصصی MCSE یا حتی Cisco برای ارگان های دولتی مدرک دانشگاهی اهمیت داره. یعنی اگر توی ارگان های دولتی قرار بر استخدام یه نفر باشه، و شما که 10 تا مدرک بین المللی شبکه دارین و بسیار هم متخصص و متبحر هستین، و یه فردی که مثلا فقط کاردانی یا کارشناسی شبکه داره، قطعا اون فرد رو به نسبت شما بیشتر میخان. گرچه در کنار مدرک دانشگاهی توی رشته کامپیوتر داشتن مدارک بین الملل یه امتیاز مثبت به حساب میاد. اما ...

اما ناامید نشین، اگر قصد کار کردن توی شرکت های خصوصی رو دارین داشتن مدارک این چنینی هم قابل قبول هست، ولی به شرط این که واقعا کار بلد و متخصص باشین، نه صرفا مدرک داشته باشین. یه دوستی دارم توی همین شهر خودمون داره کار میکنه و بسیار فرد کار پخته و متخصصی هست، اگر بگم حتی وقت سر خاروندن هم نداره غلو نکردم، هیچ وقت بیکار نمونده. همه جا میخانش. چون هم کهنه کار هست، هم بین شرکت ها و ارگان های بزرگ خصوصی شناخته شده. اتفاقا رشته دانشگاهیش هم مهندسی صنایع بوده و هیچ ربطی به شبکه و کامپیوتر نداشته، ولی خب چون از قدیم الایام اینجا کار کرده در نتیجه همه میشناسنش و چون واقعا هم متخصص هست کلن نام و آوازه ای برای خودش داره. البته اینم اضاف کنم که ایشون مدارک مایکروسافتش رو رفت توی ترکیه گرفت. ولی کلن میخام بگم توی جاهای نیمه دولتی یا خصوصی بیشتر ازت کار میخان تا مدرک دانشگاهی. گرچه مدرک دانشگاهی داشتن هم میتونه حتی توی چنین جاهایی یه اهرم قدرت به حساب بیاد.

در ضمن اینم اضافه کنم که شما با خوندن کتاب های شبکه و حتی شرکت در کلاس های شبکه صرفا مقدمات راه برات باز میشه، چون که هرچی اونجا یاد میگیری فقط در حد یه آشنایی و چند جور کانفیگ ساده هست. وقتی توی کار میری به سناریوهایی برخورد میکنی که نه توی کتاب بودن، نه حتی توی کلاس های شبکه که شرکت کردی استاد بهت گفته. در واقع همه یه جورایی جدید. و اگر توی این مواقع واقعا از قبل کار عملی زیاد کرده باشی میتونی از پسش بر بیای، اگر نه که هیچ. که داشتن مدرک هیچ. که مدرک صرفا یه کاغذ بی ارزش. اینا رو گفتم که بدونی ورود کردن به این حیطه بیشتر از این که علاقه یا ساپورت مالی نیاز داشته باشه پشتکار فرد رو میخاد. پس تا میتونی چه با کلاس چه بی کلاس ریز به ریز باید شبکه رو کار کنی و بری جلو تا خبره بشی. و فراموش نکن که توی سختی هایی طول مسیر کسی موفقه که بتونه طاقت بیاره و تا آخر راه بره.

شاد باشی و پایدار

No Legacy Is So Rich As Honesty (William Shekespears) <==> هیچ میراثی بالاتر از راستی نیست (ویلیام شکسپیر)
محمد نصیری

ITPRO ی عزیز من هم چند نکته رو به عنوان کسی که خودش مصاحبه کاری می کنه خدمتتون عرض کنم ، اولین نکته اینکه ابتدا باید با شرکت های خصوص شروع به کار کنید تا سابقه کاری جمع کنید و بعد بتونید در جاهای دولتی رشد کنید ، هیچوقت منتظر این نمونید که یکی بیاد بگه بیاین فلان جا استخدام دولتی بشید اتفاقا دولتی شدن از نظر من یعنی مرگ دانش فنی ، حالا بگذریم ، اگر من مصاحبه کاری بکنم با کسی برای شرکت های خصوص اولین نکته مهم داشتن تخصص هست نه مدرک ، مدرک اگر از یک آموزشگاه آنلاین هم داشته باشید مهم نیست برام ، مدرک صد تا موسسه قدرتمند تو ایران رو داشته باشید باز هم برام مهم نیست ، نباید به فکر مدرک گرایی باشید ، اما یه مدرک کلی از هر جایی ملاک این هست که در این حوزه تخصص دارم ، من اگر بخام استخدام کنم اول سئوالات فنی میپرسم ، بعد میرم سراغ سناریوهای واقعی که به مشکل خوردم و میگم اگر در چنین شرایطی قرار بگیری چه می کنی ؟ شما برای کار در محیط واقعی فقط کتاب نباید بخونی ، باید ویدیو ببینی ، باید توی وب سایت ها فعالیت کنی و تجربه کسب کنی ، سناریو انجام بده ... سناریو انجام بده و سناریو انجام بده ... هیچ چیز کار عملی نمیشه ... من ازت نمی پرسم که مثلا کاربرد A Record در DNS چی هست ؟ یا کاربرد گزینه Binding در DNS چی هست ؟ من میپرسم یه سازمان داریم دو تا وب سرور داره عین هم ، میخایم کاری کنیم که اگر یکیش قطع شد در ساده ترین حالت سرویس قطع نشده برای کاربر از طریق DNS چه راهکاری داره که بتونیم مشکل رو برطرف کنیم ؟ این رو باید بلد باشی این راهکار دادن میشه ... اما کسیکه فقط کلاس رفته اینجوری تحلیل نمی کنه ... خوب پس مدرک خوبه ... اما تخصص و مصاحبه از همه مهمتر هستند ... موفق و ITPRO باشید

توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....