رضا حسینی

مرجع کامل راهکار های برای پیشگیری از کند شدن ویندوز

با سلام خدمت مهندسان گرامی
سوال من اینه که چرا یه سیستم عامل (چه 8.1و7وVista و xp) بعد از مدتی مثلا 3ماه کند میشه حتی من روی لپتاپ خودم با رم6 سی پی یو کور ای 7 بازم بعد از 3 ماه کند شده متاسفانه به طوری که یه نرم افزار عادی خیلی طول میکشه تا اجرا بشه حتی روی کلاینت های شرکتم باید بعد از 6ماه عوض کنم و دوباره برنامه های مورد نیاز بریزم
مورد بحث من اینه که چه کار هایی باید انجام بشه و راهکار های چیه تا حداقل دو سال بمونه با همون سرعت؟ و ایا به سورس ویندوز هم بستگی داره ؟ باید ابدیت روشن گذاشت یا خاموش ؟ با اینکه سرعت هارد های ssd هم مهمه و به سرعت کامپیوتر کمک میکنه اما بازم اشکالاتی از ویندوز پیش میاد دلیلش چیه ؟

!! از همه مهندسین این سایت خواهش میکنم همه نظر و راهکار خودشونو بدن میدونم که در تمام سایت ها و همین سایت صحبت در باره این موضوع شده اما من میخوام این مطلب مرجع کاملی بشه از تمامی راهکار هایی که وجود داره پس همه مهندسین گرامی راهکار های که ازش جواب گرفتن رو لطف کنن بزار

باتشکر از همه مهندسان گرامی
#ویندوز_ازکارافتاده #جلوگیری_از_کند_شدن_ویندوز #اشکال_یابی_ویندوز #ویندوز_های_کند #کند_شدن_ویندوز #راهکار_های_پیشگیری_از_کند_شدن_ویندوز
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
rasool danesh
تجربه من میگه ویندوز رو هر کاری بکنی بازم بعد از یک مدت کند میشه اما این تجربه رو هم دارم که اگه یک دستگاه از 24 ساعت هم روشن باشه اما کاربری نداشته باشه سالهای سال بدون مشکلی کار خواهد کرد پس بزرگترین عامل سطح دانش کاربران است و دومین عامل سالم و دست نخورده نگهداشتن ریجیستری ویندوز است.
شما هر برنامه ای رو نصب کنید تاثیری روی ریجستری خواهد داشت و حتی با uninstall کردن اون نرم افزار اثراتش از روی ریجستری بطور کامل پاک نمیشه
خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
فرهاد خانلری
سلام بر شما
فارق از هر سخت افزاری بنده به شخصه شده 2-3 سال ویندوز عوض نکردم ، همیشه آخرین راهم تعویض ویندوز بوده چیزی که اکثر کاربران براشون مهم نیست چون هزینه ای نداره به راحتی آخرین راه رو در ابتدای کارشون میارن.
مهم نگهداری سیستم هست ، همه چیز دخیل هست،شما باید سیستم رو چند وقت یک بار با دستور زیر اسکن کنید
chkdsk c: /f /r
همچنین هر بار احساس کردید سیستم مشکل داره و دارای Error شده علاوه بر دستور فوق دستور زیر رو بزنید
sfc /scannow
البته تمام درایو ها و همچنین defragment ها و جلوگیری از نفوذ ویروس ها و تروجان ها و همچنین پاک سازی از فایل های مخرب رو در دستور کارتون قرار بدید هر لینکی رو در اینترنت کلیک نکنید .
قبل از باز کردن فلش مموری ها ابتدا با آنتی ویروس به روز شده و آپدیت شده اسکن کنید.
در مورد خطا های ویندوز و رفع اون تو سایت های معتبر مطالعه داشته باشید.
و راهکار های دیگه ای که حتماً دوستان حظور ذهن دارن و بیشتر راهنمایی میکنن.
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
فرهاد خانلری
ضمناً پیشنهاد میکنم برای بهینه شدن سرعت و رفع مشکلات احتمالی سیستمتون حتماً از CCleaner استفاده کنید هم خطاهای برنامه ها رو میگیره و هم رجیستری رو پاکسازی میکنه.
خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
دوستان طبق تجربه و تخصص ١٠ سال با كامپيوتر دليل كند شدن ويندوز بر ميگرده به سيستم فايل هايي كه سيستم عامل مايكروسافت از اون استفاده ميكنه من هم با osx apple كار كردم و هم ويندوز متاسفانه ساختار io روي ديسك توسط ماكروسافت به نحوي هست كه بعد از مدتي file table ها fragmented ميشن بر خلاف apple ،،،،مايكروسافت هم به اين پديده بد خودش پي برده ولي به دليل اينكه معماري صحيح فايل سيستم io در انحصار apple هست كاري از مايكروسافت بر نمي آيد و تا اينجا شكست خورده و راه كاري رو هم نتونسته ارايه بده،در سيستم ويندوز 8.1و ١٠ خودش اين قابليت رو تا حدي با كپي كردن وضعيت هارد درون رم و كم كردن خواندن و نوشتن از هارد ديسك بهبود بخشيده ولي باز هم به مشكل بر ميخوره مخصوصا براي كسايي كه زياد برنامه نصب و پاك ميكنند،دوستان من ويندوز سيستم خودمو يكساله عوض نكردم ٨.١ هست ،چون هر از گاهي هاردمو defrag ميكنم و نكته مهم نميزارم free space درايو ويندوزم كمتر از 2 گيگ بشه و برنامه هم بيشتر از ظرفيت 90درصد رم كامپيوتر اجرا نميكنم تا سيستم از رم swap روي هارد استفاده نكنه و سيستم كند نشه،دوستان هارد ssd هم فراموش نشه بخريد و استفاده كنيد عالين،،
با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
رضا حسینی
مهندسین گرامی یعنی سورس خود ویندوز مهم نیست ؟8.1 چه نسخه ایی باشه ؟
ویندوز اورجینال باشه یا نه ؟ ابدیت بکنیم یا نه مهم نیست؟

فرهاد خانلری
سورس هم ترجیحاً اورجینال خود مایکروسافت باشه و برای ما که هزینه ای بابت نسخه ها نمیدیم خب بهتره از بالاترین نسخه مثل Ultimate یا Enterprise استفاده کنیم ، معمولاً نسخه هایی که دستکاری شدن خوب نیستن و کم کم اذیت میکنن ، بهتره همیشه فایروال روشن باشه و ویندوز رو نیز آپدیت کنید تا حفره ها و باگ های امنیتی نیز پوشش داده شه ، البته همیشه قبل از آپدیت باید یک point در system restore ایجاد کرد یه موقع هایی شما یه سری Patch دانلود میکنید بعدش میبینید همون پچ با سیستم شما سازگار نیست یا کند میکنه یا تشخیص میده Os کرک شده هست و داستان های بعد از اون اتفاق می افته که بهترین راه کار اینه که یا اون Patch یا پکیج یا آپدیت رو Unistall کنید و یا برگردید به point ای که در system restore ایجاد کردید.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....