در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

امید محمدی

راهنمایی ارتقاء از Help Desk و پشتیبان به سطوح بالاتر

با سلام و احترام

بنده تا امروز 2 سال و 4 ماه هست که به عنوان پشتیبان شبکه در شرکتی مشغول به کار هستم .

تو این مدت تو کار پشتیبانی تا جایی که در توان داشتم فعالیت کردم و خیلی مواقع هم خسته شدم ، به خاطر رفتار و کردار پرسنل و مدیریت و سرپرست

ولی تحمل کردم به امید اینکه خودمو بالا بکشم .

بعد دو سال میتونم بگم که بحث سخت افزار ، عالی کار کردم . تو بحث نرم افزار متوسط .

ولی تو بحث نتورک ، ضعیف بودم . اونم به دلیل اینکه 90 درصد وقتم برای رفع مشکلات روزمره بود و نتونستم تو این قسمت زیاد پیشرفت کنم .

نتورک هم دارم کار میکنم ، ولی باید مشاور شبکه ما بهم بگه تا انجام بدم . چون از نظر تئوری زیاد وارد نیستم ، واقعیت اینه که میترسم برم سمتش

کلاسم رفتم ، ولی چون زمانی برای تمرین و یادگیری نبود ، زود فراموش کردم .

از اون طرف هم چون من تنها هستم ؛ حجم کار فوق العاده زیاده و دیگه توانی نمیمونه که بخوام چیزی بخونم .

ولی به هر حال میخوام سطح کاریم رو ارتقاء بدم . طوری شده که انجام کارای روزمره که یه بچه هم میتونه انجام بده ، اذیتم میکنه .

شرکت میگه یه نفر رو پیدا کن تا بیاد برای کمک ؛ ولی از اومدن یه نفر هراس دارم . اونم به خاطر کارم

اون مشاوری که داره با ما کار میکنه ، کارها رو سر تایم انجام نمیده ، در صورتی که من با یادگیریش میتونم خیلی زودتر انجام بدم .

نمیدونم چیکار کنم . استرس و فشار اینکار اینقدر بالاست که مشکل جسمی و روحی پیدا کردم .

دوستان گرامی لطفا " منو راهنمایی کنید .

نمیدونم چیکار کنم .

#مشکلات_با_پرسنل_دیگر #پشتیبان_شبکه #help_desk__به_کارشناس #بهبود_عملکرد_در_شغل_it #ارتقاء_شغلی #آینده_کاری
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
رسول دانش

سلام

درکتون میکنم و خسته نباشید میگم

چند تا سرور و کلاینت دارین؟ چه سرویسهایی رو توی شبکه دارین؟

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
siyavash

دوست عزیز میگند تو مواقع سخت آدم باید تصمیمات سخت بگیره

یا باید گاهی تو کارت ریسک کنی و تو زندگیت اگر ریسک نکنی نمیتونی به موفقیت بررسی

و همچنین ترس و دلهره رو باید کنار بزارید و ریسک کنید.

شمایی که حدود 30 ماه تو یه محیط مشغول به کار بودید الان باید قلق همه چی دستتون باشه تو محیط و حتما صحبت کنید برای ارتقای شغلی و مطمئن باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد و موفق می شوید تو قسمت شبکه این محیط چون حدود 30 ماه بودید و دستتون اومده.

اگر هم می خواهید کلا محیط کاری رو عوض کنید و تخصصی تر کار کنید از شنبه یا فردا یا عصر نه از همین الان اقدام کنید و رزومه ارسال کنید مطمئنا برای کسی که حدود 30 ماه help desk کار کرده الان بهترین زمان و فرصت برای سوییچ کردن به سمت دستیار شبکه یا تکنیسین شبکه هست.

من زیاد تو شبکه مثل اساتید انجمن حرفه ای نیستم ولی تجربه به من میگه اگه می خوای تو شبکه پیشرفت کنی چند سال اول 6 ماه تا 1 سال یه جا بمون بع جات رو عوض کن و مجدد همین روند چون طی چند ماه و گاهی چند هفته ته همه چی در میاد و چیز جدیدی برای یادگیری نمیمونه پس چند سال اول این کار رو بکن به نظر بنده و ریسک کن و به سمت تکنیسین یا پشتیبان یا دستیار شبکه اقدام کن و رزومه بفرست و مصاحبه کن و درخواست کار کن و شک نکن اگر میگی یادت رفته مطالبی رو 100 ها ساعت کلاس رفتیم الان با نیم ساعت مرور یا تو کار یا ... مجدد یادمون میاد.

اگر هم فشار کاری زیاد در این محیط اذیتتون میکنه و زمان برای ادامه دادن و خوندن و تمرین نمی زاره باید سریع تر اقدام کنید یا تایم کمتر بروید یا محیط کاری رو عوض کنید و ترجیحا این بار تمرکز بیشتری باشه روی کار شبکه

میبینید که خیلی زود خیلی موفق شدید.

در کل مطلب طولانی شد ولی همه چی بر می گرده فقط و فقط و فقط به یه برنامه ریزی خودتون و برای اوایل کار کنار گذاشتن ترس و استرس و ریسک کردن و مطمئن باشید 100 درصد موفق می شوید و در زمان کوتاه نتیجه خیلی خوبی می گیرید.

تمام این ها نظرات و تجربیات شخصی بنده هست. ممکنه دوستان نظرات متفاوتی داشته باشند

امید محمدی

ممنون از آقا سیاوش و آقا رسول

خدمت دوست عزیزم عرض شود که تو شرکت ما نزدیک 60 تا سرور ویرچوال داریم ، 70 تا کلاینت

سرویهای مهم رو که همه رو داریم . کل کارای نتورک مجموعه بنده به تنهایی انجام میدم . ولی مشکل اینه که وقتی یه سرویس می خواد بیاد بالا ، میرم سرچ میکنم یا میپرسم و انجامش میدم . به صورت تکنیکال نمیدونم . واسه همین هم تو رفع عیب و خطا یکم وابسته میشم به مشاور شرکت .

دوست دارم دقیق تر مسائل رو بفهمم و جلوی سرپرست و مدیر بتونم خودی نشون بدم .

یه نکته هم اینکه متاسفانه من کارایی که انجام میدم رو به چشم نمیارم و نمیرم بگم که چیکار کردم و همین امر باعث شده که مدیریت مجموعه و دیگران هنوز من از نظر کارایی مثل ماههای اول بدونند.

پرزنت خوبی ندارم .

ahmadi700

اگه میبینی جایی برای پیشرفت داری، حتما با مدیرت مشورت کن و بخواه ارتقا شغلی بده

اگر جواب نداد، ی شرکت دیگه برو

البته اگر نظر منو ميشنوي تو اين كشور كه فقرو عدم آكاهي و كمبود فرهنگ كاري موج ميزنه هيچ ارزشي كه واسه تكنسين و مهندس شبكه كارفرما ها قايل نيستند اكثرشونم سواد راست درستي ندارند سعي كن تو همون شركتت هر جوري هست بموني و وضعيت شغلي تو واسه ١٠٠ تومن اضافه حقوق ارتقا به خطر نندازي وگرنه بايد بري يه شركت ديگه تازه اگر كار گيرت بياد خاك pc هاي قديمي رو تميز كني،دوست عزيز من با اين همه تخصص و مدرك تو اين شيراز خراب شده ١ ساله كه بيكارم و دارم تو بازار دلالي كام پيوتر ميكنم برو خدا رو شكر كن همين كارم داري،و اونم براي اينكه از لحاظ روحي افسرده نشم مبحث تخصصي شبكه رو و ارتقا خودمو كنار نذاشتم و تو وقت بيكاري آموزش ميبينم،،

دوم اينكه بهترين روش در ارتقا خودت روش self training هست كه يك lab 1كوچيك در منزل برا خودت درست كني اونوقت فيلمهاي آموزشي تخصصي كه تو اينترنت فراوونه رو دنبال كني ،

يك pc حدود ١٦ گيگ ram و cpu i5 4460 كارتو راه ميندازه وقت بزار و وقت من براي mcse2012 آپگريد از 2008 6 ماه روزي ١ ساعت آموزش و تمرين ميكردم

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....