jamalmansouri

حکم آموزش ارتکاب جرائم رایانه ای

سلام دوستان خسته نباشید

من قبلا یه سایت فایل و پروژه ی دانشجویی داشتم که به صورت ناخواسته و بدون اطلاع یه فایل آموزش هک رو از یه سایت دیگه کپی کرده و در سایت خودم کپی کردم.حالا برام تشکیل پرونده شده که شما تو سایت آموزش هک قراردادی دفع اول سیستم هامو بردن و رفع توقیف کردن بعد دفعه دوم استعلام سوپیشینه که سابقه ای نداشتم و گفتن ضامن بیار منم پروانه کسب گذاشتم الانم امروز پرونده مو دادن برای صدور رای گفتن یه ماه دیگه خودمون تماس میگیریم.دوستان حکمی که صادر میشه چی هست ؟
به خدا قسم من هیچ اطلاعی از آموزش نداشتم و همون یه فایل رو تو سایت قراردادم.

لطف میکنید منو راهنمایی بفرمایید
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری

ه ) محتوای که برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود ( محتوا مرتبط با جرایم رایانه ای )

1. انتشار يا توزيع و در دسترس قرار دادن يا معامله داده ها يا نرم افزارهایي كه صرفاً براي ارتكاب جرايم رايانه اي به كار مي رود. ( ماده 25 قانون جرائم رایانه ای )
  2. فروش انتشار يا در دسترس قرار دادن غيرمجاز گذرواژه ها و داده هايي كه امكان دسترسي غيرمجاز به داده ها يا سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي دولتي يا عمومي را فراهم مي كند. ( ماده 25 قانون جرائم رایانه ای )
  3. انتشار يا در دسترس قرار دادن محتويات آموزش دسترسي غيرمجاز ، شنود غيرمجاز ، جاسوسي رايانه اي ، تحريف و اخلال در داده ها يا سيستم هاي رايانه اي و مخابراتي. ( ماده 25 قانون جرائم رایانه ای )
  4. آموزش و تسهیل ساير جرايم رايانه اي. ( ماده 21 قانون جرائم رایانه ای )
  5. انتشار فيلترشكن ها و آموزش روشهاي عبور از سامانه هاي فيلترينگ. ( بند ج ماده 25 قانون جرائم رایانه ای )
  6. انجام هرگونه فعاليت تجاري و اقتصادي رايانه اي مجرمانه مانند شركت هاي هرمي. ( قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور و سایر قوانین )
  7. ایجاد مراکز قمار در فضای مجازی (مواد 705، 708 و 710 قانون مجازات اسلامی)

طبق بند اول و سوم شما مجرم هستید و طبیعی هست این موارد و روال قانونی بایستی انجام بشود ، طبق قوانین قوه قضاییه ، جهل به قانون دلیل بر برائت فرد نمی باشد ، یعنی شما نمی تونید بگید من نمیدونستم و این جرم رو مرتکب شدم ، باید صبر کنید دادگاه حکم بده اگر این موارد تکرار نشه زیاد کاری به کارتون ندارن اما متاسفانه این عاملی میشه که همیشه دیگه سراغتون بیان در صورت بروز هر مشکلی ...
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
به این پرونده های دزدی و اختلاس هم با این دقت رسیدگی و پیگیری میکردند عالی میشد......!
یه ویدئوی هک بذاری تو سایتت و دادگاهی بشی خیلی حرفه والا !!!
من خودم خیلی وقته که به وب فارسی اصلا فکر نمیکنم.اگر روزی وب سایتی رو برنامه ریزی و برنامه نویسی کردم،قطعا نه از دامنه ir استفاده میکنم نه از دیتاسنتر های ایرانی و نه زبان فارسی در سایت
با این مسخره بازی ها و کنترل های مکرر و نماد و لوگو و ساماندهی و.....
شما هم امیدوارم حل بشه مشکلتون.منتها بقول جناب یونیتی،دیگه رفتی تو چشم......
محمد نصیری
ITPRO ی عزیز ، در وهله اول باید بگم قرار نیست چون دیگران در کارشون ضعیف هستند ما هم ضعیف باشیم ، چون دیگران به دقت به جرائم رسیدگی نمی کنند در فناوری اطلاعات هم یکی باشه ، به نظر من باید با وب سایتی که هویت مالکینش مشخص نیست ، هدف از آموزشش مشخص نیست ، یا اگر مشخص هست هدف قطعا تخریبی هست نه آموزشی ، از اون ویدیو میشه به شکل های مختلف سوء استفاده کرد پس باید برخورد بشه ، مثل اینکه من بگم من برای این دستگیر شدم چون آموزش ساخت بمب دستی رو بصورت ویدیویی ایجاد کردم هدفم تخریبی نبوده و نمیدونستم این باعث ایجاد مشکل میشه برای چی با من برخورد شده ؟

بنابراین خیلی طبیعی هست این برخوردها و چه بسا برای خیلی ساده تر از این هم دادگاه داریم ، اگر مطلع نیستید بدونید که اگر حتی یک Port Scan ساده روی یکی از سازمان ها یا وب سایت های ایرانی انجام بدید و از آدرس شما شکایت بشه حتی هیچکاری انجام نشده باشه شما متهم خواهید شد و حکم قضایی داره این مورد ، خوب این حرفتون در مورد وب سایت های فارسی رو ممنون میشم در یک وب سایت انگلیسی بزنید شما اومدید تو یک وب سایت فارسی و دارید رسما بهش توهین می کنید ؟ یک وب سایت فارسی زبان هستیم که مجوزهای لازم رو گرفتیم ، ما هم محتوای مجرمانه داشتیم ولی مارو دستگیر نکردن بلکه بهمون اطلاع دادند که محتوای مجرمانه رو از وب سایت حذف کنیم ، چون ثبت شدیم در ستاد ساماندهی ، هدف از آموزش های ما مشخص هست ، اینکه برای انجام یک کار مجوز بگیرید ؟ اینکه روی وب سایت ها نظارت باشه ؟ اینکه گواهینامه تاییده یک وب سایت داشته باشه ؟ اینها از نظر شما مسخره بازیه ؟ اینها روال کار هست و نظارت ها باید همیشه بیشتر باشه ، شما هیچ وب سایتی رو تو دنیا پیدا نمی کنید که نظارتی روش نباشه ، حداقل فکر می کنه که نظارتی روش نیست ... موفق و پیروز باشید
به همه بگید ... توسینسوی جدید می تونه کمک کنه خیلی مشکلات حل بشه فقط با کمک همدیگه ... شما هم به توسینسو متصل بشید و به دیگران معرفیش کنید ، اتفاقات بزرگی در راهه ...
prober
ببخشید جناب EyBaba ولی انگار واسه بعضیها کلاس داره اگه بگن ایران ما که هیچی ، زبان فارسی که هیچی ....
خوب اگه انتقادی داریم که به حقه تلاش کنیم واسش نه اینکه ژست روشنفکرانه غربی بگیریم و از بار مسئولیت سازندگی کشورمون شونه خالی کنیم.

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
نه مسئله کلاس گذاشتن یا ژست غربی نیست....بحث توهین به این سایت هم نیست.من خودم شخصا تو فروم های خارجی بیشتر فعالیت دارم تا ایرانی.ای تی پرو هم اگر میام چون واقعا سایت خوبیه.واقعا یه سروگردن از سایرین بالاتره من حرفم اصلا این سایت نیست.سایت خودم رو گفتم و نظر شخصی خودم.حرفم شانتاژ یا تخطئه نبود.....
اما
کجای دنیا الان نظارت اینطوریه؟؟
من یک سایت طراحی میکنم باید برم تو ساماندهی ثبتش کنم.یه لوگو بگیرم بزنم گوشه سایت!!!
میخوام درگاه پرداخت بگیرم باید برم پول بدم، قبض اب و برق و اجاره نامه /سند خونه رو بفرستم برا نماد! یه لوگو بگیرم بزنم گوشه سایتم کنار اون یکی لوگو...
بعد بری شرکت سرامد یه ثبت نامی هم اونجا بکنی........
بعد از طریق این نماد کل ترافیک سایت من ارسال شه برای ساماندهی و تراکنش های من بره برای اداره مالیات.....
کجای دنیا از شخص حقیقی مالیات میگیرن؟؟بابت چی میگیرن؟؟؟مگه کسب و کار خانگی شامل مالیات میشه که میگیرن؟؟؟
خدا سر شاهده اگر میدونستم یک در صد از این مالیات ها صرف این حوزه میشه حاضر بودم ده برابر مالیات بدم
بعد هرکی هم ثبت نکنه فیلتر میشه.....رسانه ها هم انقدر این موضوع. رو تبلیغ کردند که هر سایتی این لوگو هارو نداشته باشه مردم میگن مدیر این سایت جانیه،کلاه برداره!!!!!
سرور هاشون هم که ینترانته اینماد و ساماندهی،لوگو رو میزنی تو سایت افت بارگذاری شدید برای موتور های جستجو و کاربرای غیر ایرانی رو داره
یعنی میخوان کل فضای مجازی رو کنترل کنند؟؟؟اصلا شدنیه؟؟؟؟این توهین به شعور مردمه.مردم عزیز شما نمیفهمید این سایت مطالب مستهجن داره.ما لطف کردیم براتون فیلتر کردیم....
وگرنه برای دور زدنش من میتونم کاری کنم مطالب مجرمانه ام فقط برای کاربر در دسترس باشه و هرکی بصورت مهمان وارد سایت شد اثری از این مطلب یا پست نبینه!
این کنترل و فیلترینک بجز اینکه به مردم یاد داد اقا میشینی پشت سیستم یه فیلتر شکن هم بذار بغل دستت،تاثیر دیگه ای هم داشت؟؟؟فیلتر شکنی که سوابق جستجو و اطلاعاتت رو میفرسته به نا کجا اباد ها.......
چرا بلاگر یا وردپرس،بزرگترین سرویس های وبلاگدهی دنیا،باید تو ایران فیلتر باشن و کاربرای ایرانی ازشون محروم؟؟؟اگر سرویس داخلی ارائه میدادند که با اینها برابری میکرد،یه حرفی.مثل چین،مثل ژاپن

کسی مخالف نظارت کردن نیست.اگر قراره باشه،روش های بهتر و مناسب تری هم هست براش.
سازوکار بهتری میتونستند داشته باشند نه اینکه ......
همین سایت ساماندهی رو نگاه کن شما.واقعا نمیتونم درک کنم این سایت رو یک برنامه نویس نوشته و طراحی کرده!!!!حالا باز تو نسخه جدیدش کمی بهتر شده
در مورد اموزش هکینگ،خب چرا کسی سراغ انجمن اشیانه نمیره؟؟؟که تماما اموزش هک سرور ها و سیستم های مدیریت محتوا و دیداس و هک وایرلس و پورت اسکن و ایناس.....
بصورت رندومی گیر میدند؟؟؟
اینهمه ابزار و نرم افزار هم خارجی که تو اشیانه اس و خیلیاشون که توسط کاربرای خود اشیانه نوشته میشن،اینا مجرمانه نیست؟؟

در مورد تلاش برای سازندگی و انتقاد
یه سری انتقاد داشتم از سایت ساماندهی
27 تیر تیکت زدم براشون الان 20 بهمنه هنوز تیکت من در حالت انتظاره و جواب ندادن!
ما هم مسلمان هستیم هم ایرانی،از وضعیت خراب it داخل کشور هم خوشحال نیستم
طرح های بسیار خوبی هم تو ذهنم دارم که بدون اغراق میتونم باهاشون لاقل تو استرالیا خودمو اپلای کنم!
اما واقعا اینها برای جوانها ارزش قایل نمیشن
prober
بله شما حق دارید من خودم یه کارمندم و می بینم که کارای اداری چقدر کند و بی انگیزه جلو میره اما حرفم اینه که ناامید نشیم با همه این شرایط دست از تلاشمون برنداریم. برای مثالی که گفتین میگم خوب اگه جواب تیکت رو نمیدن شما اونقدر پیگیری تلفنی و حضوری بکن تا طرف مجبور بشه خودشو یه تکونی بده . با تلاش و امیدواری خودمون باعث حرکت و پویایی همدیگه بشیم.
من البته باز از شما عذرخواهی می کنم و مطمئن هستم ایران و زبان فارسی برای شما هم مثل هر ایرانی دیگه غیرت و تعصب داره.
کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....