AZARAKHSH

راهنمایی در خصوص انتخاب تخصص مناسب در زمینه شبکه

با سلام و خداقوت خدمت شما اساتید گرامی ، عرضم به حضور مبارکتون که بنده کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات دارم.و یه چند سالی میشه که به عنوان کارشناس و مسئول شبکه تو سازمان ها ی اداری مشغول به کار هستم. و اما چند مدتی هست که دچار یک سر در گمی شدم و اونم اینه که من تقریبا با بیشتر ابزار و سرویسها ی در شبکه کار کردم اما به صورت پراکنده. یعنی یه مقدار از mcitp یه مقدار از joomla یه مقدار از mtcre mikrotik و wireless networking و ارتباطات رادیویی و سیستمهای امنیتی مثل دوربینهای مدار بسته ip & analog دزدگیرها و سیستمهای اطفا حریق و فایروالهایی مثل isa server fortinet &cyberoam و با لینوکس ubunta و لینوکس kali و همچنین با چند تا از پروتکلهای سیسکو مثل routing ospf & eigrp حالا مشکل اینجاست که وقتی میشینم دو دوتا چهارتا میکنم میبینم که اونجور که باید و شاید از خودم راضی نیستم یعنی من توی mcitp تمام حرفه ای نیستم توی میکروتیک تمام حرفه ای نیستم یا توی لینوکس یا بحث فایروالها... ولی الان تصمیم گرفتم که از بین همه ی این مباحث همه رو بزارم کنار و فقط و فقط روی یک موضوع از مباحث شبکه کار کنم تا به نقطه ی مطلوبی برسم.(در ضمن علاقه ی زیادی به مباحث امنیتی شبکه و آشنایی با برخی از این ابزار هم دارم) از این که بنده رو از راهنمایی های مفید خودتون بی نصیب نمیگزارید ممنون
عذر خواهی به دلیل زیاد شدن متن با تشکر و احترام
#انتخاب_رشته_تخصصی_در_شبکه #بازار_کار_تخصص_های_شبکه #انتخاب_بین_گرایش_های_مختلف_شبکه #در_چه_زمینه_ای_متخصص_شویم #تخصص_مناسب_در_حوزه_شبکه #متخصص_شدن_در_یک_حوزه_از_شبکه #گرایش_های_مختلف_شبکه_و_امنیت #کدام_زمینه_از_شبکه_را_انتخاب_کنیم
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
احسان امجدی
در واقع همونطور که خودتون فرمودید، وقت اون رسیده که روی یکی از گرایش ها و موضوعات شبکه زوم کنید و در واقع در اون شاخه به تخصص برسید. از اونجایی که از هر کدوم به نسبت اشنایی دارید فکر میکنم در نهایت باید بسته به علاقه خودتون و چشم انداز اون شاخه، به یکی از اون ها تکیه کنید.
در صورتی که انتخابتون امنیت بود، در این مورد میتونم با شما بیشتر صحبت کنم.
"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
AZARAKHSH
بله دوست عزیز
البته از اونجایی که کارم هم ارتباط زیادی با امنیت حوزه ی دیجیتال و اطلاعات داره و خودم هم علاقه ی شدیدی به حوزه امنیت دارم میخوام همین رشته رو دنبال کنم.
ممنون میشم که راهنماییم کنید

if you never do you will never know
احسان امجدی
ارش عزیز دوستان دیگه هم مثل شما این سوال رو داشتن که بهشون جواب داده شده:

لطفا این دو لینک رو مطالعه بفرمائید و بعد از سوالی بود مجددا بپرسید:

پیشنهاد در خصوص مراحل یادگیری دوره های شبکه و امنیت

تفاوت شغل کارشناس امنیت اطلاعات و کارشناس امنیت شبکه
AZARAKHSH
بسیار عالی
ممنون دوست عزیز،خیلی از ابهاماتم برطرف شد و تعیین هدف کردم.
اما از اونجایی که الان شغل من یه جورایی مدیریتی هست و از طرفی دیگر خود من به شخصه دوست دارم که از نزدیک درگیر مسائل و ابزار ها بشم یعنی خودم شخصا میخوام تست نفوذ با کالی یا هرچیز دیگر رو بزنم. با توجه به تجربه ای که دارید بهترین راه حل برام چیه؟ چه پیشنهادی برام دارید؟
احسان امجدی
خوب بهترین راه با توجه به علاقه شما به تست نفوذ، اینه که شروع به گذروندن دوره CEH کنید. حالا میتونید بصورت self study بخونید و یا این که دوره رو در آموزشگاه بگذرونید. در کنار این دوره شما با روش های اولیه هک و تست نفوذ اشنا میشید. در کنار شمیتونید یک لینوکس کالی هم نصب کنید و تست های مرتبط رو انجام بدید.
AZARAKHSH
با توجه به درگیری شغلی که دارم و کمبود وقت ،شما یک منبع قوی معتبر و مناسبی رو واسه یادگیری CEH میتونید معرفی کنید؟
احسان امجدی
شما میتونید با سرچ عبارت "CEH V8 Study Guide" کتاب اونو بزبان اصلی دانلود کنید. این کتاب 17 فصل داره.
AZARAKHSH
ممنون دوست عزیز
AZARAKHSH
سلام
روز بخیر
من توی یکی از این آموزشگاه سرچ کردم سرفصل دوره CEH V9 رو اینا زده بود
Introduction to Ethical Hacking
Footprinting and Reconnaissance
Scanning Networks
Enumeration
System Hacking
Malware Threats
Sniffing
Social Engineering
Denial-of-Service
Session Hijacking
Hacking Webservers
Hacking Web Applications
SQL Injection
Hacking Wireless Networks
Hacking Mobile Platforms
Evading IDS, Firewalls, and Honeypots
Cloud Computing
Cryptography

نظرتون چیه؟
یا شما آموزشگاه معتبری رو واسه ثبت نام سراغ دارید؟
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

امروز ارزان تر از فردا در جشنواره تخفیف ها

با بهترین ها یاد بگیرید