هاشم

بازار یابی در دنیای IT و کامپیوتر

با سلام خدمت همه ITpro های عزیز. من به عنوان یک متخصص میخواهم جدا از شغل سازمانی خودم در این زمینه مطابق یا نیاز جامعه کسب و کاری دیگر را راه اندازی کنم و یا حداقل بتونم عده ای دیگر از افرادی که در این زمینه توانایی دارند رو در مسیر تخصصی که علاقه دارند هدایت کنم . و در این انجمن به چنین مطالبی پرداخته نشده و یا من سرچ کردم و پیدا نکردم . میخواهم از تجربه دوستان متخصص استفاده کنم و یا منابعی در این زمینه معرفی کنند که چگونه می توان در دنیای IT و کامپیوتر از تخصص خود استفاده کنیم؟ چگونه بازاریابی کنیم؟ چگونه مدیران سازمان ها را برای پیاده سازی سرویس ها راضی کنیم؟ مهمتر از همه اینکه به غیر از سازمان خودم کجاها و چگونه میتوانم از دانشم استفاده کنم؟ در جامعه چه نیازهای هست که من میتوانم با استفاده از تخصصم درآمدزایی کنم؟
اگرچه میدانم این بحث مثنوی و هفتاد من کاغذ میطلبد .

#بازار_یابی_در_دنیای_it_و_کامپیوتر #کسب_و_کار #راه_اندازی_کسب_و_کار
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
بنده خودم رو متخصص نمیدونم، اما با اجازه اساتید فقط نظراتم رو عرض میکنم
خودتونم فرمودید که واقعا میشه یه مثنوی... ولی به طور کلی اکثر سوالات واقعا جواب مشخص براشون نمیشه پیدا کرد، چون اگر با 4تا فرمول همه چیز جوابش معلوم بود الان همه درآمد خوب داشتن و این همه بیکار نداشتیم! تو دنیای IT اول شما باید ببینی چه زمینه ای علاقه داری و بعدش متخصص شدی، براساس همون زمینه های ذهنی خودت بگردی نیازها و خلأ موجود توی زمینه کاری خودتون و یا هر زمینه ای که علاقه مندید و حس میکنید تواناییش رو دارید پیدا کنید، و براساس اون شروع کنید به فکر کردن به این که چطور میشه اون موضوع رو رفع و براش راه حل پیدا کرد! و حالا برید دنبال اجرایی کردنش،که یا خودتون سرمایه میزارید یا میرید دنبال جذب سرمایه و سرمایه گذار! و اینجا دیگه این به توانایی های ذاتی، تلاش مستمر و نترسیدن از شکست خوردن هست که میتونه شمارو توی راهتون موفق کنه!
حرفم رو با یه جمله از یکی از اساتیدم تموم میکنم، دقیقاً سوال شمارو در مورد نیازهای جامعه و رشته کاری ازش پرسیدم، بهم گفت: وقتی توی خیابون داری میری سعی کن دیدت رو نسبت به بقیه افراد اطراف خودت نسبت به اتفاقاتی که در حال رخ دادن هستن تغییر بدی، بدبختیای انسانها(همون نیازهاشون و ایده کاری آینده شما!) توی آسمون دارن همینجوری میگردن! یا منتظر بمون یکیش بیاد تو صورتت (:دی) یا اینکه بپر یکیشون و با دستت بگیر و شروعش کن به عنوان یه کسب و کار نو!

ITpro ایی و خلاق باشیـــــــــد! :)
In silence and movement you can show the reflection of people. You aren't learning anything when you're talking. I'm learning...
prober
در مورد بحث آموزش به دیگران خوب واضحه که باید با یه آموزشگاه فناوری اطلاعات همکاری کنید و تدریس فیلد تخصصی رو داشته باشید. حتی می تونید بعد از چند سال تدریس و آموزش از میان دانش آموختگان نخبه خودتون یک تیم کاری بسازید و یک شرکت ثبت کنید. برای راضی کردن روسای سازمان ها هم مسلما شما باید یک بسته سولوشن متفاوت از رقیبانتون رائه کنید و هم اینکه نیازها و کمبودهای سازمان رو به خوبی درک کنید تا بتونید راهکارهای دلچسب و متناسب با سازمان پیشنهاد بدید. یعنی باید سازمان حس کنه که شما صرفا نمی خواید برای خودتون بازاری پیدا کنید بلکه رفع مشکلات اساسی سازمان در فیلد تخصصی شما براتون خیلی اهمیت داره. و باید این رو درک کنیم که همیشه کیفیت هست که در نهایت یک برند میسازه.
کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره بهاره می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....