درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

ترجیح شبکه به برنامه نویسی به خاطر نداشتن طراحی ؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
pbreak
1394/08/06 03:59:00
با سلام و خسته نباشید استادان گرامی ، یک مسئله ای هست که مدت ها ذهن منو به خودش درگیر کرده .ممنونم میشم اگر کمکم کنید. من مهندسی کامپیوتر خوندم . و چند ماهی هست درسم تموم شده .به خاطر ماهیت این رشته (نرم افزار) فقط درگیر برنامه نویسی بودم بیشتر جاوا و اندروید .حتی اینارو تدریس هم میکنم و تا حالا توی چند شرکت کار کرده ام اما راستشو بخواین من به خاطر هک و امنیت به این رشته اومدم در صورتی که با سرفصل های دانشگاه ازش فاصله گرفتم. ذهن برنامه نویسی خوبی دارم . بیشتر تحلیل منطقی و پیاده سازی خوبی دارم . اینو همکارام بهم گفتن . به برنامه نویسی علاقه دارم اما اصلا و اصلا به طراحی رابط کاربری (ui) علاقه ندارم.بیشتر به کد نویسی محض و بدون محیط ویژوال علاقه دارم . و همین باعث شده نتونم به کارم ادامه بدم . چون بازارکار فعلی برنامه نویسی مختص کسانی هست که ذوق و سلیقه خوبی دارن و عاشق طراحی اند.

الان تصمیم گرفتم به سمت شبکه و لینوکس برم چون امنیت به شبکه نزدیکتره و دیگه این جا خبری از طراحی نیست . سوالم از شما اساتید محترم اینه که شبکه یادگیریش به چه شکل است ؟؟ آیا پر از حفظ کردن پروتکل ها و مفاهیمه ؟؟ چون با حفظ کردن مشکل دارم . !!!!! من تازه میخوام به دنیای شبکه بیام .تو رو خدا راهنماییم کنید آیا کار درستی میکنم برنامه نویسیو رها میکنم ؟؟ چون این مدت به خاطر نداشتن مهارت طراحی بیکار بودم . به شبکه علاقه دارم . ممنون میشم راهنماییم کنین. چون 2 سال ذهنمو درگیر کرده . ببخشید اینقدر حرف زدم .خودم خجالت کشیدم . ازتون ممنونم.
author
احسان امجدی
احسان امجدی
42 ماه قبل
دوست عزیز اولا که خجالت نداره... دوما این که همه ما زمانی که وارد شبکه شدیم، هیچی از این تخصص بلد نبودیم.

خوشحالم که در زمینه برنامه نویسی دستی داری و چندان هم با دنیای کامپیوتر غریبه نیستی.
دنیای شبکه با برنامه نویسی خیلی فرق داره و هرچند که در بعضی مفاهیم و نقاط به برنامه نویسی نزدیک میشه اما ماهیتا با دنیای اون فرق میکنه. مثل همه تخصص های دیگه طبیعتا اگه بخوای تو این زمینه هم موفق باشی، باید زمان و هزینه بذاری. منظورم از هزینه اینه که علم شبکه هر روزش با دیروز فرق میکنه. وقتی واردش بشی باید بدونی که اینطور نیست که یکسری مفاهیم رو یاد بگیری و دیگه تموم. تو دنیای شبکه اگه هر روز دنبال یادگیری فناوری ها و تکنیک های جدید نباشی و بقول معروف خودتو بروز نکنی، روز بروز اون چیزی رو که از شبکه داری، بی ارزش تر میشه.
تو این رشته هم مثل جاهای دیگه هر چند کمی وضعیت بهتره اما در سطوح پایینش، دست خیلی زیاد شده. اینو میخوام بگم که اگه میخوای یک شبکه کار در حد عادی و مثل بقیه باشی، به هیچ جا نمیرسی و وقت و عمرتو هدر دادی. پس اگه میخوای در این رشته حائز اهمیت باشی، باید خودتو به سطوح بالای اون برسونی و حفظ کنی.

در مورد امنیت که گفتی بهش علاقه داری.. میشه بعد از گذروندن دوره NETWORK+ که اولین کورس و فوندانسیون شبکه هست، وارد امنیت شد اما پیرو صحبت های قبلم، اگه میخوای نامبر وان باشی و در آینده لنگ نزنی، بهتره که بعد از NETWORK+ در یکی از دوره های مایکروسافت (MCSE) و یا سیسکو (CCNA) کارتو ادامه بدی و بعد از این که فهم نسبتا خوبی از شبکه گرفتی، وارد امنیت (دوره CEH یا ترجیحا اول security+) شی. اینو بدون که شبکه از امنیت جدا نیست. پس وقتتو تلف نمیکنی اگه شبکه ( با دید امنیت) رو اول خوب یاد بگیری...... رک بگم امنیت یعنی از اگزوز شبکه وارد شی و از باک موتورش در بیای بیرون ( :) ) . منظور اینه که در شبکه اجرا و پیاده سازی مهمه اما در امنیت اون چیزی که حائز اهمیته، درک و فهم عمیق از شبکه هستش.

فکر میکنم در بهترین شرایط یعنی اگه زمان کافی و مناسب برای مطالعه و گذروندن دوره ها داشته باشی و همزمان بتونی در یک مکان مناسب و مرتبط کار کنی و از طرپفی بخوای اصولی و بقول معروف مسلط امینت رو بیای جلو، بعد از دو سال یک شبکه کار متوسط، بعد از سه سال یک شبکه/ امنیت کار خوب و بعد از پنج سال میتونی در این زمینه برای خودت حرفی برای گفتن داشته باشی. البته همه اینا بشرطی که تمام شرایط ایده آل باشه و وسط راه بقول معروف جا نزنی.

در مورد شرایط و وصعیت شغلی هم باید بگم که چون اکثر شرکت ها از لحاظ تخصصی و هزینه ای در سطح متوسط قرار دارند، بازار کار و جذب برای شبکه کارهای متوسط خوبه. هرچند که حقوق و درآمد زاییش چندان چنگی به دل نمیزنه.
اما برای یک حرفه ای در شبکه و امنیت با توجه به این که باید در شرکت های خاصی (سطح بالا) کار کنه، کمی پیدا کردن کار مشکله ولی واقعا در صورتی که بتونه اون شغل و جایگاه خودشو پیدا کنه، میشه گفت رو هوا میبرنش و شرایط مالیش هم نه این که بگم عالیه ولی خوبه.

این یک دید کلی بود از اون چیزی که دوست داری واردش بشی و ترجیح دادم قبل از وارد شدن و تغییر تخصص، دیدی از آینده اون رو بهت بدم.

میتونی لینک های موجود در برچسب زیر رو هم مطالعه کنی:

* یادگیری شبکه

مانا باشی.

author
nazaninazs
42 ماه قبل
به نظر من اول روی فیلد خودتون تمرکز کنید . خلاقیت به خرج بدید و از راه های مختلف وارد بشید مثلا همین تدریس در سطح خیلی بالا و و و... مطینن راهی پیدا میکنید که تو این رشته در راستای استعداد هاتون حرکت کنید
چون شما به برنامه نویسی علاقه دارید و توی شبکه برنامه نویسی خاصی نداریم مگه اینکه وارد دنیای لینوکس بشید که اون باز خیلی نمیشه گفت . شبکه بیشتر مفهومیه و بعدش که وارد عمل و تجربه میشید یه دنیاییه برای خودش
اینکه به این مرحله رسیدید و بخواید یه دفعه تغییر جهت بدید بد نیست .ولی یادتون باشه که از لحاظ زمانی مادی و ... چند سالی عقب میوفتید و اینکه شما باید کلی هزینه ی کلاس مثلا MCITP بدید تا تازه ببینید اصلا به این حوضه علاقه دارید یا نه
به هر حال این نظر من بود امیدوارم بهترین تصمیمو بگیرید
author
pbreak
42 ماه قبل
آقای امجدی عزیز ازتون متشکرم . فقط سوالی که دارم اینه که آیا شبکه پر از
حفظ کردن پروتکل ها ست ؟؟ به جایی میرسم که به تحلیل هم نیاز باشه ؟؟؟
author
احسان امجدی
احسان امجدی
42 ماه قبل
دوست عزیز تا دلت بخواد توی شبکه و بخصوص امنیت جا برای تحلیل بازه. کلا در تخصص امنیت برای موفق شدن و رسیدن به سطوح بالا، هوش و خلاقیت خیلی نقش داره.

در مورد حفظ کردن پروتکل ها هم باید بگم که تا حدی باید یکسری از پروتکل ها رو بلد باشی که در حین آموزش دیدن، اینقدر تکرار میشه که تو ذهنت میمونه... بعدشم این پروتکل ها مثل آچار پیچگوشتی میمونند . اینقدر باهاشون سر و کار داری که ناخوداگاه حفظشون میکنی. کلا در هر مرحله ای از یادگیری شبکه، بخشی از پروتکل ها ی شبکه رو یاد میگیری و اصلا نیازی به حفظ کردن و یا اینکه همشو اول یاد بگیری نیست..
author
ali_z
علی زوار
42 ماه قبل
با سلام
با احترام به جواب استادید به سوال دوست عزیز pbreak علاوه بر موارد ذکر شده می خواستم چند نکته خدمتان عرض کنم اولا مقدار حفظیات در نرم افزار از شبکه بیشتر است ثانیا در مراحل پیشرفته امنیت از متخصیص نرم افزار کمک می گیرند ثالثا شما که نرم افزار کار کردید یک نکته را باید مد نظر داشته باشید که شیرینی و حلاوت طراحی نرم افزار بیشتر از شبکه بوده و در طراحی نرم افزار می توان کاملا مستقل فکر وعمل کرد (البته این نظر شخصی من بوده شاید همه قبول نداشته باشند).
موفق و پیروز باشید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
تاپیک های پربازدید