بحث :: راهنمایی در خصوص بدست آوردن تجربه و ورود به بازار کار IT در ایران
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

راهنمایی در خصوص بدست آوردن تجربه و ورود به بازار کار IT در ایران

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
amozesh
1394/06/23 03:03:35
سلام بر اساتید گرامی ، کاملا صادقانه میخواهم مطلبی ررو بیان کنم و امیدوارم بتونم از راهنمایی شما بزرگواران استفاده کنم ، من مدرک کارشناسی it تاره گرفتم اما متاسفانه نه تو دانشگاه چیزی یاد دادن نه خودم بنا به مشکلات فاجعه باری که داشتم تونسم برم دنبالش با استفاده از سایت های مختلف و کتاب یه چیزایی خوندم اما چون شرایط انجام اونا رو به شکل کاری و تجربی ندارم و انقدر دنیای وسیعی که خیلی زود فراموشم میشه و اینکه اصلا دوست ندارم جزو تحصیلکرده های بی سواد باشم .خواهش میکنم راهنماییم کنید تا حداقل چیزهای ضروری که یک ای تی من باید بلد باشه رو بدونم ، چی بخونم ؟ تجربه از کجا کسب کنم تا تو محیط کاری واقعی کم نیارم نزنم ، چه چیزهای ضروری که اول یاد بگیرم از اونجا شروع کنم مدرک network + دارم ، سپاسگذارم ، شاد و سربلند باشید
author
فرهاد خانلری
فرهاد خانلری
41 ماه قبل
تمام دغدغه ها و جواب هاتون رو میتونید در لینک های زیر که قبلاً در انجمن مطرح شده دنبال کنید.
author
همایون
همایون ب
41 ماه قبل
بعد نتورک + بهتره که دوره CCNAو MCITP بگذرونید تا به مباحث شبکه مسلط بشید بعد میتونید وارد بازار کار بشید و کم کم با بقیه تکنولوژی ها اشنا بشید
author
MK94
مجتبی کریمی
41 ماه قبل
اگر زبان انگلیسی تون خوب هست نیازی نیست حتما کلی پول به دوره ها بدید البته دوره رفتن خیلی خوبه و اگه استاد خوب باشه تجربیاتش رو در اختیار می ذاره که خیلی خیلی با ارزشه. دوره MCSE یا CCNA رو برید ترجیحا MCSE و بعد که رفتید خودتون راهتون رو پیدا می کنید.
می تونید برای یادگیری از فیلم های اموزشی موسسات CBT Nuggets و TrainSignal استفاده کنید که متاسفانه یا خوش بختانه به صورت رایگان در سایت های دانلود هست. من ازشون استفاده کردم و بسیار هم راضی هستم.
author
احمد نظری
احمد نظری
41 ماه قبل
پیشنهاد ما با توجه به بازار کار و مشاوره هایی که با شاغلین شبکه و اساتید این حوزه داشته ایم گذراندن حداقل دو الی سه دوره است. اولین دوره Network+ می باشدکه مربوط به مبانی و مباحث پایه شبکه می باشد و اصطلاحا دروزاره ورود به دنیای شبکه می باشد
دوره های شبکه را در یک دسته بندی کلی می توان به سه گروه تقسیم کرد
شبکه های مایکرو سافت
شبکه های سیسکو
شبکه های میکروتیک
پیشنهاد ما شروع از دوره های مایکروسافت MCSA2012 می باشدکه مربوط به مباحث و سرویس های ویندوزی و مدیریت کاربران می باشد، چون این دوره به لحاظ محتوا به نسبت دوره های دیگر شرکت های سیسکو و میکروتک مباحث سبک تر و قابل فهم تر و کاربر پسند تر و محیطی کاملا آشنا برای کلیه افراد رو در بر دارد.
بعد از گذارندن این دوره گذراندن دوره های شبکه سیسکو CCNA که بیشتر مربوط به زیر ساخت های شبکه می باشد. آشنایی با تجهیزات مانند سویچ ها ، روتر ها و فایروال و انواع سری های آنها ، پیکربندی این تجهیزات و آشنایی و استفاده از انواع پروتکل های مسیریابی در شبکه ها از مباحث مهم این دوره می باشد.
و یا گذارندن دوره ابتدایی شبکه های میکروتیکMTCNA که آشنایی با تجهیزات این کمپانی مانند روتر برد ها و انواع مدل ها و ماژول های آنها ، پیاده سازی سرویس اولیه شبکه ، مدیریت پهنای باند و کیفیت سرویس ، فایروالینگ ، سرویس های وایرلس و مسیریابی از مباحث مهم این دوره می باشد.
با توجه به ارزان بودن و ویژگی های بسیار زیادی که تجهیزات کمپانی میکروتیک داره و محیط کاری آسان و گرافیکی آن امروزه در اکثر سازمان های با اندازه کوچک تا متوسط به جای استفاده از تجهیزات گرانقیمت سیسکو ترجیح را بر استفاده از تجهیزات کمپانی میکروتیک می دهند .با توجه به موارد ذکر شده و کوتاه مدت بودن دوره های میکروتیک ، این حوزه از شبکه می تواند بازار کار مناسبی را داخل و خارج از کشور به خود اختصاص دهد.
با توجه به اینکه شما دوره های ابتدایی مایکروسافت – سیسکو و یا میکروتیک را گذرانده اید قدرت تصمیم گیری بهتری را برای ادامه راه و Expert شدن در یکی از شاخه های شبکه پیدا کرده ایدکه این انتخاب به شاخص های گوناگونی بستگی داره از جمله نیاز سازمانها - وجود بازار کار بهتردر هر بخش- نوع در آمد حاصله از هرحوزه شبکه – علاقه شخصی شما- میزان پیشرفت و توسعه آنها- آینده این تکنولوژیها و...
در پایان خاطر نشان می کنم که اخذ مدارک تخصصی حتی بین المللی آنها تنها بخشی از راه موفقیت است و بدون داشتن دانش ، تخصص و تجربه کافی این مدارک کمک شایانی به شما برای کسب سهمی از بازار کار شبکه نخواهد کرد.
شروع از ساده ترین کارهای شبکه ،همکاری در اجرای پروژه ها ، استفاده از تجارب اساتید بزرگ ، آموختن دانش علمی و عملی درکنار افراد متخصص و ماهر ، تمرین و تمرین زیاد و متوالی ، مطالعه و به روز بودن در حوزه شبکه از مواردی هست که در کنار داشتن مدارک تخصصی و ساختن یک رزومه پر بار می تواند از شما یک متخصص تمام عیار ساخته که شانس پیدا کردن یک کار خوب با درآمد عالی را برای شما چندین برابر خواهد کرد.

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
تاپیک های پربازدید