درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

قوانین سخت گیرانه انجمن itpro

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
emasis
صادق شعبانی
1394/06/17 06:51:19
سلام.
تا اونجا که من میدونم و با اطلاع از تایپیک های که مدیران سایت و مهندس نصیری گذاشتن اینجا جائی نیست که بشه مطالب کپی شده گذاشت ، حق نشر محفوظه و قوانین سفت و سخت بیرحمانه برای کاربران گذاشته شده.

اما یه سوالی ذهن منو به خودش مشغول کرده ، درسته که اینجا گذاشتن لینک دانلود ، مثلا ebook یه کتاب خاص هم جزئ قوانین بالا هست و قوانین سخت گیرانه داره ولی چیزی که هست اینه که مثلا" من لینک دانلود یه کتابو میذارم ، بعد مشمول قوانین میشه و بلافاصله حذف میشه ، خب این از تایپیک های انجمن حذف شده و اون ebook به راحتی در سطح اینترنت قابل دسترسی و دانلود هست.

حالا سوال من اینه مثلا" من یه سری ebook در خصوص مثلا" سیسکو یا prtg دارم و اونو تو یه سروری آپلود کردم و نیاز هست که گاهی مثلا" تو یه تایپیکی من بگم جهت اطلاعات بیشتر برین این کتابو دانلود کنید و بخونید یا مثلا" بگم که اگر کسی خواست میلشو بذاره من لینکشو براش بفرستم ، آیا تو این شرایط قوانین انجمن که نقض نمیشه ؟

خب وقتی یه کتابی یه راحتی قابل دسترسی در اینترنت هست ، چرا تو سایت های ایرانی قابل دسترسی نباشه ؟

امیدوارم این تایپک مثل بعضی از تایپک ها به این دلیل که " این بحث در نهایت منجر به تبلیغات و نقض قوانین " دچار نشه و من به جواب خودم برسم ": )

author
حسین احمدی
حسین احمدی
44 ماه قبل
دوست عزیز، تاپیک شما حذف نمیشه. اما همونطور که بارها گفتیم یکسری قوانین وضع شده و ما به شدت به این قوانین پایبند هستیم. این وب سایت، محل اشتراک دانش هست، نه معرفی کرک و ابزار و لینک دانلود کتاب و ... و ما با همین قوانین سخت گیرانه تونستیم سایت رو به جایگاه فعلی برسونیم!

اما به قول شما، وقتی کتابی به راحتی تو اینترنت پیدا میشه، شما کافیه عنوان اون کتاب و نهایتاً لینک به سایت انتشارات اون کتاب رو بدید، شخص خودش میتونه پیدا کنه و هیچ مشکلی بوجود نمیاد. قرار دادن اطلاعات تماس مانند شماره همراه، شماره ثابت، آدرس ایمیل و ... هم در وب سایت ممنوع هست. اگر کسی دنبال دانلود کرک نرم افزار یا دانلود غیرقانونی کتاب و نرم افزار هست، میتونه به این همه سایت که تو اینترنت وجود داره مراجعه کنه. ما اینجا دور هم جمع شدیم تا دانشمون رو به اشتراک بذاریم و به هم کمک کنیم و سطح علمی خودمون و دوستانمون رو بالا ببریم.
author
barbyboy
44 ماه قبل
حتی یه گروه تلگرامم زده شده مدیر اونجام اومدن قانون گذاشت کسی چیزی ننویسه فقط بیاین همدیگرو نگا کنین عجیب بود...!!!!

یکم باید سخت گیریارو کمتر کنید
author
emasis
صادق شعبانی
44 ماه قبل
این تلگرامه فک کنم داستان داره ، چون فک کنم دفعه دوم بود که تو این چند وقت اطلاعیه اش تو سایت گذاشته شد. گروه تلگرام itpro ، چی شد حذف شد یا هنوز هست ؟ بهر صورت من با قوانین سختگیرانه سایت موافقم .
author
emasis
صادق شعبانی
44 ماه قبل
مهندس جان ، پس مشکلی نیست که من کتابهای خوب رو معرفی کنم دیگه ؟ با ذکر انتشارات و اینا؟چون بعضی کتابهای داخلی هستن که کار راه اندازند اما گمنامند.
author
حسین احمدی
حسین احمدی
44 ماه قبل
اول بگم که وب سایت itpro تو هیچ کدوم از شبکه های اجتماعی موبایل گروه نداره.
ما تو سایت بخش معرفی و بررسی کتاب داریم. اما بدون لینک دانلود. پس بستر معرفی کتاب هم فراهمه.
author
emasis
صادق شعبانی
44 ماه قبل
گمون هم نکنم نیازی به تلگرام باشه ، خب وقتی همه اینجان و سوال بپرسی در اسرع وقت جواب بگیری چه نیازی به اون ، فیس بوک رو هم که سر زدم مثل اینجا پر رونق نیست.
author
فرهاد خانلری
فرهاد خانلری
44 ماه قبل
قوانین سخت گیرانه انجمن itpro

1. نوع مطلب (که در سوال شما باید بررسی کتاب باشه)
  2. انجمن(اگرکتاب معرفی شده مخصوص شبکه هست درانجمن شبکه وبه طبع نسبت به نوع کتاب انجمن تغییرکنه)
  3. عنوان کتاب(اسم یا موضوع کتاب میتونه باشه و یا نوع محتوای کتاب )
  4. ناشر(اسم ناشر رو تایپ کنید)
  5. نویسندگان(نام یا نام های نویسندگان کتاب رو تایپ کنید)
  6. سطح کتاب (بستگی به نوع کتاب و مطلبی داره که ارسال میشه)
  7. isbn ( شابک ، شمارهٔ استانداردشناسایی بین‌المللی است که به کتاب‌های منتشرشده منسوب می‌شود)
  8. قیمت کتاب (اگر کتاب رایگان نیست قیمت کتاب را ترجیحاً وارد کنید)
  9. لینک خرید (اگر کتاب رایگان نیست لینک خرید رو وارد کنید تا کاربران بتونن خریداری کنن)
  10. لینک دریافت(اگر کتاب رایگان هست لینک دانلود کتاب رو معرفی کنید)

دوست عزیز ممکنه خیلی از نرم افزار ها و کتاب هایی که اصلاً رایگان نیستند در دنیای اینترنت یافت شوند ولی از نظر شرعی و عرفی و قانونی حق کپی برای نویسنده محفوظ هست و اگر دیگران اقدام به انتشار اون کتاب یا نرم افزار کردند اشتباه کردند و این دلیل نمیشه که ما هم اشتباه کنیم ، من خودم کلی کتاب در سایت معرفی کردم ولی تمام کتاب هایی که نویسنده اجازه دانلود رو داده و کاملاً رایگان بوده و چند تا کتاب هم معرفی کردم که پولی بوده چون نویسنده و ناشر اجازه رایگان بودنش رو نداده برای همین لینک دانلود برای اون مطلب قرار ندادم . به هر حال اگر کتاب های داخلی هم مخوایید معرفی کنید اگر رایگان هست لینک دانلود هم میتونید بزارید اما اگر رایگان نیست شک نکنید مطلب شما بدون در نظر گرفتن محتوای اون حذف خواهد شد و این قانونی هست که برای همه دوستان اعمال خواهد شد.
شهر با قانون بد بهتر از شهر بی قانون است (هر چند ما اعتقاد داریم این قوانین محکم هست که چهارچوب سایت هست)
author
summersun
Mehdi Malmir
44 ماه قبل
با سلام.
به نظر بنده این قوانین خیلی کارآمد هست و بقای یک سایت را تضمین میکنه چون از قانون کپی رایت استقبال میشه.
و ما اینا نباید فراموش کنیم که بیشرین علت اینکه بحث IT تو کشور ما انقدر بی ارزش شده و یه مهندس ای تی با کمترین درامد باید فعالیت داشته باشه، همین نبود قانون کپی رایت هست.
author
UNITY
محمد نصیری
44 ماه قبل
دوستان دقت کنید معرفی کتاب روش داره و مهندس خانلری و مهندس احمدی هم اشاره کردند چجوری میشه کتاب رو در کتابخانه وب سایت معرفی کرد اما به یک نکته توجه کنید ، کتابی خوب هست که معرفی کننده اون ، اون کتاب رو مطالعه کرده باشه ، این کتاب ISBN داشته باشه و به دلیل اینکه شما از خوندن این کتاب لذت بردید اون رو معرفی کردید ، طبق مواد قانونی وب سایت اگر احساس کنیم که فردی از طرف انتشاراتی خاص شروع به اسپم و تبلیغات انتشارات خودش می کنه ( چه بسا وجود داشته این مورد ) جلوی این موارد رو به شخصه میگیریم ، ما محل تبلیغات نیستیم ، تبلیغات جا و محل خاص خودش رو داره ، من بارها دیدم که کاربرای محترم یکباره طی یک روز 20 عدد کتاب معرفی می کنن که کتاب نیستند ، بعضا PDF هایی هستند بی نام و نشان که به عنوان کتاب معرفی میشن و حتی معرفی کننده اون اونها رو مطالعه هم نکرده ، پس این موضوع رو مد نظر داشته باشید ، ITPRO اگر الان ITPRO هست و باید بیشتر هم رشد کنه چون قوانین سخت گیرانه ای داشته ، الان کاربران ITPRO میدونن نباید کل کل کنن ، میدونن نباید کپی کنن مطالب رو ، میدونن نباید تو مطالب تشکر بنویسند ، می دونن نباید درخواست لینک دانلود و کرک داشته باشن ... این یعنی در حد خودمون تونستیم فرهنگ سازی کنیم و ممنونیم از شما که ما رو درک می کنید . با هم رشد می کنیم و ITPRO باشید
author
emasis
صادق شعبانی
44 ماه قبل
مهندس جان ، حق با شماست ولی اینکه گفتین انتشارات خاص ، ببینید مثلا" یه انتشارات بیشتر کتب کامپیوتر رو چاپ میکنن ولی مثلا" برای لینوکس 2 تا کتاب هست از 2 انتشارات غیر که علی رغم اینکه انتشارات اولی هم چاپش کرده ولی به نظرم دو کتاب دیگه از 2 انتشارات دیگه بهترن.(کاربردی تر گفتن)

غرض اسپم دادن و یا بزرگ کردن و یا تبلیغ یه انتشارات خاص نیس ولی این هست که یه انتشارات بیشتر تو اون حوزه کار کرده و خب به طبع نسبت به انتشارات دیگه یه سر و دست بالاتره.

همچنین همین طور که گفتین موافقم که کتاب خوب کتابیه که ادم خودش خونده باشه اونو و نه صرفا" تبلیغ.
author
UNITY
محمد نصیری
44 ماه قبل
به نظر من کتابی باید معرفی بشه که اشخاص اون رو به شخصه خوندن و استفاده کردن ، صرف معرفی کتاب اصلا جالب نیست و به شما قول میدم با توجه به تجربیاتم اگر این موضوع باب بشه سایت اسپم کتاب میشه ، بنابراین از دوستان خواهش می کنم کتابی که مطالعه کردند رو معرفی کنند با تشکر
author
behzadazel
بهزاد بهلولیان
43 ماه قبل
سلام مهندس
بنده هم دوسه باری مقاله ی خودمو تو انجمن گذاشتم یکبار گفتن تو قسمت مقاله انجمن بذار گفتم باشه اونجا گذاشتم
بعدش ادمین های عزیز باز هم حذف کردند!
مقاله ی خودمه حق نشر!
من دوباره مقالمو آپلود میکنم تا دوستان هم استفاده کنند ولی لطفا پاک نکنید
سپاسگزارم
author
UNITY
محمد نصیری
43 ماه قبل
دوست عزیز ، مطلب شما یک کتاب نیست یک فایل PDF هست 17 صفحه ای اگر اشتباه نکرده باشم ، شما باید متن اصلی نه PDF این مطلب رو در قالب مقاله در وب سایت قرار بدید نه فایل PDF رو ، قرار دادن فایل PDF در این وب سایت ممنوع هست ، شما متن مطلبتون رو کامل کپی کنید اگر کپی نباشه که نیست مشکلی نیست . موفق باشید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس