درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

انتقاد از دوره هاي آموزشي +Network يكي از آموزشگاه هاي معتبر تهران

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
Sadegh Sadeghpour
صادق صادقپور
1391/05/07 08:09:10
با سلام.
من به تازگی دوره network+ رو تو یکی از آموزشگاه های خوب تهران گذروندم. (تیر ماه91) اوایل کلاس بد نبود . اما از جلسه دوم به بعد منو بیشتر بچه ها ناراضی از تدریس بودیم.
یعنی استاد درس می داد اما بچه ها مطلبو درک نمی کردن.نمی دونم چرا خیلی از اصطلاح های لاتین استفاده می کرد. خب واقعا هم اطلاعاتش بالا بود. خیلی هم زحمت کشید.اما ما هیچی نمی فهمیدیم.مثلا جلسه سوم من تازه فهمیدم منظورش از ترابل شوتینگ رفع گیر شبکس** خیلی تخصصی درس می داد انگار که ما اینا رو خونده بودیم داره مرور میکنه !آخه چرا اینجور بود ؟ مگه network+ این جوری نیست که انگار داری بیس شبکه رو به یه بچه یاد میدی.الآن نه من،خیلی از بچه های دیگم حس می کنیم چیز زیادی یاد نگرفتیم.مثلا من خودم مفهوم getaway و این که چیه؟ به چه دردی می خوره؟ ساختارش چه جوریه؟ فرقش با default getaway چیه اینا و خیلی چیزای دیگه رو نفهمیدیم...
شاید تقصیر ما بود استاد می گف باید بیشتر مطالعه کنین، خودتون بخونین! نمی دونم ولی من انتظار داشتم بهتر و بیشتر توضیح میدادن network+ رو. ما فقط به زور تن تن میتونستیم سریع یه نت واسه خودمون بر داریم. نمی دونم چرا حس میکنم چیزی به اون صورت یاد نگرفتم :) :)
تازه اونایی که رشتشون کامپیوتر یا نرم افزار و اینا نبود که وضعیتشون خیلی بدتر بود. باهاشون حرف میزدم ناراحت بودن همه! مطلب های تو همین سایت خیلی بیشتر چیز یادم داد به خدااااا!
حالا بعضیام میگن بری دوره بعدی (مثلا Microsoft یا Cisco) اونجا بیشتر و بهتر توضیح میدن و یاد میدن دوباره تکرار میشه! من که ترسیدم ریسک کنم یک میلیون و نیم هزینه Microsoft کنم تازه وقتمم بذارم... (آخه اونجا یه دوره رو که برمیداری تا آخره کل درسا باید با همون استاد باشی!عوضم نمیشه!)
ادمین درده دلمو به کی بگم؟ از طرفیم شبکه رو دوست دارم وقتی برای اولین بار دو تا pc رو خودم به هم وصل کردم فهمیدم عاشق شبکم شیرینه! آقا چی کار منم؟
author
UNITY
محمد نصیری
81 ماه قبل
صادق جان قصد جثارت به هیچ موسسه یا شخص خاصی رو ندارم اما همیشه چند نکته رو در نظر دارم :

1. همیشه برای دانشجویانی که تازه واره زمینه شبکه شدند باید با زبون ساده تری صحبت کنی که از شبکه نترسن ، در غیر اینصورت برای ادامه شبکه دچار مشکل میشن ، من حدس میزنم استادی که برای شما بوده سطح عملی بالایی داشته اما نتونسته به زبان سطح پایینتری به شما انتقال بده .
  2. بعضی از اساتید هستند که میخان خودشون رو به رخ دانشجویان بکشند که امیدوارم استاد شما اینطور نباشه ، ما خودمون از دوره مبانی شبکه که در یک موسسه داشتیم یک خاطره یادمه همیشه ، استادمون میامد و مثلا میگفت این قسمت رو Give Up میکنیم و ... ما هم زبان انگلیسیمون اونقدر قوی نبود و فکر میکردیم که ما سطحمون خیلی پایینه و بعد ها متوجه شدیم که Give Up همون بپیچونیم به زبان کلاسیک هست ، طوری که همه لذت ببرن بدون اینکه بفهمن سرشون کلاه رفته .
  3. در هر صورت یک بحثی هم هست که معمولا موسساتی که دوره های آموزشی اونها بصورت تجارت در میاد و با تعداد نفرات بالا کلاسها رو میبندن دیگه چندان به فکر کیفیت اساتید و دوره نیستن و دانشجویان رو فقط پول میبینن ، که متاسفانه بعضی از موسسات الان اینطوری شدند.
  4. در نهایت چه استادت بد باشه ، چه دوره بد باشه ، چه سیستم ها خراب باشن ، چه و چه .... همیشه این خودتی که آخرش باید بخونی ، باید درس بخونی و سختی بکشی ، حرف بشنوی و تحمل کنی ، تیکه بخوری و تحقیر بشی و بشکنی و دوباره جمع بشی ، اینجوری میشه پیشرفت کرد ، من معمولا سر کلاسهام سعی میکنم تا جایی که ممکنه به زبان ساده حرف بزنم که دانشجوم بهتر بفهمه ، هر چی ابهام دانشجو کمتر باشه کار منم راحتتر میشه ، امیدوارم که سایر اساتید ما هم متوجه بشن که دانش رو باید بتونی خوب انتقال بدی نه خوب به رخ بکشی که امیدوارم استاد شما از اون دسته استادها نباشه . موفق باشید.

این پست توسط 1 نفر به عنوان جواب انتخاب شده است

author
Sadegh Sadeghpour
صادق صادقپور
81 ماه قبل
آره علمش بالا بوده خود به خود سطح بالا حرف میزده!
درسته کاملا حق با تو هس .باید خودم ام بخونم و تلاش کنم. ممنونم ک کمکم کردی!
author
فاطمه قرباوی
فاطمه قرباوی
81 ماه قبل
سلام .. با صحبتهای آقای نصیری کاملا موافقم ،اما به عنوان یه دانشجو ( که قبلا توی شرایط شما بودم اما نه توی درس شبکه) یه پیشنهادی واستون دارم که البته این پیشنهاد فقط توی ترم های پایین و ابتدایی جواب میده و وقتی توی همون ترم های پایین راه افتادین توی ترم های بالا مشکلات جدی نخواهید داشت: سعی کنید سیلابس های دوره ای که توش هستید رو در بیارید (حتی اگر نتونستید سیلابس رو در بیارید هر جلسه یه جور سعی کنید متوجه بشید که جلسه ی بعد قراره در مورد چی صحبت بشه ) و بعد در مورد درس جلسه ی بعد تا اونجا که می تونید تحقیق و مطالعه کنید(هم از طریق همین سایت و هم کلا از توی اینترنت ) .اینجوری جلسه ی بعد می تونید از صحبتهای استاد کم و بیش سر دربیارید چون قبلش ذهنیت داشتید ،پس هرجا که نفهمیدی سوال بپرس و اصلا از سوال پرسیدنت خجالت نکش (ندونستن اصلا عیب نیست و من و شمای دانشجو چون نمی دونستیم و بلد نبودیم رفتیم سر این کلاسا) به علاوه شما وقتی مرتب سوال بپرسید استاد متوجه میشه که باید به یه زبون دیگه صحبت کنه تا بتونه درسش رو به دانشجو تفهیم کنه ! وقتی سر کلاس استاد درس بده و همه با تکون دادن سرشون بگن متوجه شدیم استاد از کجا بفهمه که بین شماها چه خبره !! پس هر جا رو که متوجه نمیشید حتما سوال بپرسید !! به هرحال امیدوارم هرچه زودتر مشکلتون برطرف بشه
author
amin
امین
77 ماه قبل
سلام دوست عزیز...من هم به مشکل شما برخوردم ...ببنید به نظر من اگر کسی واقعا علاقه داشته بدون کلاس هم میشه خیلی چیزها رو یاد گرفت...من خودم یکبار کلاس رفتم کلاس های فنی حرفه ای بود ولی هروقت خودم خوندم خیلی بیشتر یاد گرفتم...من به دلیل بالا بودن هزینه ها در مشهد نتونستم کلاس خاصی برم و خودم کار کردم ولی خدارو شکر از خیلی از دوستانم که کلاس های مختلف رفتند جلو هستم...بهترین کلاس همین فروم هست بشین مطالب رو بخون هرجا نگرفتی بیا سوال کن...از سوال کردن هم اصلا نترس هیچ کس از اول استاد نبوده...شما اساتید خوبی همچون مهندس نصیری دارید استفاده کنید...باور کنید من استاد دارم کلاس که تمام میشه دیگه منو نمیشناسه...امیدتون به خدا باشه...موفق باشید

این پست توسط 1 نفر به عنوان جواب انتخاب شده است

author
mohammadir
64 ماه قبل
انتقاد که شد راه حلشم میشه بفرمایید ؟

آقای نصیری خوده شما برای شروع شبکه چه راهی رو پیشنهاد میکنین ؟

آموزشگاهی هست یا رفرنسی که خیلی ساده آموزش بده که نه زبان آن چنانی بخواد و نه اصطلاحات آنچنانی

ممنون
author
UNITY
محمد نصیری
64 ماه قبل
راه حلش از نظر من اینه که اساتید محترم تو روش درس دادنشون ساده سازی کنن ، دانشجو نمیخاد اصطلاحات قلمبه سلمبه بشنوه که هنگ کنه و بعدا از شبکه زده بشه باید به ساده ترین شکل ممکن شبکه بیان بشه ، من راهم رو در مبحثی به نام شبکه را از کجا شروع کنیم عنوان کردم بهتره به اون مبحث مراجعه کنید ، آموزش ساده بستگی به موسسه نداره بلکه کاملا بستگی به استاد داره ، بنده خودم تدریس می کنم در چند موسسه آموزشی هم در تهران و هم در شهرستان های مختلفی مثل اهواز و سبزوار و ایلام اما خوب ترجیجا اسم این موسسات رو در اینجا نمی تونم بیارم اگر علاقه مند بودید که ساده شبکه رو یاد بگیرید بصورت پیام خصوصی مشخصات موسسات رو به شما دوستان می دم ، موفق و پیروز باشید
author
abolfazlah
64 ماه قبل
به نظر من ببینید علاقتون چیه بعد برید دنبال کلاس ها اگه میخاید تو حوزه Cisco کار کنید که پیشنیازایی داره مثلا NET+ و اگه میخواید حوزه Microsoft برید بازم NET+ و اگر تو بخش Datacenter یا VMware برید NET+ , LINUX, CCNA باید داشته باشید
بعد هم کلاس فقط بدرد نمیخوره باید خودتون شروع کنید حالا یا مطلب فارسی و یا انگلیسی بخونید یا همین فوروم ها رو شرکت کنید سوال مطرح کنید و ....
خود من اگه بتونم سوالی رو پاسخ بدم حتما این کارو میکنم چون این مراحل رو گذروندم

author
Sadegh Sadeghpour
صادق صادقپور
64 ماه قبل
با نظر abolfazlah کاملا موافقم!
دقیقا همین طوره! فوروم جایی هستش که همه افراد تمام اطلاعات و تجارب کاری خوشونو shere می کنن! اینجا دیگه مباحث تئوری و کتابی یا نهایتاً چندتا سناریو از پیش تعیین شده مطرح نیست!بلکه مشکلات و مسائل کاری و کاربردیه که مطرح میشه، و به نظر من بهترین و با ارزشترین دانشگاست! دقیقاً میزان فنی بودن و داشتن تخصص واقعی،و قدرت تجزیه و تحلیل افراد رو اینجاست که می شه تشخیص داد!
اصلاً همین پستی که تحت عنوان درد و دل گذاشتم،برای همین بود که اون زمان درگیره یه کلاس بودم که حالا بماند... ولی الآن واقعاً به این نتیجه رسیدم که کلاس بیشتر به ما دید میده،راهو نشون میده، دسته مارو میگیره و راهمون میندازه. ولی برای دویدون دیگه باید خودمون تلاش کنیم!
author
abolfazlah
64 ماه قبل
یه نکته ای که شاید اینجا جای خوبی برای گفتنش باشه دوره هایی هست که + داره مثل NET+ , Security+, Cloud+ , etc
دوره های بین المللی هست و آمادگی برای یادگیری دوره بعدی هست که بیشتر با کلمات لاتین دوره و یه آموزش مختصر و به عبارتی پیشنیاز دوره بعدش هست ولی متاسفانه بعضی شرکت ها فقط به همین دوره ها اکتفا میکنند
author
Sadegh Sadeghpour
صادق صادقپور
64 ماه قبل
آره درسته!همه دوره هایی هم که + آخرش داره برای شرکت CompTIA باشند!
البته گواهينامه Server+ هم هستش .

این پست حذف شده است
دلیل حذف: این پست جنبه تبلیغاتی دارد

author
alishoride
55 ماه قبل
// اگر این پست را حذف نمی کنید

پیش نیاز دوره های IT زبان است
مشکل از خود شماست نه موسسه آموزشی

این پست حذف شده است
دلیل حذف: نام بردن از آموزشگاه در این وب‌سایت ممنوع است

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور