درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

نظر شما در رابطه با شغل آی تی از لحاظ موارد ذیل در داخل و خارج کشور نسبت به هم چگونه است؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
morteziano
مرتضی عنابستانی
1393/10/08 05:38:32
سلام
نظر شما در رابطه با شغل آی تی از لحاظ موارد ذیل در داخل و خارج کشور نسبت به هم چگونه است؟
1- ارضای اطلاعات فرد متخصص
2- شخصیت اجتماعی فرد متخصص
3- میزان درآمد فرد متخصص
author
afarhad
فرهاد مهریاری
50 ماه قبل
به نظر من در اکثر زمینه ها در خارج از کشور به کار خیلی اهمیت میدن
برای مثال شرکت گوگل بعد از استخدام کارمندان ازشون درخواست می کنه طرح دلخواهشون رو در مورد محیط کارشون بدن تا در هنگام کار خیلی راحت و بدون دغدغه باشن
این یعنی ارزش اون کار رو میدونه که اونقدر بها میده در عوض کارمند هم چندین برابر بیشتر احساس مسئولیت می کنه و کارشو بهتر و دقیق تر انجام میده

محیط کارکنان گوگل :

حالا من یه باری رفته بودم به یکی از قسمت های اداره امور مالیاتی چینش میز ها طوری بود که ارباب رجوع پشت سر کارمند بود !!!!
author
حسین احمدی
حسین احمدی
50 ماه قبل
یه مسئله ای این وسط هست. شما سه مورد رو مطرح کردی و هر سه مورد رو باید به تفکیک بررسی کرد. چون مبحث فناوری اطلاعات و بازار کار اون نسب به خارج از کشور نیاز به بررسی خیلی از موارد داره. اما به طور خلاصه نظرم و میگم.

1. در مورد اطلاعات و اینکه شخص از نظر دانش ارضا میشه یا نه به نظر من تفاوت خیلی کمی این وسط وجود داره. تو ایران منابع هر جور که دلت بخواد در اختیار هست. حتی به نظرم خیلی راحت تر از خارج میشه به اطلاعات و منابع دسترسی داشت. کشور های دیگه موضوعی دارن به نام قانون کپی رایت که داخل به هیچ عنوان این قانون وجود نداره. برای مثال، من سیستم خودم و مثال میزنم، Windows 8.1، Windows Server 2012 R2، SQL Server 2014، VMWare و خیلی ابزارهای دیگه که هزینه ای برای من نداشته. در کنار این موارد کتاب ها و فیلم های آموزشی که دارم و نگفتم. فکر کنم ارزش مبلغی همش با هم بالای 100 هزار دلار بشه!!!! علاوه بر اون اینترنت منبعی هست کاملاً رایگان که در اختیار داریم. پس از لحاظ اطلاعات نمیشه گفت چیزی کم داریم. شاید بشه اینجا مواردی مثل سمینارها و کنفرانس هایی که شرکت های بزرگ مثل مایکروسافت، گوگل یا اپل برگزار می کنند و مثال زد که ما امکان شرکت داخلش و نداریم، ولی براحتی میشه دانلود کرد و نگاه کرد.
  2. در مورد شخصیت اجتماعی، کاملاً به خود فرد برمیگرده. شما هر جوری رفتار کنی همونطور با شما رفتار میشه. چه تو حیطه کاری، چه اجتماعی و حتی خانوداگی. پس اینجا از نظر من تفاوتی وجود نداره.
  3. در مورد میزان درآمد تفاوت برای اشخاصی که به صورت کارمندی برای شرکت ها و موسسات کار می کنند خیلی فاحش هست. شما نمی تونی حقوقی که یک شرکت مثل گوگل به کارمندانش میده رو با شرکت های داخلی مقایسه کنی، چون میزان در آمد شرکت ها هم خیلی متفاوت هست. اما الان خیلی از شرکت ها داخل ایران هستند که حقوق های خوبی به پرسنلشون میدند و در حقیقت ارزش و جایگاه واقعی کارمندانشون رو میدونند. اما اگر بخوای به صورت Freelance کار کنی، شاید بتونی درآمدی خیلی بیشتر از حقوقی که یک کارمند متوسط تو شرکت های خارجی میگیره رو داشته باشی. پس باز هم به خودت بر میگرده که برای خودت چه موقعیتی رو فراهم کنی. الان اشخاصی هستند که با تخصصی که دارن درآمدهای بالای 10 میلیون تومان در ماه دارند. ولی باز هم میگم 90 درصد شرکت های نرم افزاری یا شرکت های فناوری اطلاعات در ایران حقوقی که به پرسنلشون میدن اصلاً مناسب نیست!!!!
مواردی که میشه بررسی کرد خیلی زیاد هستند، مثل موردی که فرهاد عزیز گفت: "محیط هایی که شرکت ها برای کارمندانشون فراهم می کنند" و خیلی موارد دیگه. بحثی که راه انداختی خیلی گستردست و جای بحث زیادی داره. نظر خودت در این مورد چیه؟
author
morteziano
مرتضی عنابستانی
50 ماه قبل
قبل از هر صحبتی از دوستای خوبم فرهاد جان و حسین جان بابت اظهاراتشون ممنونم
1- ارضای اطلاعات فرد متخصص
در بیشتر توضیحاتی حسین جان فرمودند موافقم چون واقعا قوانین سفت و سخت کپی رایت برای خیلی از جوونهای مانع رسیدن به اطلاعات خالص میشه ولی ناگزیر نیست که به این اشاره کنم که دوره هایی که خود شرکتهای فناوری میذارن و در کشور ما به دلیل تحریم بصورت نمادین برگزار میشه و در اونجا اطلاعات بهتری و بصورت لینک مستقیم و آپدیت شده دریافت میشه مثل دوره های مایکروسافت یا سیسکو و ...

2- شخصیت اجتماعی فرد متخصص
در مورد شخصیت اجتماعی حرف حسین عزیز کاملا درسته چرا که اگه یه نفر با پایین ترین جایگاه شغلی اجازه اینو نده که کسی با او به غیر از کلام ادبی صحبت کنه میبینیم که جایگاه اجتماعیشو بدست میاره. ولی منظورم جایگاه شغلی از دید اجتماعه مثلا دید مردم نسبت به یک طلا فروش فوق العاده مثبت گراست ولی به یک شغل پایین مرتبه مثل (؟) دید پایینی دارند به قول معرف دخترای دم بخت میگن همسر من باید شغلش فلان باشه . البته ناگزیر نیست توی ایران وقتی توی اجتماع مردم کسی که از کامپیوتر سر درمیاره ظاهر میشه همه ذوق اینو دارن باهاش دوست باشن تا یا از آن شخص اطلاعات روز یاد بگیرند و یا کمک حال مشکلات کامپیوتر یا گوشیشان باشد . ولی نمیدونم خارج از کشور این دید چگونه است؟

3- میزان درآمد فرد متخصص
من دوستان زیادی توی اینجا دارم که توی آی تی و مشتقاتش کار میکنند و اکثر آنها از حقوقی که میگیرند مینالند (و معتقدند که به اندازه تخصص آنها نیست) حتی بعضی از آنها صاحبین ISP هستند و فقط کسانی رو میبینم راضی هستند که در قالب مدیران ارشد شرکتهای نرم افزاری مالی فعالیت میکنند و یا نرم افزار اندرویدی پرفروشی نوشته اند و فعلا راضی هستند. و در خارج کشور که همه توی گوگل کار نمیکنند چون اصلا قابل قیاس نیستش با کشور ما ولی وضعیت برای کسانی که توی شرکتهای معمولی کار میکنند اونجا چگونه است؟

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است