درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

رشته آی تی آیا بازار کار خوبی دارد ؟ ما دانشجوهای آی تی چه سرانجامی داریم؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
ali_deh
1393/10/02 02:49:46
با سلام خدمت جامع مدرسین و محصلین شاخه آی تی
من دانشجوی این رشته هستم و از عمده نگرانی های امثال من بازار کار پس از گرفتن مدرک هست و میخوام بدونم که خیلی از شما اساتید که الان رتبه های بالایی رو حداقل توی رزومه هاتون دارید این رشته رو منبع خوبی برای کسب درآمد زندگی امروزی میدونید یا خیر به زبانی ساده تر اگر عنوان کنم میشه از حقوق این شاخه راضی هستید؟
author
morteziano
مرتضی عنابستانی
52 ماه قبل
سلام دوست عزیز
رشته آی تی واقعا با رشته های دیگه در خصوص کسب درآمد اقتصادی فرق بسیاری میکنه و اکثر کسایی که این رشته رو بخاطر یه درآمد روزمره گی انتخاب میکنن و عشق کم دارند نسبت به این رشته شکست میخورند چه بسا مهندسین کامپیوتر زیادی رو میشناسم که توانایی نصب ویندوز هم ندارند برای همین توی این رشته واقعا باید آدم عاشقش باشه وگرنه اینقدر بحث کسترده است که نمیشه فقط با هدف اقتصادی توی این شاخه به جایی رسید در خصوص وسعت این رشته بعنوان مثال سوالهای این انجمنو اگه نگاه کنید کسی رو توی نه تنها این انجمن بلکه انجمن های دیگر نداریم که بتونه تمام سوالات رو جواب درست و کامل بده چون همین آی تی هم کلی شاخه داره که توی دانشگاه تدریش نمیشه پس پیشنهاد من برای شما اینه که اگه واقعا علاقه دارید به این رشته ، در کنار دانشجوییتون یه کارآموزی و دوره های متفاوت شبکه رو بگذرونید تا دیدتون بالا بره و رزومه خوبی داشته باشد چون یکی از سخت ترین مصاحبه ها ی شغلی همین مصاحبه آی تیه ، من خیلی جاها که برای مصاحبه میرفتم خدایی یک کلمه با من فارسی صحبت نمیکردن و شرایط سختی بود .
امیدوارم نه تنها شما بلکه همه ما در راهمون موفق و پیروز باشم
با تشکر مرتضی عنابستانی
author
maryambabu
مریم مختاری
52 ماه قبل
سلام خدمت دوستان بحث جالبی راه انداختین
من هم با نظر آقا مرتضی موافقم تازه اگه خانوم باشی کارت سخت تره چون توی این رشته به راحتی کسی چیزی رو بی منت به آدم یاد نمیدهولی جای شکرش باقیه همچین انجمنهایی هست ما خانومها سوالمونو میپرسیم و بدون منت و درخواست جواب میگیریم .
خوبیشم اینه در عوض مصاحبه خانوم ها رو آسون تر میگیرن و من خیلی از خانوم های level پایینو دیدم که حقوق بالایی میگیرند
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
52 ماه قبل
همین طور که دوستان گفتن به خود شما بستگی داره
باید توی این رشته خیلی کار کنی و زحمت بکشی درس های که توی دانشگاه میدن رو اصلا در نظر نگیر چون اصلا ارزش ندارن فقط اونا صرفا جهت مدرک گرفتن بخون چون هیچ کاربردی نداره و حتی خیلی از استادها بهتون اطلاعات اشتباه میدن
من پیشنهاد می کنم حتما دوره های مثل network+ و بعد mcsa یا mcitp بگذرونید و حتما خودتون هم مطالعه داشته باشید تا بتونید موفق بشید
author
parand
مرادنیایی
52 ماه قبل
باتوجه به گفته های آقای قنبری شوهانی درس ها وواحدهایی که تو دانشگاه میدن همش سوریه وجزء تحصیلات آکادمیکی محسوب میشه ، الان چون همه دنبال مدرک هستن پس جامعه شده مدرک گرایی ،وچون مدرک زیاد شده پس ازتون تخصص میخان حتی ازیک تایپیست گرفته تا مهندس کامپیوتر، و برای درآمدزایی دراین رشته مدرک به هیچ دردی نمی خوره ، چون باید خودت تخصص داشته باشی ودنبالش بری.
درپناه ایزد منان
موفق وسربلندباشید.
author
ali_deh
52 ماه قبل
خدایی انتظار نداشتم اینقدر دلسوزانه فید بک بگیرم ممنونم
پس را سختی دارم باید ی سری کلاسها پس برم چون من همیشه کامپیوتری بودمو هستم
به قول مرتضی جان
امیدوارم نه تنها شما بلکه همه ما در راهمون موفق و پیروز باشم
author
adminsgnm
52 ماه قبل
سلام دوست عزیز
این سوال ت یه روز سوال من بود ، حس کردم که گذشته ی من داره این سوال رو میپرسه :-)
واسه همین میخوام واست نظر شخصی م رو بگم :
روزی که دانشجو بودم از استادم همین سوال شما رو پرسیدم و اون یه جواب بهم داد که هنوز یادمه
استادم گفت:" آیتی رشته ایه که هم خیر این دنیا توشه و هم آخرت"
و یه سری مطالب رو بهم گفت که برگرفته از تجارب ش بود
واسم دنیای آیتی رو نشون داد و من خودم رو موظف میدونم که تا جایی که میتونم از کسب درآمد توی این دنیا (دنیای آیتی) واسه شما دوست عزیز بگم (البته اگه لایق باشم)
اما اگه درست و حساب شده و با برنامه پیش بری ، نه تنها درآمد مناسبی داری بلکه میتونی با علم و دانش ت مشکل خیلیا رو تغییر بدی که خدا هم ازت راضی باشه و خیلیا دعات کنن :-)
من معتقدم کسب درآمد راحت ترین کاریه که توی ایران میشه انجام داد
فقط به این شرط که خوب فکـــــــــــــر کنی
همچنین یه شرکت توی شهرمون دارم که پروژه های شبکه ادارات سازمانها کارخونه ها و ... (راه اندازی و پشتیبانی و ...) رو انجام میدم ----- با حقوق فوق العاده ----- (شغل کارمندی م توی شغل دوم م خیلی موثر بوده. پس وجهه ش به حقوقش می ارزه)
اینارو گفتم نه واسه اینکه خودم رو معرفی کنم بلکه بگم من هم مثه شما یروز رشته م آیتی بوده و از آینده بی اطلاع ولی حالا مثه خیلی از دوشغله ها دارم کسب درآمد میکنم با درآمد و وجهه ی اجتماعی بالا
__________ بریم سر اصل مطلب___________________________________________________________
1- دانشگاه همه ی چیزهایی رو که شما واسه بازار کار بهش نیاز داری رو نمیتونه بهت منتقل کنه
پس به یه مدرک دانشگاهی اکتفا نکن (خیلی از افرادی که الان دنیای آیتی توی مشت شون ه دانشگاه نرفتن. عجیبه مگه نه. ولی شما حتما مدرکه دانشگاهی ت رو بگیر چون یکی از ملاکهای کشور ما واسه اشتغال داشتن مدرک تحصیلیه. بد نیست که زندگی بیل گیتس رو بخونی)
2-در حین تحصیل توی دانشگاه ، دوره های مختلف آیتی رو بگذرون
زیاد خودت رو درگیر این نکن که بین دوره X و Y و ... کدوم رو بگذرونی و یا اینکه چه دوره ای مناسب تره
آخه یه آیتی من باید همه چی رو در زمینه رایانه و شبکه بلد باشه
هرکه بامش بیش برفش ...
برنامه نویسی ها . نرم افزار های مرتبط . دوره های مختلف شبکه . دوره های مایکروسافت. دوره های سیسکو و ...
(لااقل از هرمورد یکیش رو بلد باش. یعنی مثلا از مورد برنامه نویسی که با زبانهای مختلفیه توی دنیا ،لااقل دو سه تا زبان رو مسلط باش)
البته این دوره ها هزینه بالایی داره ولی اگه بتونی این دوره ها روبگذرونی حالا با هر مبلغی که بشه ، اونوقت میتونی با راه اندازی و پشتیبانی چند تا پروژه، چندین برابر همه ی هزینه ها یی که کردی رو درآری
نگران زمان هم نباش زمان گذروندن این دوره ها هم پیدا میشه اگه علاقه ش باشه
بازم تاکید میکنم دوره های رایانه رو حتما برو از هزینه هاش نترس که بعدا چند برابرش جبران میشه
3-این دو مورد بالا یه طرف این مورد سوم هم در طرفی دیگر
مورد سوم اینه که باید حتما توی یه شرکتی که مرتبط با آیتی هستش مشغول به کار شی حتی اگه قرار باشه مجانی کار کنی و صرفا جهت کسب تجربه باشه
یه قانون توی این رشته هستش که من رعایت کردم و پشیمون نیستم و به شما داداش گلم هم پیشنهاد میدم انجام بدی
قانون اینه که باید هزینه کنی تا روی پات واستی، وقتی که روی پات واستادی اونوقت چندین برابر هزینه هایی که کردی رو در میاری
چه هزینه ی زمانی و چه هزینه های مالی و ...
از فردا نترس. فردای شما کاملا روشن خواهد بود اگر برنامه داشته باشی و تلاش کنی
چهار مورد دیگه هنوز مونده
مورد چهارم رو هم میگم
4- تمرین و پشتکار
5-تمرین و پشتکار
6-تمرین و پشتکار
7-و آخرین مورد تمرین و پشتکار
مطمئنا یه استاد با تدریس توی دبستان اون هم سطح پایین ارضا نمیشه
morteziano
مرتضی عنابستانی
52 ماه قبل
یعنی عاشق این چهار نکته شدم ادمین جان
چهار مورد دیگه هنوز مونده
مورد چهارم رو هم میگم
4- تمرین و پشتکار
5-تمرین و پشتکار
6-تمرین و پشتکار
7-و آخرین مورد تمرین و پشتکار
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
52 ماه قبل
با نظر دوستم کامل موافقم غیر از این بخش که همه چی بلد باشی چون واقعا نمیشه
مثلا برنامه نویسی و شبکه متفاوت از همدیگه هستند و هر کدومش شاخه های مختلف دارن
اینکه در همه موارد بخوای چیزی یاد بگیره و توش متخصص بشی باعث میشه که از هر کدوم یک مقدار اطلاعات داشته باشی و تو هیچ کدوم متخصص نشی
بهترین کار اینه که بعد از چندتا دوره ابتدایی و پیش نیاز رو خوندی براساس علاقه یک تخصص رو در نظر بگیری و 70 تا 90 درصد وقت و توان تو صرف یادگیری اون تخصص بکنی مابقیش برای سایر موضوعات بزاری
برای سایر تخصص ها در حد آشنایی با موضوعات به نظر من کافیه

اگه توی یک زمینه به معنای واقعی متخصص بشی مطمئن باش که کار میاد دنبال شما

پیشنهاد می کنم حتما این دو تا مقاله رو از دوست خوبم محمد نصیری بخونی
شبکه رو از کجا شروع کنم ؟
مهمترین دلایل مهاجرت کارشناسان IT به کشورهای خارجی
author
adminsgnm
52 ماه قبل
سلام Jeffar
در جواب به دیدگاه شما اینکه اگه دقت کرده باشین من عرض کردم که هرچی بیشتر بلد باشی بهتره
و همینطور بنده عرض کردم که لا اقل دو سه تا دوره رو باید مسلط باشی
>>>>>>>>من نوشته بودم که ><<<<<<<<<<<<<>>>>>
آخه یه آیتی من باید همه چی رو در زمینه رایانه و شبکه بلد باشه
هرکه بامش بیش برفش ...
برنامه نویسی ها . نرم افزار های مرتبط . دوره های مختلف شبکه . دوره های مایکروسافت. دوره های سیسکو و ...
(لااقل از هرمورد یکیش رو بلد باش. یعنی مثلا از مورد برنامه نویسی که با زبانهای مختلفیه توی دنیا ،لااقل دو سه تا زبان رو مسلط باش)
البته این دوره ها هزینه بالایی داره ولی اگه بتونی این دوره ها روبگذرونی حالا با هر مبلغی که بشه ، اونوقت میتونی با راه اندازی و پشتیبانی چند تا پروژه، چندین برابر همه ی هزینه ها یی که کردی رو درآری
<<<<<<<<<<<
اینکه کاربر گرامی Jeffar ، فرمودن برنامه نویسی و شبکه با هم مرتبط نیستن باید عرض کنم که نظر بنده غیر از اینه
مگر نه اینه که ویروس ها کدهایی مخرب هستن
و اینکه این کدها همون زبان برنامه نویسی هستن
اگه شما توی یه اداره بعنوان ادمین وبسایت CMS فعالیت داشته باشی و یه نفوذگر، وبسایت شما رو با برنامه نویسی و چندتا کد تخریب کنه اونوقت شما باید برنامه نویسی بلد باشی تا بفهمی این کدها چه عملی انجام میدن تا پادزهرش رو تولید کنی
بذار بهتر بگم
فرض کنیم شما ادمین شبکه در یه سازمان هستید و با فرض اینکه شما لایه های امنیتی بالا و پالیسی های مطمئنی رو در شبکه ت استفاده کردی، و از بروزترین و بهترین فایروالها و آنتی ویروس ها هم داری استفاده می کنی اما یه نفوذگر ،شبکه شما رو توسط چند برنامه (کدهای مخرب) مورد حمله قرار بگیره ، یعنی اون هکر میاد از برنامه ها و کدهای متفاوتی وارد شبکه شما میشه و از تمام لایه های امنیتی و فایروالهای قوی سازمان شما عبور میکنه و شبکه شما رو مختل میکنه،و چون سازمان شما تمام وقت با CMS و شبکه در حال فعالیته، پس کلیه پرسنل اون سازمان کارشون متوقف میشه تا اینکه شبکه توسط شما عیب یابی و اتصال برقرار شه، اونوقت شما چکار میکنی؟
کاربر گرامی jeffar ، دوست عزیز
مطمئنا شما فقط با دانش شبکه توانایی برطرف سازی این مشکل رو نداری
اینجاس که شما با دانستن کدهای برنامه نویسی موظف به نوشتن کدهایی میشین که ضد کدهای مخرب عمل کنه
اگه شما توانایی کدنویسی رو نداشته باشین مجبورید از یه برنامه نویس که در شرکتی (در بیرون از سازمان شما) کار میکنه استفاده کنین
اما استفاده از یه برنامه نویس آیا امنیت شبکه شما رو به خطر نمیندازه؟؟؟
در شبکه هر فردی بجز شما یک تهدید واسه شبکه محسوب میشه، و هیچکس مورد اطمینان نیس
ما نمیتونیم یقین حاصل کنیم که اون برنامه نویس فقط کدی رو در شبکه ما وارد میکنه که قصدش رفع عیبه شبکه س
آیا شما مطمئن هستید که اون برنامه نویس کدی رو که قصد تخلیه اطلاعاتی داره رو در شبکه شما قرار نمیده؟
یه ادمین شبکه (با فرض اینکه فوق تخصص شبکه هم داره) باید لااقل برنامه نویسی رو در حدی بدونه که خروجی برنامه ها رو بفهمه

من با شما موافقم که یه مدیر شبکه باید متخصص در زمینه ای خاص باشه ولی این مطلب نباید اون ادمین رو محدود به دانش فقط شبکه بکنه
یعنی نیایم بگیم که همه اطلاعات رو در حد ابتدایی بدونیم و فقط یه مورد رو حرفه ای باشیم
بلکه
یه ادمین باید در همه چیز متخصص باشه ولی باید در یک چیز فوق تخصص داشته باشه

باز هم از کاربر گرامی jeffar بابت نظرشون متشکرم
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
52 ماه قبل
مواردی که شما اعلام می کنی شاید تو شرکت های خیلی کوچیک جواب بده (بدلیل محدود بودن سرویس ها و حجم کم کارها)اما توی سازمان ها بزرگ IT از یک تیم تشکیل شده که بخش های مختلف مثل نرم افزار ، سخت افزار ، امنیت و ... داره که توی هر بخش بسته به بزرگی اون سازمان تعداد متغییر هست ) که یک نفر اونارو اداره می کنه
من افرادی میشناسم که مدیر شبکه هستند و جزئیات و تخصص عمیق توی هیچکدوم از زمینه ها ندارن شاید حتی نتونه یک برنامه بنویسه اما کلیات بخوبی میدونه و با استفاده از کارشناس ها خودش سرویس ها و بسترهای مورد نیازشو ایجاد می کنه و خیلی تو کارش موفقه
بحث شناسایی ویروس هم که به عهده انتی ویروس و در سطوح بالاتر توسط تجهیزاتی مثل IPS و IDS انجام میشه که همه این تجهیزات توسط دیتابیسی که شرکت تولید کننده اونها ارائه میده قابل شناسایی هستند
یک نمونه رو میتونی مثال بزنی که برای از بین بردن یک ویروس شما یک کد نوشته باشی که جلوی اونو بگیره
ویروس ها میتونه با زبان های مختلف برای مقصد مختلف و سیستم عامل های مختلف نوشته شده باشه یعنی یک ادمین باید تمام زبان های برنامه نویسی بلد باشه تا از اون ویروس سر در بیاره
پس این ادمین کی به مباحث دیگه مثل شبکه ، امنیت ، سخت افزار و ... وقت بذاره
author
adminsgnm
52 ماه قبل
دوست عزیز jeffar
در این مورد با شما موافقم که سازمانهای بزرگ دارای گروهی متشکل از کارشناسان زبده در زمینه های خاص ه
امافراموش نشه که ما داریم در مورد فردی گفتگو می کنیم که در حال حاضر دانشجو ه
و این فرد پس از فارغ التحصیلی توان ورود به سازمانهای بزرگ رو نداره
و برای شروع باید توی ادارات و سازمانهای کوچکتر ورود پیدا کنه (چون رزومه ی سرشاری نداره و سابقه کاری و تجربه کمی داره)
همونطور که میدونین واسه ورود به یه سازمان کوچکتر و یا اداره و یا مجموعه ی غیر اداری و خصوصی این نفر قراره گزینش فنی بشه
نمیدونم که شما دوست عزیز تا حالا مراحل گزینش این ارگانها رو گذروندین یا نه
ولی من با روالش آشنا م
واسه ورود به ادارات و سازمانها بعنوان کارشناس شبکه، مسئولین گزینش از شما انتظارات بالایی دارن
فارغ التحصیلان نمیتونن فقط با داشتن دانش عمومی شبکه وارد این مراکز بشن
بنابراین دوستانی که در حال حاضر دانشجو هستن مثل کاربر و دوست عزیز ali_deh باید توانایی کدنویسی و پشتیبانی شبکه و ... رو داشته باشه چون این مباحث گزینش اوناس
اگه دوستمون نتونه کدنویسی کنه و فقط دوره های شبکه رو بگذرونه اون نمیتونه بازدهی بالایی داشته باشه
درمورد کارشناسایی که فرمودین :
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> من افرادی میشناسم که مدیر شبکه هستند و جزئیات و تخصص عمیق توی هیچکدوم از زمینه ها ندارن شاید حتی نتونه یک برنامه بنویسه اما کلیات بخوبی میدونه و با استفاده از کارشناس ها خودش سرویس ها و بسترهای مورد نیازشو ایجاد می کنه <<<<<<<<<<
باید عرض کنم که این افراد که شما میشناسیدشون یعنی "مدیران شبکه" که فرمودین : "توی هیچ کدوم از زمینه ها تخصص عمیق ندارن و شاید حتی نتونن یه برنامه بنویسن" بی شک این دسته از مدیران قبلا توانایی کدنویسی رو داشتن ولی به دلیل اینکه تمام زمانشون رو صرف مباحث شبکه کردن ، این باعث شده کدنویسی رو فراموش کنن
و اگه به فرموده ی شما الان نمیتونن کدنویسی کنن
>>>>>>شاید حتی نتونه یک برنامه بنویسه<<<<<<
واسه اینه که خودشون رو در این زمینه بروز نکردن

بطور خلاصه اینو میخوام بگم که مدیرانی که شما میشناسیدشون در ابتدا بلد بودن هم کدنویسی کنن و هم در زمینه شبکه فعالیت داشته باشن، واسه اینکه اگه در خیلی از زمینه ها وارد نبودن امکان نداشت که الان پا به سازمانی بزرگتر بذارن

دانشجوها و افرادی که توی این علم نوپا هستن و قصد فعالیت دارن باید در همه زمینه ها تبهر لازم رو داشته باشن تا بتونن در ابتدا استخدام شن
وقتی که استخدام شدن (چه در ادارات و چه در سازمانها و یا در مجموعه های غیر دولتی) حالا میتونن با رزومه ی غنی خودشون وارد سازمانهای بزرگ شن

همونطور که مستحضرین خیلی از ادارات و سازمانهای ایران دارای گروه بزرگ انفورماتیک نیست
اون دسته از سازمانهای بزرگ که گروه متخصصین انفورماتیک زبده ای داره قاعدتا از نیروهایی استفاده نمیکنه که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شدن
فراموش نکنیم ما داریم در مورد کاربری صحبت می کنیم که الان دانشجو ه و قراره وارد دنیای اشتغال بشه نه یک کارشناس شبکه با سابقه کاری بالا( که بخواد با سابقه کاری بالا و رزومه غنی وارد سازمانی بزرگ که دارای گروه بزرگ برنامه نویسان و آیتی من ها بشه)

author
جمال صانعی
42 ماه قبل
با سلام
من با نظر آدمین موافقم.
واس ورود ب بازار فکر میکنم از همه چیز و در حد قابل قبول و مورد نیاز شرکت های کوچک یاد داشته باشیم بهتر هست.

ی خوبی دیگه هم ک این روش داره اینکه ، ی دانش جامع و ی دید کلی نسبت ب این شغل بهت میده ، چون این دانش ها مکمل هم هستن. مثلا ی استاد توصیه میکرد ک حتی کسی ک میخواد ویندوز سرور یاد بگیره اول دوره CCNA رو اگه بگذرونه فهم کامل تری از شبکه پیدا میکنه.

فقط سوالی ک دارم اینکه:
مثلا واس net+ ایا لازمه کتاب هزار صفحه ی لاتین رو بخونی یا اینکه ی کتاب فارسی و خلاصه اون نیاز های حداقلی رو واس شرکت ها برطرف میکنه؟
author
cb92
35 ماه قبل
جناب ادمین ممکنه بگین منظورتون از حقوق فوق العاده تو اون شرکت خودتون چقدره؟

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer