درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

نحوه علاقه مندی به رشته کامپیوتر

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
رعنا
1393/08/03 01:31:28
سلام من رشته نرم افزار کامپیوتر ترم یک کارشناسی ناپیوسته دانشگاه شریعتی هستم .ولی اصلا علاقه ای به رشتم ندارم میشه راهنمایی کنید که چطور به رشتم علاقه مند بشم اگه بخوام یه برنامه نویس خوب بشم از کجا باید شروع کنم
author
m_rafieir
محمد رفیعی
54 ماه قبل
با سلام
دوست عزیز چنانچه علاقه ای به این رشته ندارید پیشنهاد میکنم حتما تغییر رشته بدهید چون این رشته پر زحمت و به نسبت سایر رشته ها با درآمد کمتر هست.
اگر هم می خواهید در هر زمینه ای فعالیت کنید صرفا تمام انرژیتون را در همون زمینه صرف کنید تا متخصص تمام عیار بشید.
author
zahra.alikhani
zahra alikhani
54 ماه قبل
سلام دوست عزیز ، پیشنهاد میکنم مقاله مهندس خانلری رو مطالعه کنید:
چطور میشه یک برنامه نویس خوب باشیم
author
zahra.alikhani
zahra alikhani
54 ماه قبل
در ضمن سوالاتی مشابه به سوال شما نیز، قبلا در سایت مطرح شده که دوستان پاسخ های کاملی دادن
برنامه نویسی رو چه شکلی شروع کنم؟
برنامه نویسی رو از کجا شروع کنم؟
امیدوارم کمکتون کنه.
موفق باشید

author
فرهاد خانلری
فرهاد خانلری
54 ماه قبل
سلام
ببینید دوست داشتن اکتسابی هست، به دست میاد گاهی اوقات کم کم گاهی اوقات هم خیلی سریع اما چیزی نیست که کسی به شما هدیه کنه خودتون باید بهش برسید.
کلاً رشته کامپیوتر از جمله رشته هایی هست که بسیار سخت و پیچیده هست ولی با این وجود برای برخی بسیااااار شیرین.
دلیل شیرین بودن آن هم علاقه ای است که نسبت به این رشته وجود داره.
شما در اکثر رشته ها میبینید که یک END ای برای کاروجود داره بلاخره یه جا تموم میشه و در اون کار به مرور Expert میشن ولی در این رشته شما هیچ آخری براش نمیبینی هر چی بری بازم هست یک راه بی پایان پر از سوالات گوناگون پر از ناشناخته ها و گاهی حرفه ای ها هم در برابر تغییرات تکنولوژی کم میارن و مجبور هستن خودشون رو به روز کنن وگرنه از قافله جا میمونن.
بر خلاف نظر دوستمون که گفتن در آمد کمی داره باید بگم خیلی ها در این رشته فعالیت میکنن یعنی به قول خودمون دست توش زیاد شده اما اگر میخواهید در امد بالایی داشته باشید و همه خواهان شما باشند و اصلاً نگران کار نباشید باید یک سر و گردن از همه بالا تر باشید تا به بهترین متخصص تبدیل بشید و این نیز به دست نمی آید مگر با تلاش و استمرار در کار ، تا یک متخصص حرفه ای شوید و بعضاً از بهترین حقوق ها هم بهره مند شوید.
فقط باید راه خودتون رو انتخاب کنید و فقط در یک شاخه برید جلو و تمرکز کنید روی هدفتون و یاد آوری میکنم شکست جزئی از پیروزی هست تو این رشته مخصوصاً برنامه نویسی خیلی خیلی شکست میخورید و خیلی به مشکلات و چالشها بر خورد میکنید ولی باید فقط رو به جلو حرکت کرد و در آخر باید بگم:
عقاب لحظه پرواز پر هم میریزد اما در اوج از بال زدن هم بی نیاز است.
به امید روزی که همه ما در اوج باشیم.
پایدار باشید.
author
m.kia
محمود کیاستی
54 ماه قبل
سلام دوست عزیز
به نظر بنده، عشق و علاقه یک بحث بسیار مهم در انتخاب رشته پیش از ورود به دانشگاه می باشد که باید مشخص شود اما متاسفانه به دلیل وجود ضعف در سیستم آموزشی پایه، دانشجویان بدون اطلاعات کافی از رشته های دانشگاهی و بازار کار مرتبط با آنها، اقدام به انتخاب رشته می کنند.
اما در خصوص موضوع شما، چند نکته را یادآور می شوم:
1- ابتدا اقدام به گرفتن نمایه دروس خود کنید و در صورت امکان با بازدید از برخی منابع اصلی معرفی شده توسط دانشگاه، نسبت به ارزیابی خود بپردازید
2- در صورت امکان از مدیر گروه مربوطه مشاوره لازم را دریافت کنید.
3- نکته ای که خیلی حائز اهمیت است، این است که آیا شما برای شغل مرتبط با این رشته مثل برنامه نویسی هدف گزاری کرده اید یا خیر؟
4- اگر بله برای برنامه نویسی میتوانید به لینکهای زیر نیز مراجعه نمائید:
برای یاد گیری برنامه نویسی غیر از وب از کجا باید شروع کرد
کدام زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم؟
یادگیری یک زبان برنامه نویسی
5- نهایتاً پس از تحقیقات لازم در موارد فوق، اگر احساس میکنید به این رشته اصلاً علاقه ندارید بهتر است زودتر برای رشته ای و تخصصی دیگر ولو غیر دانشگاهی اقدام کنید.
author
alireza.aminimehr
علیرضا امینی مهر
54 ماه قبل
با سلام

به نظر من اگر انصراف بدید بهتره.چون من الان تخصصم شبکه های کامپیوتریه اما اگر به دوران قدیم برمیگشتم اصلا این رشته و شاخه رو انتخاب نمیکردم ... چون اگر سن که بالا بره گرفتاری زیاد میشه و کم کم از اینجور مباحث دور میشی.این رشته طوریه که باید همیشه آپدیت آپدیت باشی...خودم الان پشیمونم.
اگر شغل های دیگه رو انتخاب کنید خیلی خیلی بهتره.اگر وقت و زمان و حوصله دارید همین رشته رو با کمک دوستان و خودت ادامه بده.
author
رعنا
54 ماه قبل
ممنون از همه پاسخ ها و کمک هاتون ولی در پاسخ به دوستانی که تغییر رشته رو برای من پیشنهاد کردند باید بگم که من الان دیگه جایی نیستم که بشه تغییر رشته بدم و مجبورم که بخونم چچونکه خیلی از عمرم تلف شده و میشه
author
alimoradism
علی مرادی
54 ماه قبل
سلام
با نظر دوست عزیزمون آقای alireza.aminimehr موافقم
من در زمینه کامپیوتر فعالیت میکنم ولی رشته ای که در دانشگاه خوندم مربوط به طراحی کارخانه هست! به کار در زمینه کامپیوتر و شبکه علاقه زیادی دارم و این علاقه بعدا در من ایجاد شد و سراغ آموزش علمی و تخصصی این دوره ها رفتم. اگر الان دوباره برگردم به همان سال کنکور اصلا رشته کامپیوتر یا شبکه رو در دانشگاه انتخاب نمیکنم.
درسته علاقه مهمترین چیز هست ولی گاهی سختی کار و استرس و فعالیت زیاد با کامپیوتر هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی خسته ات کنه و علاقه ات رو تغییر بده!(این رشته هم وقت میخاد هم انرژی . باید شرایط خودتون رو بررسی کنین)
الان من دنبال علاقه ام هستم ولی به روشی دیگر به اینصورت که در دانشگاه دنبال رشته کامپیوتر و شبکه نمیرم چون دوره های بین المللی +کار عملی به راحتی میتونه منو به هدفم برسونه.
برای برنامه نویش خوب شدن الزامی نیست که حتما در دانشگاه این رشته رو بخونین!
در مورد علاقه به رشتتون اگر نمی تونید رشته تون رو تغییر بدید می تونید از نقاط قوت دانش فعلیتون برای رسیدن به هدف اصلیتون استفاده کنین.
همیشه برای علاقه ای که به هدفی داریم باید بهای اونو پرداخت کنیم و این بها میتونه وقت ،هزینه و... باشه
در هر رشته ای هم قصد دارین فعالیت کنین سعی کنین بهترین باشین.

author
hojat.rostami
حجت رستمی
54 ماه قبل
با سلام
به هیچ وجه به تغییر رشته فکر نکنید زیرا که به قول خودتون عمر خودتون رو تلف میکنید و هیچ وقت از آینده نا امید نشید زیرا که اگر با قدرت تلاش کنید و واقعا زحمت بکشید مطمئن باشید که به موفقیتی میرسید که بعدا میبینید دیگران حسرت یک لحظه جای شما بودن رو میخورن و بدونید که برای برنامه نویس شدن یا شبکه کار شدن نیاز نیست که طرف نابغه باشه باور فرمایید که با یک سال تمرین میشه به هدف رسید فقط باید یک برنامه ریزی درست داشته باشید دوستان از سختی کار گفتند ، من هم از لذت کار براتون بگم که شما روزی جزء معدود آدمهایی باشید که بتونید کاری رو انجام بدین که دیگران از پسش برنیومدند و این افتخار بزرگیه و به یاد هم داشته باشید که مهمترین خوبی کامپیوتر عدم نیاز به سرمایه کلان در راه اندازی یک کسب وکار موفق خصوصا شما که وقتی به سمت برنامه نویسی حرکت میکنید سرمایه شما فکر شماست هرگز نا امید نشید و با قدرت به کارتون و رشته تحصیلیتون عشق بورزید چون موفقیت دنیای امروز در همین راه میباشد. با آرزوی موفقیت برای شما.
author
رعنا
54 ماه قبل
ذوست عزیز حجت جان خیلی ممنون از پاسختون خیلی از رشتم ناامید شدم این روزا واقعا نیاز به یه دلگرمی داشتم واقعا از صحبتتاتون ممنونم ولی الان دیگه وقتشه که راه خودمو تو این رشته پیدا کنم و دنبالش کنم میشه بهم کمک کنید و بگید بنظر شما تو چه راهی موفق تر میشم؟
author
hojat.rostami
حجت رستمی
54 ماه قبل
بله خواهش میکنم شما در ضمینه برنامه نویسی در کشور ما سه راه عمده پیش رو خودتون دارید 1- تقلب و دزدی نرم افزار های دیگران با ارائه راهکارهای دور زدن لایسنسینگ نرم افزار ها و کرک درست کردن برای آنها ( همان طور که از ظاهر جمله بسیار رکم بر میاید خیلی کار درستی نیست و به هیچ عنوان توصیه نمیکنم ولی خوب امروزه در جامعه برای برنامه نویسان چنین شغلی وجود داره امیدوارم با دانشی که به دست میاورید شما جزء آنها نشید) 2 - برنامه نویس باشید : به عنوان فردی که در ضمینه برنامه های کاربردی تحت سیستم عاملی (ویندوز یا لینوکس یا ... ) و یا برنامه نویسی تحت شبکه کار بکنید وبه طور اختصاصی برنامه نویسی سوکت رو دنبال کنید (کار بسیار سختیه و بسته به علاقه و تلاش خودتون داره از نظر مالی کمی هم دیر تر به نتیجه میرسید ولی اگر فرد مطرحی در این ضمینه شدید در همه جای دنیا براتون کار با درامد بالا خواهد بود) 3 - برنامه نوس باشید : در ضمینه برنامه های تحت وب ، از نظر آموزش راحته و از نظر مالی هم زودتر به نتیجه میرسید و بازده بالایی هم در جامعه امروز ما از نظر مالی داره . مخصوصا اگر به سمت برنامه هایی برید که در ضمینه موبایل های همشمند نوشته میشند مثل اندروید و برنامه های اپل ....... و کلی موارد دیگه ، همچنین میتونید از این راه برای طراحی نرم افزار های آموزشی هم استفاده کنید. بنابر این اگر میخواهید راحت تر و سریع تر به نتیجه برسید چه از نظر مالی و چه از نظر موفقیت شغلی من کار کردن در این ضمینه رو براتون پیشنهاد میکنم ولی به هر حال قبل از تصمیم یری برای شروع سعی کنید ابتدا از هر کدوم چند نمونه کاری رو ببینید و با توجه به توانایی و علاقه خودتون تصمیم بگیرید. باز اگر سوالی بود itpro در خدمت شما خواهد بود
author
soheils
سهيل
54 ماه قبل
من كه چون هك دوست داشتم اومدم كامپيوتر و بعدشم وقتي ادمين ببيني كه روي كامپيوتر همه قدرت داره
author
amr110
40 ماه قبل
سلام دوستان عزیز ...

ماشاالله به شما
ماشاالله به این همه علاقه مند پردغدغه که زحمت کشیده و تو بحث اینقدر مشارکت کردند .

به نظر من هم علاقه ذاتی است ، کاش با علاقه وارد می شدی به هر رشته ای که دوست داشتی .
وقتی با علاقه ی خودت به سمت شاید کم بهره ترین رشته می رفتی ، بازده بیشتری بود .

حالا علاقه مند شدن سخت تره ، اما در کل باز علاقه مند شدن به بحث آی تی و کامپیوتر راحت تر است نسبت بقیه رشته ها - گمان کنم -
چون من خودم یک متعصب علاقه مند هستم . بسیار

به نظر من باید بیشتر به سمت جذابیت های این رشته بری و باکاربردهای عمومی و جذابیت ها و تاثیرات فراوونش تو جامعه اشنا بشی .
هم خود جذابیت های رشته - هم جذابیت های بازار کار و موقعیت اجتماعیش بین مردم و نیاز روز همه ی جوامع بودنش .

در کل شناخت و معرفت بیشتر نسبت به یه چیزی مخصوصا چیز خوب باعث علاقه مندی بیشتر انسان می شه .

موفق باشی تو هر عرصه ای که هستی.

--------------------------------------------------------------------
و اگه من بخام برای مزیت های رشته های حوزه ای تی بحث کنم باید تا صبح راجع بهش بگم ...
ولی چون دیدم یه جا کسی از بازار کار گله کرده فقط بگم که

ثروتمندترین نفرات جهان تو این کسب و کارند
تو هر رشته ای کار به پشت کار و مهارت و علاقه ی طرف بر می گرده
برای وارد بازار کار شدن قبل از اتمام تحصیل هم کار هست ، با کسب مهارت ها
درصورتی که برخی رشته ها مثل زیست فوق لیسانس ها و دکترهاش هم بی کارند .
یعنی نیرویی که جامعه تو این حوزه نیاز داره غیرقابل مقایسه با سایر رشته هاست.
و .....

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو  آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است