بحث :: از من چی میخوان در بازار کار؟!!
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

از من چی میخوان در بازار کار؟!!

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
LIONHEART
محمد
1397/06/03 11:14:50
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان مدتی هس که دچار سردرگمی عجیبی شدم
من یه لیسانسه نرم افزارم ولی از سال پیش تصمیم گرفتم بیام داخل حوزه شبکه
سپس تصمیمم این شد که فیلد ویندوز رو یاد بگیرم البته با راهنمایی اساتید سایت مثل استاد نصیری و استاد احمد پور فهمیدم که مثلا نمیشود صرفا در یک فیلد متمرکز بود و مثلا سیسکو رو با این اینکه بهش علاقه ای ندارم باید در حد ccna بدونم و......
الان ولی مثلا که میرم اگهی های استخدام داخلی و خارجی رو میخونم کلا گیج میشم اولا که یک لیست بلند پایه ای است مثلا طرف گقته به یکی نیاز داریم که مسلط به لینوکس و MCSE و CCNP باشه و........!!!!!

اول سوال اصلی من اینکه شما فرضا اینجور در نظر بگیرید که من میخوام در زمینه ویندوز سرور در بازار کار کنم چه داخلی چه خارجی , من الان دقیقا نمیدونم اونا تو شرکت از من چی خواهند خواست رک بگم واقعا نمیدونم چی میخوان نمیدونم مثلا میخوان بگم اقا بیا 2 تا اهنگ بزن به فلش یا میخوان بگن AC رو پیاده کن واقعیتش من بچه شهرستانم و اینجا شرکت زیادی در زمینه IT نیس (تقریبا صفر!!) و مرجع من همین سایت و اینترنت هس
ممنون میشم دوستانی که شاغل در زمینه ویندوز هستن لطف کنن و برای من وقت بزارن و مثلا کارهایی که در طول روز در شرکت هایی که مشغول هستن رو فقط نام ببرن یا دوستانی که خودشون کارفرما یا اطلاعاتی دارن بگن که بله مثلا تو فلان شرکت از فلانی میخواستیم فلان کارهار رو بکنه
البته همین جور که گفتم عالی میشه اگر در حوزه ویندوز مثال بزنید
author
wisemadguy
پویان عارف پور
6 ماه قبل
سلام و روزت بخیر محمد عزیز،
خب در ایران وقتی میگن مهندس آی تی میخوان گاهی یک تکنسین میخوان در حدی که بتونه ویندوز نصب کنه و چندتا پرینتر و فولدر به اشتراک بذاره . کمی هم در مورد شبکه بدونه و گاهی یک نفر میخوان که هم بتونه تمام امور سرور و شبکه رو به عهده بگیره هم کار سخت افزار بلد باشه این از درک کلی "اکثریت" اجتماع ما نسبت به مهندس آی تی. و خب اینایی هم که مینویسن همه این تخصصها رو میخوان باید به دانششون شک کرد چون کسی که واقعا به همه اینا مسلط هست بدون شک در یکی دوتا از اینها اونقدر نمیتونه "مسلط" باشه چون هرکدومش لاز دنیایی از مهارت هست.
به طور کلی مثل هر شغل دیگه ای شما هم باید در حد تشخیص مشکل ، از حیطه های دیگه مرتبط به کارتون مطلع باشید برای مثال اگر شبکه دچار مشکل شد بتونید تشخیص بدید مشکل از مثلا قطعه کارت شبکه دستگاه شماست ، سرور شماست یا سخت افزارهایی که در شبکتون هست. معمولا در ایران اگر برای پشتیبانی انفورماتیک استخدام بشید باید حداقل ویندوز رو از نصب تا رفع ایرادهایی مثل وصل نشدن یک دستگاه به شبکه و تشخیص مشکلات سخت افزاری و نصب نرم افزارهای کاربردی و کمی کاربری اونها رو بلد باشید.
اگر بعنوان مهندس شبکه بخوان بجز موارد قبلی باید رفع ایرادهای سرور از ویندوزی تا شبکه و کمی سخت افزار ، کار با سوئیچها ، فایروالها و نرم افزارهای امنیتی و گاهی پسیو هم لازمه.
این کلیاتش بود و بهترین کار اینه که با شرکت-سازمان مربوطه تماس بگیرید بپپرسید دقیقا چه توقعاتی دارن چون اکثریت جامعه ما درک درستی از تخصصهای مرتبط با کامپیوتر ندارن. البته کمی شوخی کمی جدی : به هر شکلی مهندسی شما ربطی به کامپیوتر داشته باشه این قضیه "آهنگ-فیلم-نرم افزار برام بریز رو فلش" از شما توقع میره :)
author
nmaxi
نوید یحیی پور
5 ماه قبل
علاوه بر فرمایشات استاد عارف پور چند تا هم مطلبو من اضافه کنم
مطمئن باشید در آینده خیلی نزدیک روزی خواهد رسید که هر متخصص IT رو در رشته ای که تخصصشه استخدام وبه کار خواهند گرفت
الان دنیا دست مدیران شرکت ها و سازمانهای عزیزه ولی ایران هم مثل سایر کشورها مجبور میشه در این زمینه جهانی بشه همونطور که از لحاظ اقتصادی در حال جهانی شدنه. قیمت ارز و ارزش ریال ما کاملا مطابق با اقتصاد ما در مقابل سایر کشورها و کل دنیاست
برای اینکه بتونیم با دنیا رقابت کنیم و یا حداقل تو بازار جهانی بمونیم باید بریم سمت تولید و مخصوصا تولید و پیشرفت تو صنعت IT چون دقیق نمیدونم ولی بیشتر از ۸۰ درصد اقتصاد دنیا رو صنعت IT می چرخونه
این مقدمه رو گفتم تا دیدی نسبتا مثبت به آینده IT بهتون بدم
شما دانشتون رو ارتقاء بدید و همزمان هم کار کنید (واسه شرکت ها و سازمان ها آچار فرانسه باشید. آچار فرانسه میگیم چون از یه متخصص آی تی انتظار بلد بودن همه کاری رو دارند) انشاالله تو آینده واسه تخصصتون ارزش قائل خواهند شد و به شما حقوقی با قیمت جهانی پرداخت خواهند کرد
در بدترین حالت که ارزشی قائل نشند بازار جهانی تو سایر کشورها به روی شما بازه
الان شرکتی که متخصص سیسکو با سواد CCNP می خواد حقوق جهانیش سالیانه حدود ۱۰۰ هزار دلاره که با دلار امروز میشه تقریبا ماهی ۸۳ میلیون تومن! اصلا اینم بدترین حالتشو در نظر بگیریم بگیم ۵۰ میلیون تومن! ولی شرکت ایرانی حقوقی در حدود قانون کار به شما پرداخت خواهد کرد
بازم میگم شما دانشتو ارتقاء بده و تو این راه خسته نشو بهتون قول میدم یه روزی به گفته های من خواهید رسید و nmaxi رو دعا خواهید کرد
موفق باشید دوست من
author
محمد04
محمد مرآتی شیرازی
5 ماه قبل
سلام دوست عزیز
بنده هم شاید بتونم کمکی با این پاسخ به شما بکنم چون منم توی چند تا شرکت مسئول آی تی هستم که چند تاشون رئیس اتحادیه هستن
از طرفی به قول مهندس عارف پور بعضیا درکشون از مهندس ای تی در حد ویندوز عوض کردن و پرینتر شیر کردن و یکمی شبکه کار بودن هست اما یه جاهایی برعکس این قضیه هم صادقه . تو یه جاهایی وقتی اسم مسئول آی تی رو میشنون یاد کماندو ها میوفتن . یعنی انتظار دارن از لوله کشی ساختمون رو بلد باشی تا هک کرئن اپل آی دی گوشی دختر مدیر :)
بنئده به شخصه جاهایی که هستم به غیر از آی تی از من سوالات حسابداری هم میشه و نرم افزار مالیشون هم پشتیبانی می کنم . میکروتیک باید کانفیگ کنم . ویپ راه اندازی کنم . سانترال رو عیب یابی کنم . نرم افزارهای بیمه و مالات و حقوق و دستمزد . دستگاه انگشت زن حضور و غیاب . کریو . سیسکو و دیگه دامین و این حرفام که به قول خودشون چهار تا Next زدنه و کاری نداره سایتشون به مشکل میخوره مسئول سایت جوابشون رو نمیده به من میگن. شاید باور نکنید ولی یه خانمی اتو آورده بود من نگاهی بهش بندازم ببیم چرا بخار نمیده بیرون :{
البته اینا بد نیست همیشه باعث میشه برم دنبالش و یاد بگیرم اما باید تحملت خیلی بالا باشه . نمی خوام بترسونمت ولی به نظرم از یه جا کارآموزی شروع کن

author
alirezait99
علیرضا باقری
5 ماه قبل
ببین شما اگه تونستی تو سازمان های بزرگ it استخدام بشی میتونی انتظار داشته باشی که فقط متخصص سیسکو باشی یا فقط امنیت کار کنی و ...یا متخصص مایکروسافت ..
و اما اگر تو سازمان هاو شرکتهای کوچیک و متوسط مشغول شدی باید چیزای متوسط شبکه رو بلد باشی .
حالا یه شرکت نامردی میکنه و حقوق اداره کار بهت میده و یه شرکت بازم نامردی میکنه و مثلا حدود 2 بهت میده
تو این شرکتا شما نمیتونی فقط میکروتیک کانفیگ کنی
باید مایکروسافت بلد باشی
باید سوییچ و روتر بتونی کانفیگ کنی
پسیو شبکه انجام بدی
مجازی سازی بدونی....
یه شرکت که نمیتونه با این اوضاع اقتصادی کشور برا هرکدوم از اینا یه متخصص استخدام کنه
اینجا ایرانه

author
mehrdad2014
5 ماه قبل
سلام دوست عزیز
همه کارها در زمینه IT و شبکه بستگی به این دارد که شما در چه جایی مشغول به کار شوید
ضمن احترام به مدیران IT در ادرات دولتی ، ولی تا اونجایی که من مشاهده کردم مدیران IT در ادارات دولتی کار چندان سختی ندارند یا شاید اونهایی که من دیدم زیاد سخت نبوده ، زیرا اکثرا با شرکت های زیرساخت و پشتیبانی قرارداد دارن که سال به سال کار راه اندازی و پشتیبانی را انجام میدن و با وجود اینکه بعضا به طور مثال 5 نیرو IT دارند که در آن اداره یا امثال آن 2 نیرو هم زیاد می باشد و صرفا فقط جا اشغال می کنند ، ادارت دولتی شما در حد نصب ویندوز و پرینتر شیر کردن بلد باشید کفایت می کند بقیه را کم کم در حین کار خودتان یاد میگیرید ، بنابراین در این جاها اصلا استرس نداشته باشید
ولی اگر در شرکت های خصوصی و یا شبکه و امنیت شبکه کار کنید ، کار خیلی متفاوت و سخت تر می باشد ، به طور مثال در زمینه مایکروسافت می توانم به راه اندازی Active directory و FTP و DNS ... اشاره کنم که شما باید علاوه بر این در زمینه سیسکو هم تا حد ccna و میکروتیک کمی و فایروال و...در حد معمول کار کنید به قولی آچار فرانسه باشید ، زیرا شما در پروژه ای میفرستند که همه این تجهیزات هست و شما نمیتوانید فقط ویندوز کار کنید و بسته به نیاز پروژه نیازها متفاوت می باشد ، خ,دتان را محدود به ویندوز سرور نکنید و بزرگتر فکر کنید
من پیشنهادم برای شما این هست که دوره Network+ در سایت موجود هست را مشاهده کنید و در جایی در حوزه مرتبط با شبکه همزمان کار کنید تا با مفاهیم تئوری از نزدیک آشنا شوید
در کنار همه اینها همانطور که آقای محمد گفتن ، بعضی ها وقتی بدونن شما کامپیوتر بلد هستید متوجه نمیشن که تخصص شما مثلا امنیت شبکه هست یا فایروال ، باید بتونید آهنگ بریزید ، فلان بازی را در گوشی نصب کنید ، xbox چرا بالا نمیاد و... در حد عموم هم این کارها بلد باشید خوبه :D
دوست عزیز جناب یحیی پور که در زمینه حقوق در کشورهای دیگر فرمودند ذکر دو مورد ضروریست
من قبلا خیلی به این مورد اعتقاد نداشتم ولی به این نتیجه رسیدم که قانون کپی رایت باید اجرا شود و هر محصولی با قیمت واقعی خود عرضه شود به شرط اینکه درآمدها هم متناسب با خرید اون محصول باشد ، نه به این صورت که محصول 100 میلیون باشد حقوق 1 میلیون مانند کشورهای دیگر اجرا شود، این باعث می شود که برای محصولی که داریم استفاده می کنیم ارزش قائل شویم و هر نفری که در این حوزه تخصص ندارد صرفا برای تفریح و کسب تجربه وارد این حوزه نشود به طور مثال کسی که ریاضی تدریس می کند یا آهنگری می کند بعدظهر هم برای کسب درآمد شبکه کار می کند به این صورت موافق نیستم ، افرادی باید در این حوزه کار کنند که وقتشان را برای این کار گذاشته اند
دوم اینکه خودمان برای کارمان ارزش قائل شویم ، طرف آمده برای کار شبکه ماهی 200 تومان پیشنهاد میده اون کارفرما هم کار را به اون میسپاره بگذریم که کسی که حرفه ای باشد این پیشنهاد نمیده ولی قیمت را خراب می کنند ، ضمن احترام به خانمها ، به هر جایی میرفتیم اینقدر خانمها پیشنهاد حقوق پایین می دادند که طرف با حقوق یک نفر می توانست 4 تا 5 تا نیرو خانم بگیرد و اصولا بازار کار داغون میشه ، ولی در جایی در شرکتی برای راه اندازی شبکه هم بودم که نرخ واقعی را میزدیم و مشتری هم داشتیم و از قیمت هم کم نمیکردیم بلکه به کیفیت و پشتیبانی اضافه می کردیم و معتقد بودیم ارزش کار نباید پایین بیاید
موفق باشی

author
cyruss
محسن رکن الدینی
5 ماه قبل
سلام

از نظر بنده شما چندسالی آچار فرانسه توی شرکتی کار کن یعنی در همه زمینه ها یه دستی ببر!!! بعد اونموقع بیا تخصص ت مشخص کن و برو سمت یه تخصص اصلی که بیشتر علاقه داری!!!!

چندسال خود من پسیو شبکه از راه اندازی اتاق سرور و آرایش رک ووو، سرور و san شرکت hp، مایکروسافت (سروری کلاینتی)، سیسکو، میکروتیک، کریو، ویپ، راه اندازی سانترال پاناسونیک وووووو خیلی چیزا دیگه که در کنار همینا تجربی به دست اومد و در نهایت تمایل رفت سمت سیسکو و الان تمام تلاشم اینه که تخصصم رو روز به روز در این زمینه بیشتر کنم و ناکفته نماند کار خودش اونموقع دنبالتون میاد..

شبکه دنیای بی پایان هرچی بخونی یادبگیری کمه!!!

موفق باشی.
author
LIONHEART
محمد
5 ماه قبل
واقعا از همه عزیزان ممنونم که نظر لطفشان رو به من داشتند و وقت گذاشتند و من رو راهنمایی کردن نهایت تشکر را از عزیزان دارم

دوستان من الان دوره نتورک پلاس و ویندوز کلاینت آقای نصیری رو طی کردم اومدم که ویندوز سرور رو شروع کنم دیدم چون سطح زبانم پاینه و خوده دوره سرور هم سنگینه
دوره تافل رو شروع کردم چون تو فکر مهاجرتم هستم!!(البته آرزو بر .....)
الان پیشنهادتون برای طی دوره جدید همزمان با تافل چی هست؟؟ چه مواردی را پیشنهاد میکنید؟؟
مثلا الان تصمیم دارم برم CCNA نظرتون چیه؟؟
بعد این دوره چه دوره ای رو برم خوب هس؟؟
چون اینجور که به نظر میاد مهم نیست من از سیسکو و محاسباتش خوشم نمیاد!! و باید اچارفرانسه بود
برای وارد شدن به بازار کار چه مدارک در اولویت هس؟؟

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
تاپیک های پربازدید