درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

مشکل شغل و معیشت برای شبکه کارهای شهرستانی

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
milad.fashi
میلاد فشی
1396/10/15 07:35:38
من هم مثل خیلی از کاربران ITpro.ir در فیلد IT فعالیت دارم.متاسفانه صنعت IT در کشور خصوصا شهرستان ها ضعیف است.من نوعی فکر میکنم تلاش کردن و یادگیری هر چه بیشتر بیهوده است . چرا !؟ برای مثال در سنندج که مرکز استان است شرکت خصوصی مهمی نداریم که تعداد کارمندان آن زیاد باشد که به دیتاسنتر و تجهیزات سیسکو و سرورهای لینوکسی و ... احتیاج داشته باشد.پس وقتی نیاز نباشد پس نه کار هست و نه درآمد! عشق و علاقه جای خودش را دارد ولی در این اوضاع اقتصادی کشور آیا میشود فقط به فکر علایقت باشی !؟ من فکر میکنم اوضاع برنامه نویسی در شهرستان ها بهتر است چون که اگر خلاق باشی و ایده استارتاپی خوبی داشته باشی میتونی کارآفرینی کنی.یا حداقل اینکه Freelancer باشی و پروژه ای کار کنی.اما فکر میکنم متاسفانه در شبکه نمیتوان خلاق بود و کارآفرینی کرد.فقط میشود Certificate بگیری و روزمه خوبی داشته باشی و دست به دامن شرکت ها موسسات برای استخدام بشوی.ولی خوب در شهرستان ها شرکت درست حسابی نیست و ناچاریم به پایتخت مهاجرت کنیم که خود تهرانی های مقیم نیز اعصاب ترافیک و آلودگی و مشکلات و مهاجرین رو ندارند و متخصصین شبکه در تهران نیز از حقوق کم این شغل شاکی اند و اکثرا به فکر مهاجرت به خارج از کشور هستند :)
به نظر شما ما شهرستانی های علاقه مند به فیلد شبکه با چه انگیزه ای در این مسیر قدم برداریم!؟ شما که تجربه بیشتری دارید و سالهاست عمر و جوونی خودتون رو صرف این رشته کردید به نظر شما آیا میتوان برای کارآفرین بودن در حوزه شبکه حتی در شهرستان ها هم امید داشت !؟ آیا میتوان با کسب دانش و تجربه در حوزه شبکه آن هم در شرایط بد شهرستان ها تحول ایجاد کرد !؟ اگر جواب شما مثبت است به نظر شما در چه حوزه ای بهتر است بیشتر کار شود !؟ مجازی سازی ، زیرساخت ، مایکروسافت ، لینوکس !؟
من خودم گاهی تصمیم میگیرم برخلاف میل باطنی و علایق ام وارد حوزه های دیگری بشوم.ولی سخته و دوست ندارم از این شاخه به اون شاخه بپرم.
author
mehdi-rouzi
مهدی روزبهانی
15 ماه قبل
من هم با مشکل شما روبرو بودم ( البته من در مرکز استان نبودم) حتی در زمینه عمومی کامپیوتر هم موقعیت خوبی نبود و مجبور به مهاجرت شدم .

به نظرم در شهرستان اگه بخوای کاری کنی باید کل کارهای شبکه رو از زیر ساخت تا اکتیو باید کارکنی تا شاید اگه پروژه ای تونستی کاری انجام بدی

معمولا در شهرستان ها شرکت هایی که به شبکه داخلی نیاز داشته باشن نیستند یا خیلی کم هستند. میمونه فقط بانک ها که اونا هم از بالاتری ها و نهایتا شعب مرکز برای کارهای شبکه و ... تصمیم گیری می کنن.

میشه گفت که کار شبکه رو به عنوان شغل دوم درنظر بگیری و کار کنی تا زمانی که به عنوان شبکه کار توی شهر شناخته بشی

امیدوارم که شرایط هرچه زودتر خوب بشه
author
milad.fashi
میلاد فشی
15 ماه قبل
خیلی از این خارجی ها فقط برای تفریح یه کاری رو شروع کردن.مثل لینوس توروالدز که هسته لینوکس رو فقط از سر کنجکاوی ها و تفریحات کودکانه نوشت ! و در کتاب Just for fun خودش هم بهش اشاره کرده.یا دنیس ریچی زبان C و یونیکس رو برای تفریح روش کار کردن ! آندرو تنن باوم Minix رو تفریحی نوشته ! کلا انگار همه اونها برای حال کردن کار میکنن به پول هم میرسن.ولی ما ایرانی ها Just for money کار میکنیم.اتفاقا به پول هم نمیرسیم!
author
mehrdad2014
15 ماه قبل
با سلام
اینکه در شهر شما شرکت خصوصی در زمینه شبکه کم هستند هم خوب هست هم بد ، خوب از این جهت که می توانید دست به کار شوید و یک شرکت کوچک بزنید و مدراک امنیت و نما را بگیرید و در قسمت امنیت و زیرساخت و شبکه کار کنید
معمولا شرکت های خصوصی تجهیزات و دیتاسنتر خریداری نمیکنند ولی خب معمولا در هر شهری تعدادی بانک یا ادارت دولتی وجود دارد و این ادارات به شرکتهایی که مدارک و مجوزهای مربوطه را داشته باشند کار می دهند که امنیت آن را برقرا نمایند هم تجربه می شود و هم با این کار در سطح شهر شناخته می شوید و شاید بتوانید از سایر شهرهای استان پروژه بگیرید
از لحاظ منفی این موضوع می باشد که در شهری که تعداد زیادی شرکت در این زمینه فعالیت نمی کنند نشان دهنده این موضوع می باشد که در این زمینه خیلی اهمیت نمی دهند
شما این مواردی که نام بردید نمی توانید در یک موضوع خاص کار کنید ، نیاز امروز جامعه این موضوع را قبول نمی کند ، شاید به صورت تکی روی یک موضوع خاص کار کنید و به اصطلاح متخصص شوید ولی باید در قالب گروهی در همه زمینه ها کار کنید چون در اکثر جاها وقتی مجازی سازی می کنید بعد امکان دارد نیاز به راه اندازی سرور مایکروسافتی یا لینوکسی شود که بعد از این موارد نیاز به راه اندازی سرویس ها اعم dhcp و active directory و... می باشد و بعد در صورت وجود سوییچ نیاز به کانفیگ آن می باشد و در صورت نبود فایروال نیاز به راه اندازی آن جهت امنیت شبکه و ... می باشد و کلا همه موراد در کنار هم مکمل یک شبکه خوب می شود
هم حوصله می خواهد هم وقت بستگی به خودتان دارد
من خودم هم شرکت ندارم ولی در این حوزه کار کردم و تجربیاتم را در اختیارتان گذاشتم
اگر هم بخواهید بروید به تهران که خیلی عالی می باشد مخصوصا در زمینه برنامه نویسی
در زمینه استعداد که گفتید خارجی ها برای تفریح کار می کنند ، نه اینطور نیست اتفاقا آنها هدف دارند ، تمام بزرگان IT هدفی داشتند و برای رسیدن به هدفشان وقت گذاشتن و زحمت کشیدن ، حتی اگر تفریحی هم کار کنند باز در زمان خودشان از لحاظ فکری جلوتر از بقیه بودند
مشکل در اینجا این می باشد که سیستم آموزشی ما مشکل دارد و باید آپدیت شود ، 12 سال درس میخوانید و می روید دانشگاه ، در دانشگاه تمام موارد اعم از برنامه نویسی و فتوشاپ و نرم افزار و... را در چهار سال می خواهند به شما یاد بدهند ولی در همین دانشگاه یک کانفیگ مودم یا سوییچ را یاد نمیدهند و در بحث شبکه همه به موارد تئوری و بدر نخور بسنده می کنند همین دوره مایکروسافت یا ccna را میتوانند ببرند به دانشگاه و جزئی از سرفصل دروس بگذارند و آموزش بدهند و برنامه نویسی را از پایه درست شروع و براساس متد روز دنیا پیش روند یا بر اساس برنامه های گرافیکی مختلف ، که بر اساس علاقه هر شخص موضوعات عمومی را در دو سال اول بگذراند و در دو سال بعد تخصصی که دوست دارد کار کند
الان بعضی دانشگاههای کشور هنوز دارند پاسکال درس می دهند درسی که الان اصلا کاربرد ندارد
کمی نیاز به آپدیت در نرم افزارهای تخصصی دارد
author
milad.fashi
میلاد فشی
15 ماه قبل
الان بر سر دوراهی کارآفرینی یا کاربلدی هستم.هر دو ریسک بالایی دارند.هر دو بگیر نگیر دارند.مثلا من برم کلی گواهینامه در حوزه شبکه یا امنیت بگیرم.فقط هم Paper نباشه و کاربلد هم بشم.ولی وقتی بهش فکر میکنم که اگر احیاناً درآینده نتونم از این گواهی نامه ها در شهرستان درآمد داشته باشم خوب این اذیت ام میکنه.
من از سال 2015 تقریباً اخبار و رویدادهای حوزه IOT یا Internet of everything رو دارم دنبال میکنم.مثلا اون ایام شرکت گوگل شرکت ترموستات هوشمند Nest رو خریداری کرد.الان هم Intel و شرکت های بزرگ حوزه IT دارن روی این حوزه سرمایه گذاری های کلان میکنند.یه حوزه جذاب نو و بکر هستش.ولی خیلی مبهمه.بعضی وقتا میخوام شبکه رو ببوسم بزارم کنار و برم راجب مباحث الکترونیک بردهای آردینو و رزبری پای و ... کار کنم.ولی خوب این فیلد خیلی مبهمه و واقعیت کار بر روی اون باید به صورت تیمی و در قالب Startup های دانش بنیان باشه.ولی خوب فکر میکنم آینده داره.خصوصاً مباحث هوشمند سازی محیط پیرامون مون.نظر شما چیه !؟ میتونید من و بچه های شهرستانی فروم ITpro رو با مشورت های خوبتون راهنمایی کنید !؟

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها