درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

پاس داشتن زبان فارسی و بروز ایراد بخاطر بی توجهی به زبان پارسی

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
rasool1
rasool danesh
1395/10/14 07:09:12
سلام همین اول بگم من خودم هم همین مشکل رو دارم و همین متنی هم که دارم مینویسم دارای همین مشکل هست پس دوستان به بزرگی خودشون ببخشند.itpro های عزیز یک کم وقت بزارین و همین صفحه اول سایت و سئوالایی که مطرح شده رو بخونید... اصلا انشای درستی نداریم جای فعل و فاعل و مفعول و... همه چیز بهم ریخته هر یک از کاربران همون چیزی که توی ذهن و تخیل خودشه مینویسه حتی گاهی بعضی از کلمات رو هم جا می ندازن چون توی ذهنشون فکر می کنن نوشتن یا اون کلمه فقط توی ذهنشونه نه توی نوشتشون ....جملات و سئوالات گاهی اینقدر عجیب میشه که واسه اونا باید 5 دقیقه صرف کنی و آنالیز کنی تا بفهمی طرف منظورش چی بوده بدتر این که خیلی پیش اومده که اصلا مشکل چیز دیگه ای بوده اما بخاطر برداشت اشتباه ازون انشای نادرست، اشتباه هم راهنمایی شده نمی دونم دوستان پیشنهاد یا راه حلی واسه این مشکل دارن؟
author
UNITY
محمد نصیری
26 ماه قبل
رسول عزیز ، این مشکل تنها برای ما نیست در کل دنیا هست ، طبیعتا افرادی که وارد حوزه فناوری اطلاعات میشن بیشتر درگیر جنبه های فنی فناوری اطلاعات میشن تا درگیر جنبه های ادبی و نحوه بیان و این مشکل در اکثر وب سایت های بزرگ دنیا هم هست ، شما می بینید که تو وب سایت Technet خود مایکروسافت اونقدر غلط املایی هست که نگو و نپرس ، هر چند باید فرهنگ سازی بشه ، مثلا شاید باورش سخت باشه اما من 60 درصد زمانم در ITPRO صرف همین درست کردن عنوان ها ، نگارش ، برچسب ها و منظم سازی هست و هر بار که ویرایشی برای کسی انجام میدم بهش پیام میدم که لطفا الگو برداری کنید ، هر چند کمی شاید یک درصد بهتر شده اما طبیعتا ماجرا این هست ، متاسفانه ما برای سئوالات خودمون هم ارزش قائل نیستیم ، حقیقت من خودم اول یه نگاه به سئوال می کنم ببینم نحوه بیان سئوال چطور بوده ، آیا طرف واقعا زمان گذاشته سئوال درست رو مطرح کنه یا نه ؟ اگر دیدم واقعا درست و درمون و با حوصله سئوال پرسیده و جوانب رو رعایت کرده طبیعتا زمان بیشتری براش اختصاص میدم اما وقتی میبینم طرف میاد تکلیف دانشگاهی رو به عنوان سئوال قرار میده ، همون متن عنوان رو هم در سئوال می پرسه علاقه چندانی ندارم جوابش رو بدم چون میدونم زمانی برای خودش نگذاشته چرا من براش زمان بزارم ؟

خوب راهکارش اینه اولا ما در ITPRO به نظرم نیاز به یک تیم نظارتی داریم ، که فارق از بحث مدیریت که اصلا مدیریتی در مجموعه ITPRO نیست بصورت داوطلبانه این موارد رو یا گزارش کنند یا سطح دسترسی معینی دریافت کنند و آموزشهای لازم رو ببینند که بتونن سئوال رو ویرایش کنن و برای کاربری که سئوال رو پرسیده پیام بدن که الگو برداری کنه ، این کار خیلی خیلی سخته چون خودم دارم تنهایی انجامش میدم و دردسرهای زیادی داره اما در نهایت باعث نظم زیاد و تمیز شدن محیط و بالا رفتن بعد فنی میشه ... من طبیعتا این کاری هست که از دستم بر میاد ، نمیتونیم محکم با این قضیه برخورد داشته باشیم چون بالاخره فرهنگ باید کم کم جا بیوفته همونطور که ما فرهنگ فارسی نوشتن ، کپی رایت رعایت کردن ، تشکر ننوشتن ، فنی بحث کردن و .... رو جا انداختیم و الان همه به این شکل ما رو میشناسن به نظرم میشه در این خصوص هم آموزش درست کرد و یک تیم نظارتی داوطلبانه ایجاد کرد ...
author
rasool1
rasool danesh
26 ماه قبل
حرف شما رو قبول دارم و ممنونم بابت زحماتی که در سایت می کشید
ویرایشهای شما رو هم روی سئوال کاربران دیدم و سپاسگذارم
البته این ایراد مربوط به سایت نیست (که البته جورشو شما داری می کشی) این ایراد مربوط به ما کاربران سایت است و این راه حل که یکی بیاد اشتباه بنویسه و کس دیگه بیاد درست کنه یا گزارش بده راه حل خوب و درستی نیست و بازدهی نداره
ببخشید من اینو میگم کلا حرف زدن و رفتار و گفتارمون توی فضای مجازی مشکل داره (که به نظر من حتی این بی احترامیها توی فضای مجازی هم ازهمین موضوع نشآت میگیره) بیشتر دنبال راه حل و پیشنهادی برای کل سایتهای فارسی هستیم نه فقط این سایت....
author
isaac
اسحاق احمدپور
26 ماه قبل
بنده به عنوان کسی که در سه رشته متفاوت دارای تخصص هستم، رشته ادبیات فارسی، ادبیات و مترجمی انگلیسی، و البته شبکه آمادگی خودم رو برای کمک تو این حیطه اعلام میکنم.
author
rasool1
rasool danesh
26 ماه قبل
سپاس جناب احمدپور
دوستان و استاتید لطفا پیشنهاد و راهکار و ایده خودشون رو هم اعلام کنن...
ببخشید اینو گفتم چون می خوام عملی و کاربردی با این مشکل برخورد کنیم و نگاهی بهش بندازیم
author
isaac
اسحاق احمدپور
26 ماه قبل
به نظر من سایت یه ویراستار که توی زمینه آی تی تبحر کافی داشته باشه نیاز داره، تا پیش از پست شدن مطالب یا حداقل بلافاصله بعدش بررسی کنه اونا رو و اگه احیانا نیاز شد ویرایش های لازم رو روش انجام بده. نباید انتظار داشت همه اصولی و طبق چهاچوب های زبان فارسی پستاشونو بذارن، و آروم آروم فرهنگ سازی شه
author
rasool1
rasool danesh
26 ماه قبل
پیشنهاد خوبیه و قابل اجرا اما زحمت زیادی داره...
author
امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور
25 ماه قبل
نگارش یه مطلب توسط نویسندش اگه سر تا پا پر از اشتباه و غلط املایی باشه بنظرم اون فرد بیسواده.اما خوب اینجا یه وبسایت فنی هست که رفع و رجوع اشکالات علمی و فنی خیلی مهمتر از اصلاح و ویرایش کردن صورت مسئله است.نمیگم نباید اصلا به ویرایش کردن غلط های املایی مطالب زمان گذاشت ولی اینو هم باید در نطر گرفت که این وبسایت یکی از پربازدیدترین وبسایت های فناوری اطلاعات در ایران هست و اگه زمان زیادی روی ویرایش و بازنگری املایی بر مطالب صرف بشه اونوقت اون چیزی که وبسایت رو به هدفش میرسونه باز میمونه راه دوم هم تشکیل دادن یه تیم مدیریت محتوا هست که بستگی به تصمیم مدیران وبسایت داره.سپاس...
author
rasool1
rasool danesh
25 ماه قبل
با تشکر از amir_9025 این که املای کلمات درست باشه خیلی خوبه اما مشکل اینجا بیشتر روی انشا جملات و نوع بیان موضوع است
چندین بار پیش اومده که به خاطر انشا اشتباه کاربر من اصلا نفهمیدم و اشتباه راهنمایی کردم و بعد از 2تا 3 پستی که بین ما رد و بدل شد متوجه حرف و مشکل شدم، گاهی چون انشا جملات و ناقص بودن جملات مشکل داشته من دیدم نوشته های کاربر اصلا با هم تناقض داره و بعد از این که تذکر دادم تازه موضوع رو درست نوشته....

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server