درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

از فناور ی اطلاعات /شبکه/مدارک سیسکو/مدارک مایکروسافت چه میخاهیم

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
بیات
1395/05/25 11:56:26
به نام پروردگار
دوستان چنددسته هستن
یا به دانشگاه میروند و مدرکی میگیرند
یا میخواهند وارد بازار کار بشوند
یا میخواهند برای خود در جامعه IT جهانی داری شخصیتی بشوند

دسته نخست به جای خود که جای بحث ندارند وانتهای کارشان نوشتن مقالات بین المللی ست

دسته دوم که میبایسد با آزمندی بسیار به سوی گرفتن مدرک های سیسکو مایکروسافت ولینوکس بروند تابتوانند واردبازار کاربشوند این دسته بااگاهی به شماری ازمسایل میتونن وارد بازار کاربشوند ونیاز به دانستن عمقی مسایل ندارد

امادسته سوم ;
اینها مجاهدان دانش و خط شکنان رازهای جدید دانش کامپیوتری هستن
دوستان گروه نخست و گروه دوم برای نمونه میدونن DHCP چیه.....اما آيا تابه حال کسی این پروتکل رو بادست نوشته؟؟؟؟؟
شاید بگید وجود داره چراباید نوشت اماپرسش من اینه آيا توخودت وجودش رو داشتی بنویسش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چراامروز درکشور ما مراکز هسته ای و حساس ما بی امنیته.؟؟؟؟ آیا این وظیفه مااهل دانش نیست که این اقدام روانجام بدیم؟
ماروچه شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مدرک گرایی تاکی؟به خدانوشتن پروتکل های شبکه کارسختی نیست (به جز tcp , udp) ساخت واقعی تمامی پروتکل های شبکه
کاری آسونه ااماآیا کسی این کار روکرده؟؟؟ ....dnsdhcparp/icmp نوشتن اینها دشوار نیست.اما ماها عادت داریم به نوکری غرب.
تازمانی که این مسیرهای نادرست رومیریم دوستان به جایی نمیرسیم.
آیا دقت کردید ماهیچوقت نمیتونیم سازنده باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دسته سوم بهترین ادمهاهستن.....وبزگترین افراد دانش هستن.دوستان نودونه درصد ماها به خطامیریم میریم افتخارمیکنیم مدرک
مایکروسافت داریم درحالی که این مدرک اپراتوریه مایکروسافته افتخاری نداره..یامدارک سیسکو ارزشی نداره چون اپراتوریه سیسکو هست
اگر کسی مرده یک سویچ یاروتر بسازه.
به نظرمیاد حرکت کشور به سمت لینوکس لازم واجباریه.مایکروسافت دردی ازماها رو دوا نمیکننه دوستان باید عمقی واردمطالب شد
متخصص مایکروسافت بودن ارزشی نداره به خدانداره دونستن لینوکس هم برای کاربرد بی ارزشه مردکسیه که بتونه بااین لینوکس یک
پروتکل خاصی روبسازه واجرا کنه .....متاسفانه 99٪ ماایرانیها که خودمون رومتخصص میدونیم اپراتورهایی ناچیز نیستیم

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ایران بزرگ افرادی که برای کشورشون بمیرن رونمیخاد به اندازه کافی اینجور ادم ها رو داره هرکس مرده بادانشش به کشورش خدمت کنه
نیازامروز بانیاز زمان چنگ متفاوته.
author
rasool1
rasool danesh
32 ماه قبل
سلام
مطلب خوبی بود و سپاس از مطرح کردنش اما حالت درد دل داشت (شاید هم من بد برداشت کردم)
خوب خوبه بسم ا... شروع کنید آموزش رو تا ما هم مسیر و راه رو بفهمیم و راه بیفتند...
author
UNITY
محمد نصیری
32 ماه قبل
دوست من این طرز فکر شما نه خوبه و نه بد ، شما نمی تونید انتظار داشته باشید همه متخصصین و کارشناس ها بیان و پروتکل بنویسن ، ما در اولویت باید یاد بگیریم User های خوبی باشیم و بعد فرهنگ User شدن رو درست کنیم و به سمت تولید داخلی بریم ، اینجوری که شما بیان کردید ممکنه به دوستان کارشناس ما بر بخوره که یعنی عمرشون رو تلف کردند ، عزیز من هر کسی در جایگاه خودش مهم هست ، تعداد افرادی که می تونن سورس لینوکس رو دستکاری کنن و یا پروتکل بنویسند در ایران از تعداد انگشت های یک دست تجاوز نمی کنه و مطمئن باشید چنین افرادی اصلا فارسی جستجو نمی کنند که به سمت این مطلب بیان و با دیدن مطلب شما بخان تولید داخلی داشته باشند ، ما اگر هم پروتکلی ایجاد کنیم که بومی باشه به درد فقط کشور ما میخوره ... خوب شما روی کدوم زیرساخت میخاید پروتکل بنویسید ؟ روی زیرساختی که کل پروتکل هاش خارجی هستند و اجازه عبور پروتکل جدید نمیدن ؟ بگذریم ... من نمی تونم پروتکل بنویسم و اینکار رو شاید هیچوقت هم انجام ندم چون بهتر میدونم انرژیم رو روی فرهنگ سازی بزارم و تاثیر بیشتری روی جامعه بزارم ... ممنونم از دلسوزی شما اما به نظرم یه مقدار تند نوشتید ... ITPRO باشید
author
بیات
32 ماه قبل
unity دوستان بنده و همفکرانم گامهای بلند ومحکمی دراین راه برداشتن وبه موفقیت های هم رسیدن وپیروزی نهایی برای ساخت یک سری دستگاهایی که باهاشون کارمیکند بسیار نزدیک شده وباعث افتخاره

اما کدام زیرساخت پروتکل نوشتن روبه شما میگم
زیرساختی که مبتنی بر پروتکل های جهانی باشه وهم نباشه.امنیت این رومیطلبه که شمار ی از دستگاههای کشوری امن باشن....

درهرصورت کشورماباید خودش روبرای هر پیشامد روی نداده ی احتمالی ایمن کنه.
author
بیات
32 ماه قبل
unity من به انتقاد شماخرده نمیگیرم.

تنها برداشتم اینه نظرتون رودادید.همین. تااین اندازه که نظردادید بهش احترام میزارم اماباهاش موافق نیستم.

author
UNITY
محمد نصیری
32 ماه قبل
جناب مهندس بیات حرف شما درست هست اما فکر می کنم در محل نادرست ارسال شده برادر من ، ITPRO برای User ها هست ، شما جوری القاء کردید در سئوالتون که انگار کارشناس های سیسکو و مایکروسافت و ... همگی وابسته به غرب هستند و ... برادر من حتی اگر اینجور هم باشه پس باید بگیم لینوکس هم غربی هست پس ما باید از صفر سیستم عامل هم بنویسیم ... ببینید 80 درصد امنیت فرهنگ استفاده هست نه ابزار امنیتی ، من خودم سیستمی دارم که نه آنتی ویروس داره و نه فایروال ولی نه ویروس میگیرم و نه تهدیدی رو اجازه میدم روی سیستم انجام بشه ، چون میدونم و درک کردم که خطر یعنی چی ... ITPRO و کاربران محترمش هم همین بحث رو می تونن ترویج بدن و اگر در همین حوزه هم بتونن به کشور کمک بکنن که کردند تا اینجا شاهکار کردند ... حقیقت بحث نوشتن پروتکل هارو کسی منع نکرده اما شما نمی تونید یک پروتکل رو شخصی بنویسید و انتظار داشته باشید روترها و زیرساخت های کشور از این پروتکل سریعا پشتیبانی کنند و منظور من هم همین بود ... زبان لری یک پروتکل هست و در محل خودش کاربرد داره اما آیا میشه بگیم لری زبان ملی ما باشه ؟ قابل قبول هست ؟ خوب هر چیزی سر جای خودش ... به هر حال من خودم به شخصه سیستم عامل تولید نکردم و پروتکل هم ننوشتم ولی سعی می کنم کاربر خوبی باشم و در حد خودم امنیت رو حفظ بکنم ... خدارو شکر که دوستانی هستند که در این حوزه تولید پروتکل هم فعالیت کردن و به این دوستان هم خداقوت میگیم ... من که سوادم به این چیزها نمیرسه در حد خودم اینکار رو بلد هستم ...
author
mrsoheil
soheil One
32 ماه قبل
من احساس میکنم وجود هر شخص تو زمینه آی تی بیانگر یک قطعه از پازل هستش که در کنار هم قرار دادن تکه های پازل میتونیم یک گروه و تیم یکدست و یک پارچه قوی رو تشکیل بدهیم.حتی اونایی که از نظر شما اوپراتور هستن! هرکس تو یک نقطه ایی ضعف داره .پس بهتره که روی بحثی که حرفه و هنر داره تمرکز کنه. متاسفانه ما خیلی هامون مصرف کننده هستیم. و تولید و ساخت خیلی کم کاریم.پس بهتره تو زمینه ایی که حرفه داریم تمرکز کنیم و بیشتر تلاش کنیم.
author
بیات
32 ماه قبل
از نظرتون سپاسگذارم.
من مهندس نیستم.....من هچی نیستم unity
متاسفانه نوشته احساس ادم رودرست انتقال نمیده ...لحن سخن هم اثرداره که درنوشته به وجودنمیاد
جون داریم نظرامون روبه صورت نوشته میدیم ممکنه دچار اشتباه بشیم و درک درستی از افکارهم نتونیم داشته باشیم

نظرشماهم درسته.منم این روانکارنمیکنم.ااما نظرمن شایددرست برداشت نشده یادرست ننوشتم یالحنم درست نبوده
author
بیات
32 ماه قبل
mrsoheil
شماهم درست میفرمایید

من درخیلی ازکارهام گرهه کارهام رو باهمین متخصین شبکه باز کردم اگرچه نفهمیدم برای جی میخام
اماگره کارم رو واون کاری روکه داشتم رو انجام دادن وحلش کردن وباعث شدن من وقتم روبرای اون کارنزارم
author
samurai
32 ماه قبل
بزرگترین مشکل کشور نظام آموزشی اشتباهه!
شخصی که دانشگاه و تحصیلات آکادمیک رو انتخاب میکنه باید حتما برآیند خروجی درس خوندنش این باشه که بتونه در سطح زیر ساخت(در مقابل اپراتوری که مد نظرشماست) کاری انجام بده اما متاسفانه در دانشگاه از همه چی میخونه و در نهایت هم هیچی نمیدونه!
نیازی نیست این همه افراد دانشگاه برن حاصلش این چیزیه که می بینید ، در هر کوچه و بازاری دانشگاهی رشد کرده دقیقا شبیه بانکها که این همه بانک و موسسه مالی نشان دهنده یه فساد کلانه که نتیجه اش هم برای همه روشن شد و همین نتیجه هم از بی مصرفی دانشگاه مخصوصا در رشته های مهندسی خیلی ساله خودشو نشون داده اما چاره ای ندارند جز اینکه این حماقت رو ادامه بدن چون جوونی که درس نخونه کار میخواد کار هم نداریم ! پس بهتره در دانشگاها باز بشه تا سی سالگی طرف رو سر کار بذاریم بعد از اون هم خدا کریمه!تازه باید بره در این آموزشگاه اون آموزشگاه چهارتا کلاس بره دوره ببینه برگرده خونه اول که بتونه اپراتور شه!
البته همیشه استثنااتی هستند شبیه لینوس که تونست از 13-14 سالگی خوره کامپیوتر شد و 24 سالگی تقریبا کرنل رو ساخت و در ضمن با هزار تا بدبختی لیسانسشو گرفت و جالبه استاد دانشگاه هم شد و بعدا رهاش کرد ...اما این افراد استثنا هستند وقتی از یه حرکت همیشگی جامعه به سمت پیشرفت صحبت میشه نباید روی استثناها مانور داد باید نظام کلی آموزشی و حکومتی رو در نظر گرفت مثلا یکی از آشنایان بنده در بلاد کفر مقاله ای دانشگاهی نوشته همین که چاپ شد نزدیک 100 هزار دلار به طرف و استاد راهنماش پول دادند!
اما در ایران بعضی دانشجوها برای اینکه خرجشون رو بتونن درآرن مقاله ای مینویسن مجبورن اسامی چند نفر دگه هم بنویسن که بتونن حداقل از اونها پولی بگیرن!
اما با همه تفاسیر هرگز نمیشه از وظایف خودمون در برابر واقعیت و درستی بگذریم و باید بهترین کاری که میتونیم رو انجام بدیم حتی هر چقدر هم مانع سر راهمون باشه!

author
بیات
32 ماه قبل
samurai عالی بود سپاس از این نظر جامع ودقیق

همینه
author
prober
32 ماه قبل
از حرف تا عمل ایران نشسته است
این شیر پنجه دیوان شکسته است
author
m.vaisi
محمد ویسی
32 ماه قبل
سلام بحث دوستمون جالب هستش. من به تفکرشون احترام میذارم ولی شما خیلی احساسی نوشتی احتمالا بعد از شندیدن یا دیدن یه نماهنگ حماسی بوده. در کل تفکرت جالبه ولی باید به مایکروسافت و سیسکو بگیم وایستن بعد ما شروع کنیم صد سال دیگه میرسم مطمئنا. من خودم روی روتر نرم افزاری کلیک کار کردم خیلی کارش درسته از سیسکو هم بهتر ولی وقتی میخواستم راهنمایی بگیرم بقول آقای نصیری تعداد کسایی که میتونستن راهنماییی کنن انگشت شمار بودن. برادر بزرگوار موفق باشی خواستی منم هستم
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
32 ماه قبل
ما ها هم زنجير وار بهم متصليم هم helpdesk ميخوايم هم admin و هم coordinator هم boss به نظر من در جامعه اي كه help desk ها زياد بشن خود بخود رده بالا تر ها هم به وجود ميان همه كه در شكم مادر علامه دهر نيستند،چه بخوايم نخوايم اين قانون كلوني انساني هست،،و هميشه كسايي كه اطلاعات عمومي تر دارندبه طبع بيشتر و ما بايد سعي كنيم خودمونو به بالا تريا برسونيم چون روز به روز به پايينيا اضافه ميشه و نسل بشر هم سال به سال باهوشتر يكدفعه نگاه ميكنيم 50 سالمونه فقط mcse بلديم و در سطح help desk هستيم كه بايد با اين جووناي باهوش و تشنه علم بريم مسافر كشي،،
author
bijanmorady
بهار گلباران
32 ماه قبل
با اینکه نفهمیدم نتیجش چی شد ولی بحث جالبی بود .آموزنده بود باز هم از این بحثها بزارید.
author
بیات
32 ماه قبل
کوشش میکنیم ....تقریباهمه نظراتشون درست بود
باید یک راه میانه یا شاید راهی متمایل به یکی ازاینهاروانتخاب کرد

author
MK94
مجتبی کریمی
32 ماه قبل
کافیه شما عبارت NSA ANT رو تو گوگل سرچ کنید و ببینید چی می آد براتون. کار از لایه Apllication او این ها گذشته. الان اکثر بک دور ها ببا استفاده از BIOS هست. شما پروتکل جدید می نویسد اما BIOS جدید رو می تونید طراحی کنید که فقط آمریکا تکنولوژی اش رو داره؟
این طرز تفکر درست نیست و ما نمی تونیم بیام خودمون رو محدود کنیم. جاهای حساس هم بهترین کاری که می کنند این هست که ایزوله باشند هرچند باز هم روش هایی وجود داره...
author
prober
32 ماه قبل
من با حرف دوستانی که کلا حرف جناب بیات رو رد کردن کاملا مخالفم. اما به نظرم راهش هم این نیست که ما از اول بیام تازه شروع کنیم BIOS جدید بنویسیم و یا پروتکل طراحی کنیم. به نظرم بهترین کار این هست که ما تکنولوژی های فعلی رو خوب بشناسیم اونقدر خوب که روی نقص ها و قوت هاش صاحب نظر بشیم بعد ایده بدیم برای بهبود تکنولوژی های موجود حالا یا این ایده رو به صاحب اصلی تکنولوژی مرائه می کنیم و یا با مهندسی معکوس روی تکنولوژی های موجود همون تکنولوژی رو با ایده جدید خودمون که نقاط ضعف قبلی رو برطرف و نقاط قوت اون رو بیشتر میکنه به دست میاریم.
درهر صورت برگشت به نقطه شروعی که سالیان سال پیش عده ای از اون نقطه حرکت رو شروع کردن عقلانی نیست.
author
بیات
32 ماه قبل
من نظرم شناخت عمقی مسایله

اگر ماعمقی مسایل رودرک کنیم خیلی خوبه من کتابهای دانشگاهی امریکارودیدم
کتابهایی هم که هندیها میخوننن دیدم حتی کتابهای دبیرستانی امریکا رو......
کتابهای دبیرستانیشون خیلی باکیفیته اماکتابهای مانه ذهن بجه هارومیکشه
اماددرایران من یک سری نویسنده مثلا فیزیک وریاضی دیدم ک درحداونها که هیچی خیلی سرتر کتاب نوشتن

دردانشگاه هم همینه من نمیگم bios یا چیزی روازاول بنویسیم چین هم نمیتونه این کارروبکنه
intel همیشه intel میمونه کسی نمیتونه رویه دستش بزنه درسته اما سیستمی که ایزوله باشه هم بایدبفهمیم بعضی جاها کار میده ومناسبه امابازم منظورم ایزوله بودن نبود منظورم شناخت عمقی مسال prober ههم گفتن و افزودن به آن.

بهتر هست از جایگاه تماشاگر بودن حرکت کرد وبه پیش رفت ماسهم خودمون رو باید از جامعه علمی جهان بگیرم
اینم مثه مدال المپیکه ماهم سهم داریم باید به پیش بریم.

ماایرانی هستیم به اصالتمون باید برگردیم.(ماهنوز درگره مسایل اقتصادی فرهنگی..... هستیم)
درحالی که باید علم پایه همه مسایل کشوری بشه ...
به امیدآن روز اگر زنده باشیم

یاحق
author
bijanmorady
بهار گلباران
32 ماه قبل
من کار اصلیم کله پاچه فروشیه میخواستم آی تی بشم و حدود یکساله دارم در مورد ورود به این تکنولوژی بزرگ تحقیق میکنم بعد از اینکه فهمیدم چی هستش صرف نظر کردم و به همین یه خورده سرچ و اتصال voip اکتفا میکنم.چون تا بخوام از الان شروع کنم سالها طول میکشه وقت میگیره هزینه میخواد و تمرین زیاد.و در کل این تعریف را برای خودم دارم که تمام شرکتها هدفشون و مسیرشون در آی تی یکیه یعنی به دنبال شیر فولدر
در کل آی تی یعنی شیر فولدر که این شرکتها ازش غول ساختند و پیچیدش کردند نمیدونم اگر نظرم درست باشه یا نه شما تخصص دارین اگر شرکتی در ایران سیستم عامل بسازه که مثل پوکیمون کاربران بیفتند دنبال شیر فولدر شاید بگیم مثل میکروسافت شرکت داریم زیاد سخته؟
author
بیات
32 ماه قبل
دوستان برای دونستن نتیجه ای بحث حتما ای بحث روهم ببنید اینقدر جذابه که حد نداره

منبع خوب برای کرنل لینوکس چرا نداریم؟

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور