درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

دنیای IT و شبکه در سال 2100 میلادی

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
Mahdi Mohammadzadeh
Mahdi Mohammadzadeh
1395/05/11 08:30:26
سلام خدمت همه ITpro یی های عزیز
وقت بخیر
با کسب اجازه از مدیر محترم. بحثی این روز ها ذهنم رو درگیر کرده و مرتب بهش فکر میکنم. لازم دونستم تو اینجا هم مطرح کنم. این بحث در زمینه آینده IT در سال های آتی که خیر بلکه سال های خیلی خیلی آتی هست. سال های اتی که معلومه بحث کلود پیش رو هست. منظور من پیشرفت های علم و تکنولوژی در زمینه IT شبکه و امنیت در سال 2110 میلادی یا فراتر از اون.
شاید با خودتون بگین : بیکاری مهندس؟؟ به چه چیزایی فکر میکنی؟ ولی به نظر بنده بحثی جالب میتونه باشه و نظرات جالب تر.
تاحالا شده تامل کنید در این مهم ....... !!!
author
حسین احمدی
حسین احمدی
31 ماه قبل
سلام دوست عزیز، به نظر من بحث هایی به این صورت میتونه در مورد آینده های نزدیک یا دور به ما دید بده و ما رو آماده کنه که به اون سمت حرکت کنیم. یادمه داشتم مطلبی رو از لری پیج، بنیان گذار گوگل میخوندم، می گفت یکی از مهمترین دلایل موفقیت گوگل این هست که همیشه در آینده زندگی میکنه، یعنی پیش بینی آینده و رفتن به سمت اون. درسته که در حال حاضر بحث پردازش ابری (Cloud Computing) یا اینترنت اشیاء (Internet of Things) خیلی پر رنگه، اما با سرعتی که تکنولوژی در حال پیشرفت هست به طور حتم در سال های آینده مواردی ظهور میکنه که شاید الان خیلی ها بهش فکر هم نمی کنن. به نظرم بد نیست در این باره نگاهی به اینفوگرافی که «ری کرزوایل» آینده پژوه آمریکایی و مدیر فنی گوگل آینده فناوری رو پیش بینی کرده نگاهی انداخته بشه:

دنیای IT و شبکه در سال 2100 میلادی

مشاهده تصویر اصلی

همانطور که میبینید هوش مصنوعی، چاپ گر های سه بعدی، تکنولوژی نانو و بحث تکینگی (جلو افتادن هوش ربات ها از هوش انسان) خیلی در این تصویر پر رنگ هستند. البته تمامی این موارد به نظرم حدس و گمانه زنی هست، اما با پیشرفتی که تکنولوژی داره هیچ چیز بعید نیست. البته مسائل دیگه ای هم وجود داره، مثل تمایل زندگی انسان خارج از کره زمین که ناسا در حال آماده کردن مقدمات این کار هست یا کشف انرژی های جایگزین و پاک. اما به نظر من مهمترین موضوعی که در آینده خیلی کاربرد داره هوش مصنوعی هست.
author
Mahdi Mohammadzadeh
Mahdi Mohammadzadeh
31 ماه قبل
بله مهندس احمدی عزیز. من هم بر همین باورم که پیشتاز همه این تکنولوژی ها همین هوش مصونعیست که میتونه با تکنولوژی cloud نیز ترکیب بشه.
خیلی جالب بود یک جایی میخوندم که تا سال 2150 تمامی رفتار های و کردار های انسانها و افکارشون در کل سیستم بیولوژیکی بدن توسط مرکاز داده بزرگ و پیشرفته کنترل میشه. در اون زمان دیگه کسی نمیتونه جرم و جنایتی رو مرتکب بشه.
کلا زیر نظره. البته این زیر نظر بودن الان برای ما شاید خوب به نظر نیاد ولی ذر اون زمان همه به فکر علم و دانش هستند. و کلا نقطه عطفی به وجود میاد. همین که شما گفتید زندگی در سیارات دیگر. (( مثلا بین ساکنین زمین و مریخ سرویس تراس رو برقرار میکنن که کاربران زمینی بتونن به فایل ها و شر های کاربران مریخی دسترسی داشته باشن و بل عکس :))) ))
یا توسط سیستم بیولوژیکی عصبی بدن میتونن در اون زمان تعدلی بین سیستم الکترومغناطیسی روح انسان و بدن او ایجاد کنن که این تعادل باعث از بین رفتن تمامی بیمری ها میشود. و....
خلاصه انسان اشرف مخلوقات هست و کافیه که بخواد.
اما خطر بزرگی تهدید میکنه دنیای آینده رو ....

author
Mahdi Mohammadzadeh
Mahdi Mohammadzadeh
31 ماه قبل
در مورد وای فای که کل زمین رو فرا میگیره و همه کاربران به اینترنت دسترسی دارن هم دو از ذهن نیست. چون الان هم نظریات و پژوهش هایی در این مورد انجام شده. این امر اولا برمیگردد به نوع مدولاسیون سیگنالی که قرار منتقل بشه. این مدولاسیون فراتر از مدولاسیون هایی که شناختیم هست. که توسط علم فیزیک صورت میپذیرد. یعنی توسط تکنولوژی گذر از زمان صفر و تلپورت کردن دیتا و حتی اجسام. به طوری که سیگنال پیام میتونه در لحظه n جا باشه و شبیه سازی بشه بو طور همزمان در نقطه به نقطه مکان های کره زمین. اینطوری بحث انتن و کانال ارتباطی هم میره کنار.
author
cyruss
محسن رکن الدینی
31 ماه قبل
سلام ..

فکر ما هم مشغول کردی اگه عمری بود زنده موندیم جالبه ببینم چه پیش میاد!!!!!!!
author
khalaj_90@yahoo.com
31 ماه قبل
سلام آقای محمد زاده
این بحثی که شما راجع بهش صحبت کردین خیلی جالبه
ولی آیا ما میتونیم ببینیم؟
من الان لنگ یه کارم که از بیکاری دربیام

author
Mahdi Mohammadzadeh
Mahdi Mohammadzadeh
31 ماه قبل
مهندس خلج عزیز دوست گرامی، این که ما بتونیم بینیم یا خیر قطعا سال 2100 رو نمیتونیم ببینیم. ما از یک دقییه آینده خودمون هم خبر نداریم.
بحث کار هم که شما چندی پیش مطرح کرده بودین هم شامل همین آینده میشه. که آیا با پیشرفت تکنولوژی کار برای مهندسین و تکنسین های دنیای شبکه بیشتر میشه یا خیر خیلی ها از کار برکنار میشن.

راحت میشه با یم دو دوتای ساد فهمید که خیلی ها از کار الانشون هم میرن کنار و به جای انسان، ماشین ها مشغول به کار میشن. مثلا همین بحث مجازی سازی - کلود - NSX و.... خیلی از سرور ها و استوریج ها و تجهیزات زیرساخت شبکه هم مجازی میشه. یعنی تعدیل نیروی انسانی .....

author
rahman_alam
31 ماه قبل
Mahdi Mohammadzadeh خیلی بحث جذابی رو راه انداختی...
من کاملا باهات موافقم.
به نظر من اتفاقاتی که توی سال 2100 خواهد افتاد اصلا در حد تصور نیست چون سرعت پیشرفت تکنولژی هروز داره بیشتر میشه
من رو یاد فیلمی انداختی به اسم Lucy...برداشت من ازش این بود که بشر انقدر پیش میره که به خود خدا میرسه (شاید خود خدا میشه)
author
Mahdi Mohammadzadeh
Mahdi Mohammadzadeh
31 ماه قبل
دقیقا همین طوره هست. اصلا اینا قبل از این که بخوان تکنلوژی نو ظهوری رو به مردم نشون بدن و مردم رو آماده کنن برای اون تکنولوژی، ابتد ا فیلمشو میسازن و نشون میدن .

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server