درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

چرا سرور گوگل در ایران نیست مگر ما چیمون از جوان های آمریکایی کمتره..؟!!

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
1395/03/19 01:49:13
چرا سرور گوگل در ایران نیست مگر ما چیمون از جوان های آمریکایی کمتره..؟!!

دوستان در پیروی مقاله ای که جناب مهندس نصیری عزیز درباره امنیت بر روی انجمن قرار دادند این موضوع رو بد ندیدم بگم که چرا واقعا ما نمیتوانیم پیشتاز در علوم جدیدفناوری اطلاعات باشیم و تمام داریم تکنولوژی غربی ها رو استفاده میکنیم چرا الان اونها به تکنولوژی ذخیره سازی لیزری 5 بعدی دست پیدا کردند که میتوانند 360 ترابایتو فقط در یک شیشه 2 سانتی قرار بدن..ولی ما دریغ از ساخت یک میکرو چیپ که واقعا تکنولوژی و معماریش متعلق به خودمون باشه.مگه همون مغزی رو که اونها دارند ما هم نداریم مگر همان هوایی رو که اونها تنفس میکنند ما هم تنفس نمیکنیم پس چه عامل هایی باعث میشه که بیش از 50 درصد اختراعات دنیا در بلاد کفر و دست غربی ها باشه...چرا اولین موبایل دنیا رو ما نباید اختراع کنیم چرا ادیسون مخترع برق و لامپ بود اون موقع مگه ایرانیا چیکار میکردند..
دوستان لطفا نظرات خود را بگید هدف از این بحث شناسایی نقاط قوت و ضعف خودمون و سیستمی که در اون زندگی میکنیم هست....و جنبه سیاسی ندارد..
چرا سرور گوگل در ایران نیست مگر ما چیمون از جوان های آمریکایی کمتره..؟!!

چرا سرور گوگل در ایران نیست مگر ما چیمون از جوان های آمریکایی کمتره..؟!!

author
saeid04
سعید خانی پور قبادی
34 ماه قبل
آخ دلم می خواد خیلی حرفا بزنم ولی نمی شه مهندس نمی شه اینجا

چون دوستانی هستند که هر حرفی بزنید به دید سیاسی بهش نگاه می کنند که البته باکی نیست ولی فضای سایت بد می شهauthor
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
34 ماه قبل
اشکالی نداری از لحاظ ضعف مدیریتی و تکنولوژیک منظور خودتونو برسونید...D:
author
mrsoheil
soheil One
34 ماه قبل
به دلایلی نمیشه یکسری مسائل رو بازگو کرد . ولی میشه گفت :
1. بها ندادن به جوان ها
2. هر چیزی سر جای خودش نیست...
3.وجود مبحث پارتی
4.تنبلی فکر (آیا از این دسته ادمایی هستیم که روی یک موضوع 6 ماه/1 سال به صورت مستمر فکر کنیم ، اطلاعات جمع کنیم ، پردازش کنیم ، ببینیم این ایده و منطق درسته یا خیر؟؟؟ )
5. مسائل سیاسی
author
Santana
امین فاطمی نیا
34 ماه قبل
به هزار و یک دلیل!
1- شما سیستم آموزش و پرورش فنلاند رو با ایران که هیچ حتی با خیلی از کشورهای پیشرفته هم نمیتونید مقایسه کنید!
2- مردم ایران (کاری به دلایلش ندارم) مردمی به شدت از زیر کار در رو و همه به دنبال راه میانبر و یادگیری سطحی در حد آشنایی با علوم و فنون هستند. اینه که ما متخصصین همه فن حریف داریم که از همه چیز خبر دارند ولی در واقع علم جامع از یک رشته ندارند.
3- اینکه چرا ما در یک برهه تاریخی از سایر ملل عقب افتادیم رو همه فکر کنم بدونند تا برسه به دوران بعد از جنگ جهانی که کلا کنترل و نظم دنیا به دلایل صرفا نظامی افتاد دست کشورهای برنده جنگ (این کنترل منظورم اون تئوری توطئه معروف نیست!)
...

author
UNITY
محمد نصیری
34 ماه قبل
من زیاد دوست ندارم وارد بحث بشم اما چند نکته رو میگم که حرفم رو زده باشم ، اولین نکته اینه که بحث جوانگرایی و پارتی و ... ارتباطی به موضوع شرکت های بزرگ دنیا نداره دوست من ، بحث ما در این حوزه بیشتر سیاسی هست ، البته که ما در کشوری زندگی می کنیم که به تنهایی داره با یک جامعه جهانی مقابله می کنه ، دقت کنید من اصلا منظورم این نیست که نباید مقابله بکنه ، ما به ناچار باید به سمت جامعه جهانی بریم و چه بسا رفتیم اما بحث اینجاست که مباحثی در پس زمینه ماجرا وجود داره که خیلی خیلی خیلی مهمتر از بحث فناوری اطلاعات هست ، اولا بچه ها زیاد هم ناراحت نباشید که چرا امثال گوگل و مایکروسافت و Apple در ایران نمایندگی یا مرکز داده ندارند ، به شما اطمینان میدم این شرکت ها بزرگترین منبع جاسوسی در دنیا هستند ، پروژه های کلانی که جاش اینجا نیست بگم و توسط این شرکت ها در دنیا برای جاسوسی طراحی و تدوین شده رو در موردش تحقیق کنید متوجه میشید که اصلا نباید حضوری در ایران داشته باشند ، پروژه ای مثل Carnivore ، پروژه ای مثل Echelon و حتی پروژه ای به نام Eagle Eye اینها واقعیت هایی هستند که توسط این شرکت ها در دنیا پشتیبانی میشن ... پس انتظار نداشته باشید مجوز این رو در ایران داشته باشیم که مراکز داده این سازمان ها در ایران تشکیل بشه ... از این بگذریم .. خیلی خیلی خیلی بحث دارم که جاش اینجا نیست اما این رو در نظر بگیرید که اون شرکت ها هم نمیخان در ایران حضور داشته باشند و دلایل زیادی هم داره ...

دوستان شما آیا حاضرید در کشوری که در حال جنگ و درگیری نظامی هست سرمایه گذاری کنید ؟ قطعا خیر ... ما کشوری هستیم که در حال جنگ و درگیری نظامی هستیم ، ما الان جنگی داریم چه بسا بزرگتر از جنگی که 8 سال بهمون تحمیل شد ، قبلا فقط عراق به ما حمله می کرد اما الان دور و برمون رو نگاه کنید از 360 درجه پایگاه های نظامی آمریکا و کشورهای متحدش دورمون کردن ، در حال جنگ در سوریه و لبنان و فلسطین هستیم و چه بسا اگر اینجا نمی جنگیدیم الان با این خیال راحت ما تایپ نمی کردیم ، پس ما در حال جنگیم ، ما در حال دفاعیم و کمتر کشوری دوست داره در این حوزه بیاد سرمایه گذاری کنه ، هیچ از خودتون سئوال کردید اگر در ایران به روترهای بانکی ما یا سازمان های ما حمله DDOS بشه چیکار می کنیم ؟ جواب ساده اینکه همه IP های دنیا رو میبنیدم !!! راهکاری که خیلی جواب میده درسته ؟

اما این اوج بدبختی ما هست دوستان !! فقط یک نکته رو میگم از خدمتتون مرخص میشم ، ما تنوع ترافیکی نداریم تو ایران ، ایران یک بن بست در حوزه فناوری اطلاعات هست و دنیا این رو خواسته ، الان شما می تونید در امارات کل IP جهان رو برای بستن حملات DDOS ببندید ؟ هرگز اینکار رو نمی تونید بکنید ، در ایران فقط ترافیک کشور ایران وارد میشه و خارج میشه پس بن بست هستیم ، خیلی از دوستان مدعی روتینگ و سویچینگی که در ایران هستند اصلا درکی متاسفانه از تنوع ترافیکی ندارند ، چه لذتی داره شما CCIE Service Provider بگیری بعد ترافیک شما تنوعش فقط واسه یه کشور باشه ؟ زمانیکه ایران می تونست ترافیک افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان ، ترکیه و ... رو از اینترنت داشته باشه سهل انگاری باعث شد ( البته شاید دنیا اینجور نخواست ) ترکیه بیاد کل ایران رو دور بزنه و ایران منزوی ترافیکی بشه !! بگذریم پس ما باید قبول کنیم که داریم در یک بن بست زندگی می کنیم ، طبیعتا پیچیدگی های ترافیکی و .. وجود نداره ..

در خصوص بحث شرکت های بین المللی هم اولین نکته این رو بگم که متاسفانه ما ایرانی های توانایی کار عملی بصورت گروهیمون بسیار ضعیف هست ، هر چند کار فردی بسیار خوبی داریم ، به خاطر همین هم هست که جذب انفرادی ایرانی ها در همه جای دنیا بهتر هست ، نمیدونم بحثش چیه حتما مفصل هست اما متاسفانه ما کار تیمی خوب نداریم و به همین دلیل نمیشه روی یک تیم ایرانی برای مدیریت یک شرکت یا یک سازمان بزرگ بین المللی که هدف یکپارچه و روحیه کار تیمی داخلش یک اصل هست راحت ورود کنیم ، البته خدارو شکر می کنم که یک میلیونیم در ITPRO ما کار تیمی داریم انجام میدیم !! مثال جالب به شما بگم که ما در ITPRO بیش از روزی 22 هزار نفر بازدید کننده داریم از این تعداد کمتر از یک دهم درصد به سایت Login می کنند و کمتر از یک دهم این افراد پست ارسال می کنند !!! حالا شما بگرد دنبال سن پرتغال فروش ... بگذریم ... هیچوقت در ایران نه نمایندگی مایکرسافتی خواهد بود نه گوگل و نه هیچ شرکت بزرگی ، شایعاتی که برخی اوقات هم شنیده میشه برخی از سودجوها مخصوصا موسسات آموزشی برای جذب دانشجو استفاده می کنن ، هر موقع راحت توی تهران اومدید امتحان مایکروسافت بین المللی با کد ایران و هویت ایرانی دادید اونوقت باید به فکر این باشید که حالا چرا گوگل در ایران نیست ... سپاسگزارم از اینکه وقت گذاشتید این مطلب رو خوندید
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
34 ماه قبل
من خودم به شخصه میگم ضعف تربیتی صحیح از سوی والدین هست که مسایل مختلف دست به دست هم میدن و باعث میشن که پدر و مادر ها نتوانند فرزندان خود را به روشی صحیح تربیت کنند و فرهنگ سازی مناسبی انجام بدن تا در آینده اون فرد هم بجای رفتن و تو خیابون ول گشتن یا سطحی گذری از مطالب بیاد و بره دنبال اکتشاف و اختراع که متاسفانه همه از نظام حاکمی اون کشور نشعت میگیره به دلیل اینکه با ضعف مدیریتی شرایط نابسامان برای زندگی خانواده ها به وجود میاره و این زنجیر وار جلو میره....از ریشه سیستم خرابه..
من راه حل رو در این میبینم ما باید تنبلی رو کنار بزاریم و از خودمون شروع کنیم باید خودسازی و فرهنگ سازی کنیم تا به تدریج این فرهنگ درست به دنبال علم و دانش رفتن برای همه به وجود بیاد و مثل یک ویروس خوب منتشر بشه..مثلا اگر تاریخ رو خونده باشید اعراب وقتی به ایران حمله کردند خیلی تلاش کردند تا زبان ایرانی ها رو مثلا سایر کشور هایی آفریقایی عربی کنند ولی نتوانستند و به تدریج آنها مجذوب فرهنگ و زبان ایرانی شدند و زبان آنها فارسی شد..برای علم هم به همین صورت هست که باید باکتری تنبلی و سطحی نگری رو از بدن شخص خودمون پاک کنیم و این رو گسترش بدیم تا این پادتن فرهنگ ضعیف و ضعف های مدیریتی در جامعه ما پخش بشه..

author
khalaj_90@yahoo.com
34 ماه قبل
با سلام خدمت اساتید محترم
از آقای نصیری بعید بود که این پست رو تایید کنند.
آخه این چه دردی رو از جوونای این دوره زمونه باز میکنه
وقتی که میدونیم اینا حل نمیشه چرا دوباره مطرح کنیم
author
Farahani
34 ماه قبل
سلام واقعا بحث خوب و منطقی بود
مخصوصا پست آقای نصیری خیلی جامع بود .

author
UNITY
محمد نصیری
34 ماه قبل
من با قسمت دوم صحبت های آقای سیروس زاد موافقم که باید تغییر کنیم ، از ماست که بر ماست درسته اما خوب میشه با یک گل هم بهار آورد ، خوب اگر بشینیم و منتظر بمونیم که مسئولین کاری بکنن که باید موهامون مثل دندونامون سفید بشه ، یه مثال میزنم براتون که ITPRO الان داره میره تو پنجمین سال فعالیتش ، به جرات بزرگترین سیستم مدیریت دانش ایران رو راه اندازی کنیم یک ریال کسی کمکمون نکرده ، یک هزارم اگر در فرهنگ مفید بودیم این میشه حرکت ، منتظر نموندیم که مسئول دولتی بیاد حمایت بکنه ، هرچند اگر ITPRO در هر کشوری غیر از ایران بود الان دولت ازش حمایت همه جانبه می کرد اما مهم اینه که منتظر نموندیم ، باید در حد خودمون مفید باشیم. آقای سیروس زاد بچه های ایرانی در تولید علم رتبه های برتری در دنیا دارند ، درصد زیادی هستن از این افراد نخبه اما فقط کارمون شده تولید علم نه تولید فن ... یعنی علمش هست اما عملش نیست ... این عمله رو باید فکر کنید حمایت ندارید و شروع کنید ... ما شروع کردیم شد ... یه قرون کمکمون نکرد کسی ... الان هم نزنن تو سرمون بقیش پیشکش ...
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
34 ماه قبل
دوستان عزيز اينجا سو تفاهم پيش نياد من بحث رو به ابن دليل مثلا گوگل رو گفتم كه با يك مثال جزئي شروع كرده باشم و به هدف اصليمون برسيم و اون خودسازي هست هدف اصل اين بحث رسيدن به موضوع خودسازي هست كه دقيقا مهندس نصيري به اين نكته اشاره كردن لطفا به كسي بر نخوره يا فكر اينو نكنه ما داريم شخص يا سازماني يا نظامي رو ميكوبيم زمين يا ميگيم كشورمون يا متخصصاش بدن،،هدف اصل موضوع رو ببينيد و نه سطحي به حرف ها نگاه كنيد،،خود سازي و خودسازي اين راه موفقيت مردم بلاد كفر و و ساير كشور هاي موفق هست،،كه خوشحالم از ITpro اين موضوع در اين كشور براي فناوري اطلاعات هم كليد خورده،،،،
اگر سر تيتر خبري بينالمللي و يا مقالات رو ببينيد ميان و با يك سوال جزئي و يك مطلب جزئي شروع ميشه و به يك هدف ميرسه اين ساختار تاييد شده مقالات و خبر هاي جهاني هست،،،
لطفا برداشت شخصي نفرماييد،،
موفق باشيد يا علي،،،،
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
34 ماه قبل
و در آخر هم يه مطلبي رو بگم در جواب دوستي كه ميگه اينا حل نميشه چرا دوست عزيز اين مسائل همگي با خود باوري و فعل خواستن حل ميشه،،مديران اين انجمن خودشونو و خواستشونو باور كردن و فعل خواستن رو به واقعيت رسوندن كه اين انجمن بينظير رو راه انداختن و الان شما ميتونيد در اون مطلب بزاريد تايپ كنيد و روزانه ازش چيز ياد بگيريد،،،،،
موفق و انشالله موتورجستجوتون هميشه روشن و توپ باشه،،،،
author
MK94
مجتبی کریمی
34 ماه قبل
کتاب " مار چرا ما شدیم؟" دکتر صادق زیباکلام و همچنین "غرب چرا غرب شد" ایشون تا حد زیادی می تونه پاسخ گوی این سوال باشه. ولی در حالتکلی ما واقع یک کشور ایزوله ای هستیم!
author
rasool1
rasool danesh
34 ماه قبل
سلام
حرفهای اساتیددرسته و همه ما از مشکلاتی مثل پارتی بازی و رانت اطلاع داریم و نیازی به گفتن نیست و این اظهرو من الشمسه و این مشکل تمام کشورهای جهان سوم است اما بیایید این مشکل رو از منظر بالاتری ببینید
به نظر من علوم در گذشته وسعت کمتری داشت و به تنهایی قابل فراگیری و اجرا بود (اگر بخوام مثالی ملموس بزنم اینکه فردی مانند ابو علی سینا که یک پزشک بود بخاطر اینکه علم پزشکی وسعتی نداشت توانسته بود به تنهایی این علم رو در حد زمان خود آموخته و جزو مشاهیر شود اما همین علم بخاطر گسترشی که الان پیدا کرده یاد گیریش دیگه از توان و عمر محدود یک شخص بیرونه و شما یک متخصص چشم دارید و یک متخصص گوارش و ...)پس علوم گسترش یافته و برای به سرانجام رسیدن یک کار و پروژه ما محکوم به استفاده از چند متخصص در علوم مختلف هستیم که بتونن گروهی بشن زیر نظر یک مدیریت و یک ایده تا اون ایده و پروژه به نتیجه برسه..
(اینم لازم نیست بگم که مدیر یک کار یا پروژه حتما لازم نیست و نباید به تمامی علوم اون پروژه احاطه داشته باشه. مدیر باید فقط بلد باشه مدیریت کنه حالا اگه علمی هم داشت که خیلی بهتره)
به نظر من نبود تربیت و فرهنگ کار گروهی و ازون مهمتر نبود مدیریتی برای به ثمر رساندن و مدیریت این کار گروهی نقطه ضعف ماست بنظر من مدیران ارشد کشور باید به فکر و پرورش ودرست کردن مدیران لایق باشند
ماشاا.. تو ایران نیروی کار متخصص و قوی زیاده فقط مدیری میخوایم واسه مدیریت این همه نیرو و انرژی و تخصص
مثال هم که زیاده به رشته های ورزشی که توی ایران داریم دقت کنید
رشته های یک نفره ایران از ورزشهای گروهیش خیلی جلوتره و اون رشته گروهی هم که موفق تره مدیر و ثبات مدیریت بهتری داشته
در علوم هم شما علم موشکی رو ببینید فردی به نام طهرانی مقدم میاد و با تجمیع متخصصین و علوم مختلف ایران رو یکی از قطبهای موشکی میکنه و میشه پدر موشکی ایران .این آدم به همه علوم موشکی که احاطه نداشته اما با مدیریت و کار گروهی درست به اینجا رسیده
فقط یک نکته دیگر
به نظر من این پارتی بازی و رانت هم یک مشکل و فقر و ضعف تربیت فرهنگی است
این چند روزه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مردم سوئیس از یارانه 9 میلیون تومانی چشم پوشی کردند . لطفا برید و دلایلش رو بخونید و ببینید فرهنگ چه کار می کنه
ببخشید سرتون رو درد اوردم

author
حسین احمدی
حسین احمدی
34 ماه قبل
دوستان موارد زیادی رو ذکر کردن، یه روز یه جمله ای رو تو اینترنت خونده بودم، میگفت که ایرانی ها دائماً به گذشته خودشون میبالن. ما کوروش کبیر رو داشتیم که کتیبه حقوق بشر رو ارائه کرده، ما فردوسی و حافظ و ... داریم که اشعار بی نظیری گفتن. درسته ما ایرانی ها گذشته درخشانی داریم، اما فکر کردیم که الان چی داریم؟ متاسفانه ایرانی ها عادت کردن نداشته های زمان حال رو با داشته های گذشتشون پوشش بدن. متاسفانه چیزی که تو ما ها گم شده خلاقیت هست. به جای اینکه سعی کنیم چیزهای جدیدی خلق کنیم بیشتر استفاده کننده هستیم و خیلی وقت ها هم به سراغ کارهایی میریم که در خارج از کشور انجام شده و تنها کاری که می کنیم بومی سازی داشته های خارجی هاست. البته نمیشه گفت که ایرانی ها به طور مطلق هیچ حرفی برای گفتن ندارن، تو زمینه های مختلف مانند پزشکی و نانو دست آورد های زیادی داشتیم، اما حکایت این موارد در دنیای امروز مثل قطره ای تو اقیانوس هست. دلایل زیادی رو میشه برای این مورد ذکر کرد:

اولین مورد به نظرم عدم مطالعه هست. سرانه مطالعه در داخل کشور با کشور های دیگه قابل مقایسه نیست و در سطح خیلی پایینی قرار داره. زمانی که من نوعی در مورد موضوعی مطالعه ندارم، یعنی علمی ندارم که بخوام حرکتی انجام بدم. اگر من نوعی به خودم تکلیف کنم که هر شب حداقل 15 دقیقه مطالعه مفید داشته باشم وضعیت کاملاً تغییر میکنه، اما متاسفانه تا زمانی که تلگرام و اینستا و به خصوص بازی های آنلاین هستند، مجالی برای مطالعه باقی نمیمونه.
همه ما ایرانی ها احساس می کنیم که تو هر زمینه ای تخصص داریم. کافیه تو یه جمع بشینین و مثلاً بگید فلان قسمت بدنم درد میکنه، در کسری از ثانیه از طرف جمع زیادی انواع نسخه ها برای شما تجویز میشه، در صورتی که واقعاً هیچ کدوم از افرادی که به شما پیشنهادات گوناگون میدن فقط از روی شنیده هاشون هست و عملاً هیچ گونه علمی نسبت به حرف هایی که میزنن ندارن. این مورد تنها مختص به مسائل پزشکی نیست، سیاست، هنر و ...، همه ما به نحوی صاحب نظریم. اگر یاد بگیریم که فقط رو موضوعاتی که نسبت بهشون علم داریم اظهار نظر کنیم وضعیت خیلی بهتر میشه.
مورد دیگه ای که میشه بهش اشاره کرد بی برنامگی اکثر ما ایرانی هاست، اگر عادت کنیم برای کارهای روزانمون برنامه داشته باشیم میزان بازدهی ما خیلی بیشتر میشه. اما متاسفانه اکثر ما عادت به روزمرگی کردیم. یعنی صبح از خواب بلند شیم، سر کار بریم و آخر شب هم برگردیم و منتظر شروع فردا باشیم.

به دوستان توصیه می کنم کتاب جامعه شناسی خودمانی (چرا درمانده ایم؟) نوشته حسن نراقی رو مطالعه کنن. شاید با مطالعه این کتاب به جواب خیلی از این سوالات برسن.

این پست حذف شده است
دلیل حذف: این پست فاقد محتوای مرتبط می باشد ، بحث ها را لطفا فقط با ذکر دلیل مطرح کنید سپاسگزارم

author
rasool1
rasool danesh
34 ماه قبل
مجدد سلام
اینم مدرک و سند دیگری بر ضعف و فقر فرهنگی
این مشکل واقعا فراتر ازین هاست
اینم از طرز فکر نمایندگان مردم (همین خودمون)
author
abedinzadeh
حسین عابدین زاده
34 ماه قبل
سلام به همگی دوستان
فرمایشات اساتید رو قبول دارم
فقط یه نکته کوچیک هم یادمون باشه که ایران تقریبا از قرن 8 به بعد به هزار و یک دلیل چیزی به دنیا ارائه نکرد که هیچ ، پسرفت فرهنگی و فکری هم داشته.
در دوران رضا شاه هم به علت حمایت کشورهای غربی برترین تکنولوژیهای دنیا وارد این کشور شد که باز هم فرهنگ مصرف گرایی رو گسترش می داد.
بعد از انقلاب هم تمام اون تکنولوژی ها و سرمایه گذاری ها رفت برای کشورهای عربی و دیگر کشورها مثل کره جنوبی ....
در دوران اخیر هم ما تازه شروع کردیم به سرمایه گذاری در دانش های نوین که به علت عقب ماندگی فرهنگی، علمی و تکنولوژیک علی القاعده کمی طول می کشه تا به این قطار پر سرعت تکنولوژی که 100 سالی از ما جلوتره برسیم.
یادمون باشه که زمان جنگ جهانی اول که دنیا بر سر اختراع جنگ افزارهای پیرفته رقابت داشتن ما خداییش افتابه هم نداشتیم.
پس توقع بیجا از خودمون نداشته باشیم.
البته و صد البته که فرمایشات اساتید نصیری و سیروس زاد رو هم به عرایض بنده اضافه بفرمایید.

والسلام و طاعات همگی قبول درگاه حق، انشا الله
author
Mahdi Mohammadzadeh
Mahdi Mohammadzadeh
34 ماه قبل
سلام دوست عزیز این که چرا دیتا سنتری از گوگل تو ایران نیست، به نظر من مهمترین و اصلی ترین دلیلش مسائل سیاسی هست. والا ما هیچ چیزمون از اونا کمتر نیست.خیلی از مهندسین و دانشمندان ایرانی دارن اونجا کار میکنن. اما همین الان ایران پیشرفت های بزرگ و چشمگیری کرده اولا هاب منطقه هست. و دوما بزرگ ترین دیتا سنتر ملی کشور توسط شرکت ... و شرکت ... در حال ساخت هست. که از جدید ترین استاندارد های روز بین المللی استفاده شده. که مراکز داده ایران به اونجا وصل میشه. یا انواع دیتاسنتر های مختلف که تو نقاط مختلف کشور ساخته شده .
راه اندازی سرور های روت DNS در ایران که چندی پیش افتتاح شد و .... در کل بحث اینترانت ملی. همچنین تو زمینه رایانش ابری هم پیشرفت هایی کردیم. در اینده ای نزدیک شاهد تحولاتی بزرگ در این زمینه ها در ایران هستیم.
گوگل که انقدر بزرگه بخاطر fail over هاشه. 12 تا اگر اشتباه نکنم دیتا سنتر داره ازجمله در زیر اقیانوس. یا تو قطب ....

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
تاپیک های پربازدید