درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

دلیل بیکاری ؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
hojat.rostami
حجت رستمی
1392/12/23 09:31:45
با سلام
همیشه گفتم دلیل اصلی بیکاری در جامعه ایران نبود کار نیست حتی پارتی بازی و یا نبود امکانات و منابع و تبعیضات اجتماعی هم هیچ نقشی در این مورد نداره روزگاری رو در همین سرزمین یاد بیارید که دارای مردمی بسیار فرهیخته و دانشمند در علوم مختلف زمان خودش بود خیلی ساده اگه بخوام بگم با اینکه خیلی از شغلها به صورت موروسی از پدر به پسر میرسید و فرزند نجار نجار بود و کشاورز , کشاورز تحویل جامعه میداد اما بهترین, یکی از مواردی که خودم در زندگیم رئایت میکنم اینه شاید من هیچ وقت نتونم یک کارآفرین یا یک فرد خلاق باشم اما در هر کاری که وارد شدم باید بهترین باشم وهمین باعث شده هیچ وقت بیکار زمانه نباشم متاسفانه در ایران امروز وقتی جوانان پا به دانشگاه میزارن در اصل نمیدونن برای چی رفتن دانشگاه و رسالت واقعی دانشگاهها که فقط معرفی علم هست رو از یاد میبرن و یادشون میره که تخصص رو باید از تحقیق و مطالعه و تجربیات خودشون به دست بیارن به قول بچه کوچولو های مترو شادی بازی سرگرمی بچه ها دانشگاه بدم خدمتتون اقا عزیز برادر شما در هر رشته ای که تحصیل میکنید باور بفرمایید که اون باید باید باید شغل آینده شما باشه و زمانی هم که فارغ ازتحصیل میشید با کلی غرور و ادعا (با اینکه خودتون میدونید عملا ول معطلید) شروع میکنید به حرافی که بیا تو جامعه کار نیست که این همه درس خوندم چی شد ؟ من بهتون میگم چی شد یادت بیار اون روزی رو که استاد بهت گفت باید تحقیق و مقاله بیاری و شما به عنوان دانشجو دنبال لینک دانلود مقاله آماده در اینترنت میگشتی ای کاش میدیدی و میدونستی که خیلی ها مثل شما بعد از مدتها بیکاری و شروع فشارهای مالی و روانی خانوادگی مجبور میشن با مدرک مهندسی بیان چه کار هایی بکنن با اینکه وقتی به فرد میگم خوب مهندس جعبه ابزارو بردار بیا کف سالن رو جارو کن بعد طی بزن چطور ناراحتی رو و شکستن صدای غرورشون رو میبینم و میشنوم و زیر لب چه بدو بیراهایی که به خاطر وضعیتشون به خودشون میگن با اینکه همیشه از دیدن این جور صحنه ها بشدت غمگین میشم که چرا یک لیسانس یا فوق لیسانس بعد از اندی سال حالا به پادویی بیفته ولی خوب وقتی طرف به عنوان مهندس IT وشبکه حتی نمیتونه یه ویندوز نصب کنه مگه چاره دیگری هم هست پس دلیل بیکاری و نداشته های خودتون در آینده رو به گردن دیگران نندازید چون تنبلی و سستی و از دست دادن لحظه های پر ارزش در نتیجه کار خودتون بوده و زمانی که چیزی کشت نکردی پس فصل درویی هم در کار نیست حداقل با خودتون صادق باشید (جامعه امریکا و اروپا در اثر سستی به عناوین برتر علمی و صنعتی نرسیدن بلکه با کار و زحمت تمام ان چیزی رو که دارن به دست آوردن به قول حضرت علی (ع) چطوره که دشمنان شما در راه رسیدن به اهدافشون هر چند باطل اینقدر راسخ و محکم قدم بر میدارند اما شما در حالی که به حق هستید اینقدر سست و ضعیف عمل میکنید) این دل گلایه ها از سوالی بود که در فروم برای درخواست کمک به تقلب جهت تکمیل پایان نامه ها مطرح میشه که با بازار انقلاب اشتباه گرفتن .جوابم چون فنی نبود اینجا نوشتم همین .

author
mahdi001
62 ماه قبل
با سلام من با نظرات شما موافقم

ولی عوامل دیگه هم تاثیر گذار است من خیلی ها رو می شناسم که با سواد و توانایی بالا بازم به خاطر دلایل بسیار مثل پارتی بازی نبود کار و عرف شدن سابقه کار هنوز بیکارند تازه این شاید تو رشته ما صادق باشه بقیه رشته ها چی مثلا مدیریت بیاد چه کار کنه اون باید واسش تو یه سازمان یا جایی کار باشه که بره اونجا اون اقایونی که سواد ندارند رفتند مدیر شند نشانه اون نیست که اون کسی که بیکاره لیاقت نداره این نشانه اینه که اون فرد بی لیاقت اون پست رو اشغال کرده در آخر می خوام بگم با کلیات حرف شما موافقم فقط باید بعضی شرایط رو در مملکتمان ذر نظر گرفت !!!
author
hojat.rostami
حجت رستمی
62 ماه قبل
خوب دوست عزیز و بزرگوارم شما مطلبی رو عنوان کردین که کمی نیاز به تامل داره در رابطه با رشته شبکه همیشه به دیگران توصیه میکنم با حقوق کم جور افرادی رو که به قول شما تخصصی ندارند ولی با پارتی بازی به جایی رسیدند نکشید این اولین اشتباه ما شبکه کارها و پیمانکاران این حرفه است چرا که تمامی سازمانها یک حد مشخصی از تحمل را دارند و با گذشت زمان این افراد بی هنر باید تابع مقررات سازمانی قرار بگیرند و در مقابل مسئولیتی که دارند پاسخو باشند و نهایتا به این منجر خواهد شد که یا اخراج میشوند و یا مجبور به آموختن که در هر دو حالت خیر است اما در مورد اینکه میگویید داشتن سابقه کار عرف شده چیز بدی نیست زیرا افراد را وادار به کسب مهارت و تخصص مورد نیاز بازار کار میکند که در نهایت جمع شدن این نکته باعث یافتن جایگاه مناسب فرد خواهد شد در دنیای کنونی و در کشور های توسعه یافته شاید باور نکنید ولی کارآموزی رایگان و انجام کار رایگان یک قدم شما را به موفقیت نزدیک تر خواهد کرد دقیقا همین اتفاقی که در انجمن تخصص فناوری اطلاعات میافتد . اما گفته بودید که در سایر رشته ها ومثال قشنگی هم زده بودید رشته مدیریت ببینید خیلی از نظریه پردازان بزرگ دنیا که حتی در قید حیات هم بودند هرگز به عنوان مدیر در جایی مشغول به کار هم نشدند اما نتیجه تهقیقات انها خریدار مالی خوبی هم داشته این به این معنی است که شما باید به سمت تولید محتوا حرکت کنید و منتظر دست یاری دیگران نمانید اما یک مورد دیگر اگر همه در کشور ما متخصص هم شدند و با عدالت و شایستگی کامل هم جذب بازار کار شدند اگر جایی برای استخدام شما نماند در آن صورت چه کار میکنید آیا در بدترین شرایت پلانی برای عرضه دارید بزارید یک مثال براتون بزنم روزی خبر نگار از بیل گیتس مدیر عامل مایکروسافت که ثروتمند ترین مرد جهان است پرسید اگر اکنون تمام ثروت شما را بگیرم چه میکنید واکنش جالبی داشت رفت یک تخته وایت برد کوچک اورد و شروع کرد به نوشتن ازش پرسیدند چکار میکنی پاسخ داد مگر نگفتید تمام ثروت مرا گرفته اید خوب من در حال نوشتن الگوریتم های جدید ویندوز هستم تا ثروت و شرکتم را پس بگیرم حال اگر من در موقعیت شما بودم ودیگر جایی برای استخدام نبود به روش بزرگان به سرزمینی هجرت میکردم که نیاز شغلی من در ان جا برطرف شود یا کاری جدید ارائه میدادم و بازار کار خودم را به اختیار خودم به وجود میاوردم به هر حال منتظر کمک دیگران نمیماندم و این روحیه ای است که سالهای طولانی در میان مردم ما فراموش شده و باید با اگاه سازی مردم نسبت به توانایی هایشان آنها را از منت کشیدن برای پارتی بازی یا کپی برداری برای اینکه به جایگاهی برسند کمک کنیم این من و شما و تک تک افراد جامعه هستیم که به کلمه ایران هویت بخشیده ایم و پیشرفت زندگی همه ما در گرو پیشرفت تک تک ما رقم میخورد و همان طور که خدا هم فرمود هیچ قومی سرنوشتش تغییر نمیکند مگر به اختیار خود آن افراد.
author
alimoradism
علی مرادی
62 ماه قبل
سلام:

با وجود راههای میان بر غیرعادلانه که بعضی ها با وجود دانش کم از آن استفاده میکنن.و باید بگم که تعدادشون هم خیلی زیاده و عملا دیده ام و اگر بخام شمارش کنم خیلی بیشتر از 70 درصد اونایی که میشناسم میشه
میشود با تمام این شرایط باز به اهداف خود رسید
باید آنقدر تلاش کرد و زحمت کشید که به هدف رسید و این تلاش تنها با سواد تئوریک بدست نمیاد .باید حتما کار عملی کرد
موقعی که انسان مطمئن هست که هیچ کس (پارتی و بند ... نداره) نداره حتما با تلاشی که میکنه به بهترین موقعیت ها خواهد رسید چون ما زمانی که بر کسی تکیه می کنیم دیگر آنی که می خواهیم نیستیم .
خیلی از جوانهای ما فکر میکنن بامدرک دانشگاهی که میگیرن بزرگترین مهندس میشن :
یه مثال از این دانشجویان که استاد هستن و درسو خوب بلدن ولی از کار عملی هیچ نمیدانن هیچ حتی تنظیم یک مودم ساده!
نوع گزینش ها باید فرق کند چون تو آزمون کتبی بله این نوع مهندس ها میتونن جذب شون ولی اگر ازشون کار عملی بخان میمونن

جامعه ما مدرک گرا شده و هر روز تب این مدرک گرایی بالا میره .

ولی در پایان بگم که اونایی که کار فنی بلدن و مهارت عملی دارن همیشه براشون کار هست

author
saeed plus
62 ماه قبل
سلام به همه .
از نظر من برا کار بلدا همیشه کار هست.
اونایی که بیکارن مشکلات زیر رو دارن:
1.روابط اجتماعی ضعیف
2.تنبلی در کسب مهارت های لازم
3.ترس از ورود به محیط جدید
4.ترس از اینکه شاید یه جایی، یه چیزی ازش بخوان که بلد نیاشه

اونایی که میگن هیچ کسون نداریم،بدونن که خدا کس بی کساس. اگرم الان میپرسین که چرا پس کمک نمیکنه، بخاطر اینه که حسابش نکردین.چطور میخواین دستتونو بگیره درحالی که دستشو قبول نکردین؟!

موفق باشید

author
reza_taghizadeh
رضا تقی زاده
62 ماه قبل
دوست عزیزی که این بحث رو مطرح کردید ، من نمی دونم شما تو چه شهری شاغلید ، اما متن شما یک عیب اساسی داره و اون در نظر نگرفتن شهر محل سکونت یه فرده ، این مسئله تو کل دنیا صدق میکنه و تنها مال ایران نیست... پیشنهاد میدم بهت یه تحقیق کوچیک در رابطه با مراکز شرکتهای کامپیوتری فعال تو زمینه برنامه نویسی و شبکه و سخت افزار بکنی تا میزان تمرکز تو چند شهر دستت بیاد... فقط یه مثال خیلی ساده برات میزنم ، تو شهرهای زیر دویست هزار نفر ماگزیمم شبکه ای که تو یه سازمان بکار میره یه workgroup خیلی ساده ست که نهایت زیر ساختش یه سوئیچه ، کاربرد روتر و شبکه تحت دامین یه افسانست... حالا چه تخصص خاصی برا چنین فضای کاری فرد لازم داره... مهاجرت به شهرهای بزرگ و به قول شما کارآموزی گرفتن تو شرکت ها برا کسب سابقه کار و یا داشتن تخصص بالا ولی نداشتن سابقه کار و پذیرش کار با دستمزد بسیار پایین تو چنین شهرهایی کار هر کسی نیست یه نگاه تو سایتهای بنگاه مسکن بندازید تا وضعیت مسکن دستتون بیاد که دیگه کرایه نشینی هم نمیشه کرد. به هر حال تخصص در کنار عدم تمرکز فرصت های شغلی تو چند شهر شرط مکمل برا پیدا کردن کاره.
author
hojat.rostami
حجت رستمی
62 ماه قبل
سلام خدمت شما reza_taghizadeh
ممنون از نقطه نظرت شما اگر یک it کار باشید که هستید نیازی ندارید که حتما در شهر خودتون مدیر یک workgroup ساده باشید ما در دنیایی زندگی میکنیم که به واسطه موج فناوری اطلاعات وسعت محله زندگیمون به اندازه کل کره زمین رشد کرده و همین طور که میبینید بدون اینکه بدونیم الان من و شما کجا زندگی میکنیم به واسته اینترنت به راحتی باهم صحبت میکنیم و از نظرات هم آگاه میشیم حالا بزارید از پزشکانی بگم که به واسطه همین it بدون اینکه از منزلشون بیرون بیان در دوردست ترین نقاط دنیا اقدام به عمل های جراحی میکنند یا مدیران it که با استفاده از پروتکل های ارتباطات راه دور از منزل سرور های محیط کارشون رو کنترل میکنند و دلیل به وجود امدن ابر اینترنت در واقع از بین بردن فاصله ها و ایجاد دور کاری برای افرادیه که امکان سفر ندارند برای این موضوع میتونید یه نگاهی به صفحات استخدام روزنامه ها بندازید که شما رو به عنوان مثلا یه مدیر وب سایت در منزل خودتون استخدام میکنند در ثانی چرا اینقدر ناامید و خسته ای هدف از درج این مطالب کمک به خود باوری شما ست تا به توانایی هاتون اعتماد کنید و باور داشته باشید که میتونید همین الان بنده بدون اینکه از خونه خودم بیرون بیام به راحتی دارم از اینترنت و همون domainکه گفتید افسانست برای زندگیم کسب درامد خیلی خوبی میکنم پس شما هم میتونید .
author
mostafa lor
مصطفی چگنی
61 ماه قبل
اقا راس میگه به جون خودم خدا روزی دهندس چطو ؟ میگم برات اقا خدایی که روزی تمام موجوداتو میده مال ما هم کنار میذاره ...

author
farshad230
فرشاد شاهمرادی
61 ماه قبل
مهم ترین شرط استخدام در شرکت های خصوصی در اندازه کوچک و متوسط داشتن سابقه کار مرتبط است آن هم حداقل 3 یا 2 سال.
خوب من دانشجو این همه زحمت می کشم از وقت خوابم می زنم سناریو شبکه پیاده سازی می کنم ساعت ها چشم می دوزم به مانیتور به مشکل بر می خورم اعصابم بهم می ریزه و....(کار کاملا عملی شبکه انجام میدم دارم مدرک mcitp می گیرم).
آخرش که چی میرم نیازمندی روزنامه می خرم شغل مرتبط با تخصص خودم رو پیدا می کنم رزومه نه چندان پر بارمو براشون ارسال می کنم در نهایت یک وقت برای مصاحبه تعیین می کنند میرم شرکته برای مصاحبه اولین سوالی که می کنه سابقه کار داری؟
برای کارورزی در شرکت های معتبر که اصلا راه نمیدن بری تو می مونه یه سری جاهایی مثل مغازه سخت افزار فروشی که فقط می خواهد آدمو بفرسته دنبال نخود سیاه
خود بنده برای کارورزی حداقل به 10 تا شرکت معتبر رفتم همه شون پاسخ منفی دادن تو انجمن های مختلف تاپیک گذاشتم که کارورزی میام شرکتتون این چیزا رو بلدم با این برنامه کار کردم دریغ از یک جواب آخرش کارورزی رفتم کافی نت محلمون پشتیبان ملت شدم تو سنجش ثبت نام می کردم عکس اسکن میکردم برای مردم تو فیس بوک اکانت می ساختم این شد کاروزی من دانشجوی ترم آخر لیسانس کامپیوتر

مشکل از ما نیست مشکل از بالا هاست.یه چیزم بگم طرف یه نفرو می خواهد استخدام کنه پیش خودش فکر می کنه می تونه مثلا یه مهندس رو با ماهی 400 تومن استخدام کنه بعدش به اندازه 10 نفر ازش کار بخواد مثلا تو یه نمونه استخدامی داشتن گواهی نامه موتور سیکلت امتیاز محسوب میشد برای جابه جایی سریع و خرید های شرکت من نمی دونم پیکی می خوام بشم یا ادمین شبکه !

باز هم با همه این تجربه های تلخی که از استخدام شدن دارم نا امید نیستم تلاشم رو می کنم خدا روزی بنده هاشو به هر طریقی که باشه میده مهم امید به زندگیه شغل فراوانه
author
mahdihf66
مهدی حسینی
60 ماه قبل
**سلام خدمت دوستای گلم**
من می خواهم فقط تجربه خودم را بگم برای کار پیدا کردن،بعد از این که درسم تمام شد دیدم بازار کار ناجور هست خودم دست به کار شدم و یه شرکت کوچک زدم الان نزدیک 4 سال گذشته میدونم وضعیت اقتصادی الان با 4 سال پیش خیلی فرق کرده ولی این نگاه اشتباه را باید بزارید کنار که برای کسی کار کنیم باید سعی کنیم برای خودمون کار کنیم ما باید کاری کنیم که دیگران به خاطر تخصصمون بان سراغمون نه ما التماسشون کنیم برای کار.
author
mostafa lor
مصطفی چگنی
60 ماه قبل
ایول داش راس میگی شما وقتی تو هر زمینه ای بهترین باشی دیگه دغدغه کاری نداری.
حتی یه کارگر ساختمانی که سعی میکنه کارشو به بهترین نحو انجام بده اسم در میکنه چه برسه به یه مهندس...
به کسی بر نخوره من خودم موقع بی پولی کارگری میکنم.
author
saeidbakhsh
احمدرضا سعیدبخش
60 ماه قبل
1 - عدم مدیریت برخی مسئولین کشور در برخی موارد
2 - عدم داشتن روحیه کار و پیشرفت در جوانان

دلیل شماره2 : دل خوشی به وضعیت کشور و مسئولین و در نتیجه عدم شروع استارتاپ*
* استارتاپ چیست؟
author
mhmd.farahani
M@HAMAD FARAHANi
57 ماه قبل
به نظر من ادم ها باید قبول کنن زندگی اجتماعیه و باید برای رشد در زندگی روابطشون با اجتماع رو قوی کنن ... کسی که درسی رو فول بلده اما نتونه رابطه های خوبی با جامعه برقرار کنه، کلاهش تهه معرکست
author
TeenWolf
محمد محمودی پیام
37 ماه قبل
مهم ترین مشکل ما اینه دوس داریم اولین حقوقمون از کاری که تازه یه ماه شروعه کردیم مبلغی باشه که متخصص اون کار با 4 سال سابقه کار تو همون شرکت یا اداره داره دریافت میکنه فقط مشکلمون اینه و اگر نه تو استان ما 75 درصد مردمش بیکارن با یه مقدار پایین آوردن سطح توقع میتونیم واسه سال اول کار کردن با نصف حقوق جای پامونو تو اون شرکت محکم کنیم و بعدش از این بیکاری هم خلاص میشیم

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور