بحث :: راهنمایی در خصوص نحوه استخدام در حوزه شبکه و IT
درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

راهنمایی در خصوص نحوه استخدام در حوزه شبکه و IT

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
yousef_96
1395/01/13 09:06:00
بنده داشتم به صورت خوداموز شبکه رو یادمیگیرم یعنی هم mcse و سیسکو میخواستم ببینم اگر برای استخدام جایی بخوام برم ازم مدرکم میخوان یا فقط نگاه به تخصصم میکنن (و اینکه میتونم جایی برم که امتحانشو بدم و مدرک هم در این زمینه بگیرم البته بدون اینکه در کلاس ها شرکت کنم چون هزینه این کلاس ها زیاد هستش ) ممنون میشم اگر ی راهنمایی کامل بکنید
author
isaac
اسحاق احمدپور
35 ماه قبل
در مورد سوالتون باید بگم که اگر قصد دارین توی ارگان های دولتی مشغول به کار بشین بیشتر از مدرک تخصصی MCSE یا حتی Cisco برای ارگان های دولتی مدرک دانشگاهی اهمیت داره. یعنی اگر توی ارگان های دولتی قرار بر استخدام یه نفر باشه، و شما که 10 تا مدرک بین المللی شبکه دارین و بسیار هم متخصص و متبحر هستین، و یه فردی که مثلا فقط کاردانی یا کارشناسی شبکه داره، قطعا اون فرد رو به نسبت شما بیشتر میخان. گرچه در کنار مدرک دانشگاهی توی رشته کامپیوتر داشتن مدارک بین الملل یه امتیاز مثبت به حساب میاد. اما ...
اما ناامید نشین، اگر قصد کار کردن توی شرکت های خصوصی رو دارین داشتن مدارک این چنینی هم قابل قبول هست، ولی به شرط این که واقعا کار بلد و متخصص باشین، نه صرفا مدرک داشته باشین. یه دوستی دارم توی همین شهر خودمون داره کار میکنه و بسیار فرد کار پخته و متخصصی هست، اگر بگم حتی وقت سر خاروندن هم نداره غلو نکردم، هیچ وقت بیکار نمونده. همه جا میخانش. چون هم کهنه کار هست، هم بین شرکت ها و ارگان های بزرگ خصوصی شناخته شده. اتفاقا رشته دانشگاهیش هم مهندسی صنایع بوده و هیچ ربطی به شبکه و کامپیوتر نداشته، ولی خب چون از قدیم الایام اینجا کار کرده در نتیجه همه میشناسنش و چون واقعا هم متخصص هست کلن نام و آوازه ای برای خودش داره. البته اینم اضاف کنم که ایشون مدارک مایکروسافتش رو رفت توی ترکیه گرفت. ولی کلن میخام بگم توی جاهای نیمه دولتی یا خصوصی بیشتر ازت کار میخان تا مدرک دانشگاهی. گرچه مدرک دانشگاهی داشتن هم میتونه حتی توی چنین جاهایی یه اهرم قدرت به حساب بیاد.
در ضمن اینم اضافه کنم که شما با خوندن کتاب های شبکه و حتی شرکت در کلاس های شبکه صرفا مقدمات راه برات باز میشه، چون که هرچی اونجا یاد میگیری فقط در حد یه آشنایی و چند جور کانفیگ ساده هست. وقتی توی کار میری به سناریوهایی برخورد میکنی که نه توی کتاب بودن، نه حتی توی کلاس های شبکه که شرکت کردی استاد بهت گفته. در واقع همه یه جورایی جدید. و اگر توی این مواقع واقعا از قبل کار عملی زیاد کرده باشی میتونی از پسش بر بیای، اگر نه که هیچ. که داشتن مدرک هیچ. که مدرک صرفا یه کاغذ بی ارزش. اینا رو گفتم که بدونی ورود کردن به این حیطه بیشتر از این که علاقه یا ساپورت مالی نیاز داشته باشه پشتکار فرد رو میخاد. پس تا میتونی چه با کلاس چه بی کلاس ریز به ریز باید شبکه رو کار کنی و بری جلو تا خبره بشی. و فراموش نکن که توی سختی هایی طول مسیر کسی موفقه که بتونه طاقت بیاره و تا آخر راه بره.

شاد باشی و پایدار

author
UNITY
محمد نصیری
35 ماه قبل
ITPRO ی عزیز من هم چند نکته رو به عنوان کسی که خودش مصاحبه کاری می کنه خدمتتون عرض کنم ، اولین نکته اینکه ابتدا باید با شرکت های خصوص شروع به کار کنید تا سابقه کاری جمع کنید و بعد بتونید در جاهای دولتی رشد کنید ، هیچوقت منتظر این نمونید که یکی بیاد بگه بیاین فلان جا استخدام دولتی بشید اتفاقا دولتی شدن از نظر من یعنی مرگ دانش فنی ، حالا بگذریم ، اگر من مصاحبه کاری بکنم با کسی برای شرکت های خصوص اولین نکته مهم داشتن تخصص هست نه مدرک ، مدرک اگر از یک آموزشگاه آنلاین هم داشته باشید مهم نیست برام ، مدرک صد تا موسسه قدرتمند تو ایران رو داشته باشید باز هم برام مهم نیست ، نباید به فکر مدرک گرایی باشید ، اما یه مدرک کلی از هر جایی ملاک این هست که در این حوزه تخصص دارم ، من اگر بخام استخدام کنم اول سئوالات فنی میپرسم ، بعد میرم سراغ سناریوهای واقعی که به مشکل خوردم و میگم اگر در چنین شرایطی قرار بگیری چه می کنی ؟ شما برای کار در محیط واقعی فقط کتاب نباید بخونی ، باید ویدیو ببینی ، باید توی وب سایت ها فعالیت کنی و تجربه کسب کنی ، سناریو انجام بده ... سناریو انجام بده و سناریو انجام بده ... هیچ چیز کار عملی نمیشه ... من ازت نمی پرسم که مثلا کاربرد A Record در DNS چی هست ؟ یا کاربرد گزینه Binding در DNS چی هست ؟ من میپرسم یه سازمان داریم دو تا وب سرور داره عین هم ، میخایم کاری کنیم که اگر یکیش قطع شد در ساده ترین حالت سرویس قطع نشده برای کاربر از طریق DNS چه راهکاری داره که بتونیم مشکل رو برطرف کنیم ؟ این رو باید بلد باشی این راهکار دادن میشه ... اما کسیکه فقط کلاس رفته اینجوری تحلیل نمی کنه ... خوب پس مدرک خوبه ... اما تخصص و مصاحبه از همه مهمتر هستند ... موفق و ITPRO باشید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
 آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
تاپیک های پربازدید