درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

راهنمایی ارتقاء از Help Desk و پشتیبان به سطوح بالاتر

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
piwomh
امید محمدی
1394/11/29 10:10:45
با سلام و احترام

بنده تا امروز 2 سال و 4 ماه هست که به عنوان پشتیبان شبکه در شرکتی مشغول به کار هستم .
تو این مدت تو کار پشتیبانی تا جایی که در توان داشتم فعالیت کردم و خیلی مواقع هم خسته شدم ، به خاطر رفتار و کردار پرسنل و مدیریت و سرپرست
ولی تحمل کردم به امید اینکه خودمو بالا بکشم .
بعد دو سال میتونم بگم که بحث سخت افزار ، عالی کار کردم . تو بحث نرم افزار متوسط .
ولی تو بحث نتورک ، ضعیف بودم . اونم به دلیل اینکه 90 درصد وقتم برای رفع مشکلات روزمره بود و نتونستم تو این قسمت زیاد پیشرفت کنم .
نتورک هم دارم کار میکنم ، ولی باید مشاور شبکه ما بهم بگه تا انجام بدم . چون از نظر تئوری زیاد وارد نیستم ، واقعیت اینه که میترسم برم سمتش
کلاسم رفتم ، ولی چون زمانی برای تمرین و یادگیری نبود ، زود فراموش کردم .
از اون طرف هم چون من تنها هستم ؛ حجم کار فوق العاده زیاده و دیگه توانی نمیمونه که بخوام چیزی بخونم .
ولی به هر حال میخوام سطح کاریم رو ارتقاء بدم . طوری شده که انجام کارای روزمره که یه بچه هم میتونه انجام بده ، اذیتم میکنه .
شرکت میگه یه نفر رو پیدا کن تا بیاد برای کمک ؛ ولی از اومدن یه نفر هراس دارم . اونم به خاطر کارم
اون مشاوری که داره با ما کار میکنه ، کارها رو سر تایم انجام نمیده ، در صورتی که من با یادگیریش میتونم خیلی زودتر انجام بدم .
نمیدونم چیکار کنم . استرس و فشار اینکار اینقدر بالاست که مشکل جسمی و روحی پیدا کردم .

دوستان گرامی لطفا " منو راهنمایی کنید .
نمیدونم چیکار کنم .
author
rasool1
rasool danesh
36 ماه قبل
سلام
درکتون میکنم و خسته نباشید میگم
چند تا سرور و کلاینت دارین؟ چه سرویسهایی رو توی شبکه دارین؟
author
siya vash
siyavash
36 ماه قبل
دوست عزیز میگند تو مواقع سخت آدم باید تصمیمات سخت بگیره
یا باید گاهی تو کارت ریسک کنی و تو زندگیت اگر ریسک نکنی نمیتونی به موفقیت بررسی
و همچنین ترس و دلهره رو باید کنار بزارید و ریسک کنید.
شمایی که حدود 30 ماه تو یه محیط مشغول به کار بودید الان باید قلق همه چی دستتون باشه تو محیط و حتما صحبت کنید برای ارتقای شغلی و مطمئن باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد و موفق می شوید تو قسمت شبکه این محیط چون حدود 30 ماه بودید و دستتون اومده.
اگر هم می خواهید کلا محیط کاری رو عوض کنید و تخصصی تر کار کنید از شنبه یا فردا یا عصر نه از همین الان اقدام کنید و رزومه ارسال کنید مطمئنا برای کسی که حدود 30 ماه help desk کار کرده الان بهترین زمان و فرصت برای سوییچ کردن به سمت دستیار شبکه یا تکنیسین شبکه هست.
من زیاد تو شبکه مثل اساتید انجمن حرفه ای نیستم ولی تجربه به من میگه اگه می خوای تو شبکه پیشرفت کنی چند سال اول 6 ماه تا 1 سال یه جا بمون بع جات رو عوض کن و مجدد همین روند چون طی چند ماه و گاهی چند هفته ته همه چی در میاد و چیز جدیدی برای یادگیری نمیمونه پس چند سال اول این کار رو بکن به نظر بنده و ریسک کن و به سمت تکنیسین یا پشتیبان یا دستیار شبکه اقدام کن و رزومه بفرست و مصاحبه کن و درخواست کار کن و شک نکن اگر میگی یادت رفته مطالبی رو 100 ها ساعت کلاس رفتیم الان با نیم ساعت مرور یا تو کار یا ... مجدد یادمون میاد.
اگر هم فشار کاری زیاد در این محیط اذیتتون میکنه و زمان برای ادامه دادن و خوندن و تمرین نمی زاره باید سریع تر اقدام کنید یا تایم کمتر بروید یا محیط کاری رو عوض کنید و ترجیحا این بار تمرکز بیشتری باشه روی کار شبکه
میبینید که خیلی زود خیلی موفق شدید.
در کل مطلب طولانی شد ولی همه چی بر می گرده فقط و فقط و فقط به یه برنامه ریزی خودتون و برای اوایل کار کنار گذاشتن ترس و استرس و ریسک کردن و مطمئن باشید 100 درصد موفق می شوید و در زمان کوتاه نتیجه خیلی خوبی می گیرید.
تمام این ها نظرات و تجربیات شخصی بنده هست. ممکنه دوستان نظرات متفاوتی داشته باشند
author
piwomh
امید محمدی
36 ماه قبل
ممنون از آقا سیاوش و آقا رسول
خدمت دوست عزیزم عرض شود که تو شرکت ما نزدیک 60 تا سرور ویرچوال داریم ، 70 تا کلاینت
سرویهای مهم رو که همه رو داریم . کل کارای نتورک مجموعه بنده به تنهایی انجام میدم . ولی مشکل اینه که وقتی یه سرویس می خواد بیاد بالا ، میرم سرچ میکنم یا میپرسم و انجامش میدم . به صورت تکنیکال نمیدونم . واسه همین هم تو رفع عیب و خطا یکم وابسته میشم به مشاور شرکت .
دوست دارم دقیق تر مسائل رو بفهمم و جلوی سرپرست و مدیر بتونم خودی نشون بدم .
یه نکته هم اینکه متاسفانه من کارایی که انجام میدم رو به چشم نمیارم و نمیرم بگم که چیکار کردم و همین امر باعث شده که مدیریت مجموعه و دیگران هنوز من از نظر کارایی مثل ماههای اول بدونند.
پرزنت خوبی ندارم .
author
ahmadi700
36 ماه قبل
اگه میبینی جایی برای پیشرفت داری، حتما با مدیرت مشورت کن و بخواه ارتقا شغلی بده
اگر جواب نداد، ی شرکت دیگه برو
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
36 ماه قبل
البته اگر نظر منو ميشنوي تو اين كشور كه فقرو عدم آكاهي و كمبود فرهنگ كاري موج ميزنه هيچ ارزشي كه واسه تكنسين و مهندس شبكه كارفرما ها قايل نيستند اكثرشونم سواد راست درستي ندارند سعي كن تو همون شركتت هر جوري هست بموني و وضعيت شغلي تو واسه ١٠٠ تومن اضافه حقوق ارتقا به خطر نندازي وگرنه بايد بري يه شركت ديگه تازه اگر كار گيرت بياد خاك pc هاي قديمي رو تميز كني،دوست عزيز من با اين همه تخصص و مدرك تو اين شيراز خراب شده ١ ساله كه بيكارم و دارم تو بازار دلالي كام پيوتر ميكنم برو خدا رو شكر كن همين كارم داري،و اونم براي اينكه از لحاظ روحي افسرده نشم مبحث تخصصي شبكه رو و ارتقا خودمو كنار نذاشتم و تو وقت بيكاري آموزش ميبينم،،
دوم اينكه بهترين روش در ارتقا خودت روش self training هست كه يك lab 1كوچيك در منزل برا خودت درست كني اونوقت فيلمهاي آموزشي تخصصي كه تو اينترنت فراوونه رو دنبال كني ،
يك pc حدود ١٦ گيگ ram و cpu i5 4460 كارتو راه ميندازه وقت بزار و وقت من براي mcse2012 آپگريد از 2008 6 ماه روزي ١ ساعت آموزش و تمرين ميكردم

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

دوره های توسینسو آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با  Solarwinds و ماژول ها
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
دوره آموزشی نصب و راه اندازی Output Messenger در شبکه
مدرس: آرش ترابی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server