درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
دوره های مرتبط
دوره های توسینسو
دوره آموزشی نرم افزار ریموت دسکتاپ Team Viewer
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مدیریت کلاس از راه دور و مانیتورینگ با NetOP
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 2 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی راه اندازی کلیه VPN سرورهای مایکروسافت
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع نصب و راه اندازی انواع FTP سرور
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 7 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سیسکو آسان است
مدرس: صادق شعبانی
این دوره را در 35 قسط خریداری کنید
آشنایی با زیرساخت های شبکه و پیکربندی کامل مودم های ADSL
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 3 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی جامع مانیتورینگ شبکه با Solarwinds و ماژول ها
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 6 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه با Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 5 قسط خریداری کنید
آموزش مانیتورینگ شبکه با نرم افزار قدرتمند ManageEngine OpManager
مدرس: جعفر قنبری شوهانی
این دوره را در 9 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی تخصصی مانیتورینگ شبکه Zabbix در لینوکس
مدرس: مجتبی اسمائی
این دوره را در 25 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی فایل سرور Serv-U
مدرس: کاظم تقندیکی
این دوره را در 11 قسط خریداری کنید
آموزش جامع نصب و پیکربندی Network Monitor Cacti Server
مدرس: پوریا تعبدی
این دوره را در 1 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی بین المللی MCSA ویندوز سرور 2012 کد 70-410
مدرس: اسحاق احمدپور
این دوره را در 37 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار Wireshark
مدرس: محمد عابدینی
این دوره را در 8 قسط خریداری کنید
بهترین دوره آموزشی بین المللی +CompTIA Network در دنیا
مدرس: محمد نصیری
این دوره را در 64 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نرم افزار وایرشارک ( Wireshark )
مدرس: مریم علی زاده
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی نصب ، راه اندازی و پیکربندی ایمیل سرور MDaemon
مدرس: علی آقامیری
این دوره را در 10 قسط خریداری کنید
دوره آموزشی سناریوهای کاربردی و متنوع در تجهیزات سیسکو با سهیل قاسمی
مدرس: ُسهیل قاسمی
این دوره را در 14 قسط خریداری کنید
نصب ویندوز به روش Backup های مستقل از سخت افزار با Acronis True Image
مدرس: میلاد فشی
این دوره را در 4 قسط خریداری کنید

نرم افزار CCproxy (مدیریت اینترنت در شبکه)

55 نظرات
943 بازدیدها
Image

حتماً خیلی از دوستان میدونن که یکی از پرکاربرد ترین نرم افزارها در خصوص اشتراک گذاری اینترنت در شبکه و محدودیت های پهنای باند نرم افزار CCproxy هست که این نرم افزار بسیار ساده ولی در عین حال بسیار کاربردی هست و از حجم بسیار کمی برخوردار است پس نگران دانلود آن هم نیستیم . بهتر است این نرم افزار را تحت لایسنس تهیه نمایید تا هیچ ریسکی را برای شبکه خود متحمل نشوید و برای استفاده از آن به مشکل بر نخورید

طریقه نصب نرم افزار :


پس از کلیک بر روی فایل نصب و Setup برنامه با صفحه خوش آمد گویی روبرو می شویم.
Image

برای ادامه کار NEXT میزنیم.
Image

در این قسمت محل نصب نرم افزار تعیین میشود که به صورت دیفالت روی درایو C انجام میشود Next را کلیک میکنیم ، اگر تیک مربوط به Create a Quick Launch icon را انتخاب کنیم یک ShortCut بر روی صفحه Desktop ایجاد میگردد سپس Next میزنیم
Image

در این قسمت اطلاعاتی نظیر محل نصب را به ما میدهد و در پایان کلیک بر روی Install باعث نصب برنامه میگردد ، اگر تیک گزینه Launch Ccproxy را بزنید پس از کلیک بر روی گزینه Finish برنامه مورد نظر اتوماتیک اجرا میشود به هر حال برنامه با وفقیت نصب شده و میتوانیم با کلیک بر روی گزینه Finish کار رو دنبال کنیم.
Image

نکته :قبل از شروع آموزش کار با این نرم افزار محبوب باید بدانیم که چه نوع اتصالاتی برای این نرم افزار استفاده میشود : Ccproxy قابلیت پشتیبانی از اتصالات(خدا بیامرز Dial up را دارد) broadband یا ADSL ، فیبر نوری، ماهواره، ISDN و DDN را دارد و به شما کمک می کند تا اینترنت و پهنای باند شبکه را به اشتراک بگذارید ؛ اما فقط کاربرد این نرم افزار در این محدود نمی شود بلکه این نرم افزار میتواند به عنوان سرورهای پروکسی HTTP، Mail، FTP، socks، telnet و HTTPS استفاده گردد و قابلیت هایی نظیر کنترل دسترسی به اینترنت، مدیریت کاربر،Web filtering و کنترل زمانی برای دسترسی را داراست .

آموزش کار با نرم افزار Ccproxy:


پس از نصب برنامه و باز کردن این نرم افزار چیزی شبیه به تصویر زیر را میبینیم برای شروع بهتر است ابتدا سری به تب Options بزنیم که یکی از کاربردی ترین قسمت های این نرم افزار محسوب می شود
Image

در تب Options که پنجره زیر باز میشود و همانطور که تصویر گویا هست سرویسهایproxy و Protocol های مختلف همراه با شماره Port را میتوانید دستخوش تغییرات دهید . پایین این پنجره قسمت Local IP Addrress را میبینید که باید آدرس IP کامپیوتری که سرویس پروکسی روی آن اجرا می شود را وارد کنیم ، پس تیک گزینه Auto Detect را برمی داریم تا بتوانیم آی پی سرور را وارد نماییم .
Image

در انتهای این پنجره گزینه NT را ملاحضه مینمایید این گزینه یا بهتر بگوییم این سرویس اجازه میدهد تا proxy قبل از Logon روی کلاینت ها اجرا شود حتی اگر نرم افزار روی سرور اجرا نشود Proxy روی کلاینت ها اعمال میگردد و قبل از اینکه کاربر وارد ویندوز شود این نرم افزار به صورت یک سرویس عمل میکند و اجرا میشود و گزینه Advance هم تنظیمات بیشتری را در اختیارمان قرار میدهد که این تنظیمات پیشرفته خیلی به کارمان می آید از جمله قسمت Other که میتوانیم یک پسود برای Admin انتخاب کنیم تا این Admin بتونه با نرم افزار از راه دور هم کار کنه. جهت تعریف کاربران مجاز برای دسترسی به اینترنت وتنظیم کردن محدودیت های این کاربران در قسمت اصلی برنامه کنار تب Options تبی وجود دارد به نام Account این گزینه را کلیک کنید
Image

پس از کلیک بر روی دگمه Account پنجره زیر باز می شود که در قسمت permit category دسترسی ها مشخص میشود گزینه permit all یعنی تمامی کاربران متصل به شبکه به اینترنت دسترسی خواهند داشت. خب گزینه دوم مشخص است چیست در صورتی که بخواهیم اینترنت را بین افرادی خاص به اشتراک بگذاریم از گزینه ی Permit only استفاده می کنیم.
Image

جهت تعریف user در همان پنجره Account در سمت راست ، گزینه ی new را کلیک می کنیم تا با پنجره زیر رو به رو شویم.
Image

در قسمت user name نام کاربر را وارد میکنیم.در قسمت Password میتوان یک کلمه ی عبور دلخواه وارد کرد.این کلمه ی عبور به همراه نام کاربری از کلاینت پرسیده میشود. IP Address هم میتوانید پر کنید که ابتدا باید Enable باشد تا بتوان آی پی آدرسی را وارد کرد در این صورت فقط سیستمی میتواند استفاده کند که دارای این آی پی آدرس باشد و جهت امنیت بالا تر میتوان MAC را وارد نمود ، همانطور که میدانید MAC آدرسی است منحصر به فرد و هر کارت شبکه یک عدد مخصوص به خود را دارد البته وارد کردن این مورد الزام نیست . قسمت های maximum Connections، Download Bandwidth و Upload Bandwith به صورت پیش فرض 1- میباشد.این عدد به این معنی است که هیچ گونه محدودیتی اعمال نشده است.میتوانیم این مقادیر را تغییر دهیم.
Image

قسمت Maximum Connection مشخص می کند که کاربر در روز چند بار میتواند Connect شود.فیلد های Download Bandwidth و BandwidthUpload به ترتیب سرعت دانلود و آپلود را مشخص می کنند.
در قسمت پایین تر میتوان سرویس های مختلف مانند Mail ، Telnet ، FTP و ... همچنین دسترسی به صفحات وب و... را برای کاربر تعیین کرد که بتواند استفاده کند یا خیر البته این ها مواردی است که بییشترین استفاده را دارد و هر مدیر شبکه ای به این موراد نیاز دارد برای همین از کل سرویس ها در شبکه این چند تا در این نرم افزار گلچین شده اند . درسته که سایت هایی که از نظر قانونی مشکل دارند به صورت اتوماتیک در سیستم ها فبلتر هستند اما گاهی پیش می آید در شبکه ای مدیری بخواهد سایت هایی را فیلتر کند تا کارمندانش نتوانند از آن سایت استفاده کنند این قابلیت نیز در Web Filter موجود است و میتوان دسترسی کاربر را به بعضی از سایتها محدود کرد. Time Schedule مشخص می کند که در چه بازه ی زمانی کاربر به اینترنت دسترسی داشته باشد این هم مواردی است که یک مدیر حتماً برایش خیلی مهم است که کارمندان در ساعت های مشخصی از اینترنت استفاده کنند . قسمت Auto disable at تعیین می کند کاربر در چه روز و چه ساعتی به اینترنت دسترسی نداشته باشد اگر پرنکنید خب طبیعی هست که در تمام روز ها و ساعت ها میتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد. در کامپیوتر اگر روی درایوی راست کلیک کنید و properties را بزنیم یه قسمتی وجود داره به نام Quota که تعیین میکنه چقدر از فظای دیست در اختیار چه کاربری باشد این گزینه جالب برای این نرم افزار نیز وجود داره به نام Bandwidth Quota که میزان اینترنت مصرفی کاربر در طول روز را مشخص می کند اجازه بدید که اینو با یه مثال توضیح بدم :شما تعیین میکنید کاربری روزانه 300 مگابایت مصرف کند طبق تصویر زیر سلول های مورد نظر را پر می کنید و در نهایت دکمه ی save و ok را می زنید .

Image


پنجره بالا را که OK کنید یوزر هایی را که تعریف کردید در پنجره زیر نمایان میشود که میتوان در سمت راست پنجره از دگمه های Edit و Delete اقدام به ویرایش یا حذف کنید و یا حتی خروجی از کاربران و آی پی های ثبت شده بگیرید.
Image


تنظیمات روی کلاینت:


تنظیمات proxy باید بر روی کلیه ی Application هایی که با اینترنت سر و کار دارند اعمال شود.در ابتدا باید روی کارت شبکه تغییراتی اعمال کنیم. به سراغ تنظیمات کارت شبکه می رویم برای این منظور در RUN دستور ncpa.cpl را تایپ کنید و سپس اینتر را بزنید
آموزش کار با ccproxy

سپس روی Local Area Connection راست کلیک کنید و properties را بزنید
Image

و در نهایت روی internet protocol TCP/IP Version 4 دابل کلیک کنید
Image

پس از انجام مراحل ساده بالا میتوانید آی پی سیستم را تغییر دهید پس IP در رنج سرور پروکسی باید تنظیم کنید ، Gateway و DNS را نیز همان IP کامپیوتری که Proxy روی آن نصب است می دهیم.ضمناً نکته ای که بسیار دارای اهمیت است این است که IP کاربر باید در لیست کاربران proxy باشد تا Proxy روی آن اعمال شود.
Image

مرورگر FireFox را باز میکنیم و در تنظیمات Network مطابق شکل زیر گزینه ی Manual proxy configuration را انتخاب کرده و در قسمت HTTP Proxy ، IP کامپیوتری که Proxy روی آن نصب است را وارد می کنیم.مقدار port باید عدد ۸۰۸ باشد. این تنظیمات در IE یا internet Explorer نیز به همین ترتیب است که میتوان از منوی internet option و انتخاب تب connectios و گزینه Lan Settings را زده و گزینه Proxy Server را فعال میکنیم دگمه advance را انتخاب میکنیم و ادامه کانفیگ را انجام میدهیم.
Image

آخرین نسخه از این نرم افزار Ccproxy 8 میباشد که توسط سایت سازنده این نرم افزار میتوانید اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

نویسنده : فرهاد خانلری
منبع : جزیره شبکه و زیرساخت وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • خیلی توضیح کامل و جامعی بود ممنون فقط من یه بار این نرم افزار رو برای اشنایی با روش کارش نصب کردم سوالی که برای من پیش اومد این بود که یک مودم وایرلس داریمه که به اینترنت وصله و با یه کابل شبکه هم به سیستم خانگی وصله و توسیستم خانگی هم این پروکسی رو راه اندازی کردیم و هر کاربر که به مودم وایرلس وصل میشه وقتی آدرس پروکسی رو میزنه همچی درسته (محدودیت و کاربر و ...) ولی چطور میشه کاری کرد به محض وصل شدن به وایرلس یا در کل به محض وصل شدن به شبکه اون پروکسی اعمال بشه

 • خیلی ممنون،
  کاربردی و کامل بود .
  فقط یه سوال ، نرم افزاری که من دانلود کردم 1.6 MB هست، اشتباه دانلود کرئم ؟؟؟
 • خانم علیخانی نرم افزاری که دانلود کردین درست هست. این نرم افزار از نظر حجمی کم حجم هست و نسخه 8 آن تقریبا 2 مگ حجم دارد
 • عالی بود اقای خانلری
  یه سوال
  TMG هم همه ی این قابلیت ها رو داره؟
 • TMG قابلیت هاش با Ccproxy اصلاً قابل قیاس نیست و خیلی خیلی جامع تر و کامل تر و پیشترفته تر هست.
  در مورد TMG میتونید به لینک های زیر اثر استاد محمد نصیری مراجعه کنید.
  آموزش گام به گام نصب و پیکربندی فایروال Forefront TMG 2010 قسمت اول - معرفی توپولوژی ها
  آموزش گام به گام نصب و پیکربندی فایروال Forefront TMG 2010 قسمت دوم – نصب TMG
  آموزش گام به گام نصب و راه اندازی فایروال Forefront TMG 2010 قسمت سوم–انواع اشتراک گذاری اینترنت
  آموزش گام به گام نصب و راه اندازی فایروال Forefront TMG 2010 قسمت چهارم - پیکربندی اولیه
  آموزش گام به گام نصب و راه اندازی فایروال Forefront TMG 2010 قسمت پنجم – راه اندازی پروکسی سرور
  آموزش گام به گام نصب و راه اندازی Forefront TMG 2010 قسمت ششم – راه اندازی پروکسی سرور
  آموزش گام به گام نصب و راه اندازی Forefront TMG 2010 قسمت هفتم – ایجاد کردن یک Web Access Rule

 • سلام و تشكر از شما از بابت آموزش
  يه سئوال: طرز وصل شدن سيستمي كه روي اون خود پروكسي سرور نصب شده به چه شكل هست؟؟تنظيماتي كه روي بقيه كلاينت ها اعمال ميكنيم روي خود سيستم كه پروكسي نصب هست اعمال نميشه و جواب نمي گيريم منون ميشم راهنمايي و توضيح دهيد
  مچكرم
 • سلام .
  آیا امکان لاگ گیری هم وجود دارد؟ یعنی میشود کاری کرد که هرکاربری هر سایتی رو بازدید کرد ، لاگ آن ثبت شود
 • نرم افزار CCproxy یک سرور پروکسی برای ویندوز هست که قابلیت پشتیبانی از اتصالات broadband ، DS ،ِ Dial up ، Fibr ، ماهواره، ISDN و DDN را داشته و به شما کمک می کند تا اینترنت و پهنای باند شبکه را به اشتراک بگذارید . این نرم افزار همچنین میتواند به عنوان سرورهای پروکسی HTTP، Mail، FTP، socks، telnet وHTTPS ایفای نقش کند. همچنین دارای قابلیت هایی نظیر کنترل دسترسی به اینترنت، مدیریت کاربر،Web filtering و کنترل زمانی است.ccproxy هم اکنون ۵۰۰۰۰سرور و۱۰۰۰۰۰۰کلاینت را در سراسر دنیا پشتیبانی می کند ، ضمناً برای اتصال گوشی موبایل یا تبلت با سیستم عامل اندروید یا ویندوزفون باید از سرویسی استفاده کرد که قابلیت پشتیبانی از پورت PPTP یا L2TP رو داشته باشه(البته منم شنیدم زیاد از این قضیه مطمئن نیستم)

  فرهاد جان کلاً خیلی حرفه ای نیست این ابزار اما برای شبکه های کوچیک و شبکه هایی که زود میخوایی به نتیجه برسی و همچنین برای افرادی که زیاد حوصله وقت گزاشتن روی نرم افزار های حرفه ای که تحت ویندوز سرور اجرا میشه رو ندارن این ابزار عالیه و در نوع خودش بی نظیر هست مخصوصاً با حجم کم دانلودش ، باز هم تاکید میکنم نسخه ای که استفاده میکنید Demo نباشه یا لایسنس دار باشه یا ک ر ک.

  معمولاً سروری یا یک سیستمی بک عنوان مدیریت انتخاب میشه که نرم افزار اونجا نصب میشه و اون سیستم کاملاً آزاد میتونه کار کنه البته باز هم میتونید تنظیماتی که روی دیگر سیستم ها هست رو روی همون سیستم اعمال کنید هیچ ایرادی نیست(اگر جواب نمیگیرید لینک زیر رو ببینید)

  در قسمت Monitor تب Log میتونید لاگ های این برنامه رو ببینید البته خیلی قوی و نیست ولی در حد معمولی میتونید لاگ هایی که از کاربران داره رو ببینید.
 • سلام.
  فایل آموزشی که معرفی کردید ، رمز دارد و اجرا نمیشه
 • پسورد : root.ir
 • تشکر . عالی بود.
  حالا یک راهنمایی میخواستم:
  برای بحث لاگ گیری از سایت هایی که کاربران بازدید کردند ، ازترکیب هات اسپات میکروتیک +لاگ سرور استفاده کنم یا از این نرم افزار؟ تعداد کاربران هم 10 تا هستند
 • قطعاً این ابزار برای این کار استفاده نشده ولی میتونید از لینک زیر استفاده کنید.
  ضمناً ابزاری هم جهت لاگ برداری از سایت های دیده شده در سایت معرفی شده لینک زیر رو ببینید
 • تشکر
  نتیجه گیری نهایی :
  به نظر شما از چه ابزاری و یا ابزارهایی برای بحث لاگ گیری اینترنت، مخصوصا سایت های بازدید شده بر اساس نام کاربری و ip ، استفاده کنم؟
  هر کدام از این نرم افزارهایی که معرفی کردید ، تقریبا کار را انجام میدهند ، حال کدامیک قوی تر است؟
 • سلام
  من اکانت ها رو بدون پسورد تعرف کردم امابعد دو روز ازم پسورد میخواد. میشه کمکم کنید
 • دوستان این نرم افزار و میشه رو vps نصب کرد ؟اگ میشه راهنمایی کنید

 • با سلام

  آقا من این نرم افزار رو نصب و دارم ازش استفاده می کنم

  یه سوال !

  من چطور می تونم ببینم که هر کدوم از کاربرام تو بازه زمانی مشخص به چه میزانی دانلود و به چه میزانی آپلود داشته اند؟؟!!

  ممنون میشم پاسخ بدین
  خیلی مهمه واسم
 • سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد

  استاد مطلباتون بسیار مفید بودن.

  فقط یه مشکلی هست. این نرم افزار اینترنت رو از طریق موددم یا روتر وایرلس اشتراک گذاری میکنه یا ویندوز رو به یه هاتسپات تبدییل میکنه؟
 • زمانی که نرم افزار CCproxy راه اندازی میشه تمام کاربران برای ورود به اینترنت خودشون مجبور هستند که بیان از اون سیستم اجاز ورود بگیرن و این اجازه رو نرم افزار Ccproxy با تنظیماتی که ما روش انجام دادیم متوجه میشه که به کی سرویس بده و به کی نده ، Ccproxy یک سرور proxy برای windows هست . که پشتیبانی از اتصالات broadband، DS،ِDial up، فیبر نوری، ماهواره، ISDN و DDN را دارد و کمک می کند تا اینترنت و پهنای باند شبکه را به اشتراک بگذاد . ضمناً ccproxy میتواند به عنوان سرورهای پروکسی HTTP، Mail، FTP، socks، telnet و HTTPS ایفای نقش کند . همچنین دارای قابلیت هایی نظیر کنترل دسترسی به اینترنت ، مدیریت کاربر، Web filtering و کنترل زمانی است. ccproxy هم اکنون ۵۰۰۰۰سرور و۱۰۰۰۰۰۰کلاینت را در سراسر دنیا پشتیبانی می کند.
 • قابل توجه کاربرانی که میخوان قالبیت های زیر رو در WIFI خودشون داشته باشن
  1. نمایش اطلاعات کامل User های متصل شده به اینترنت مانند زمان ورود و مدت اتصال کاربر به اینترنت و LOG گرفتن سایت های بازدید شده
  2. نمایش حجم Download و Upload توسط هر کاربر همچنین تعیین محدودیت دانلود جداگانه
  3. ایجاد حساب های کاربری مختلف و معین کردن سرعت و محدودیت برای هر کابر
  4. نمایش MAC Address و IP سیستم های متصل شده
  5. نیاز نداشتن نصب نرم افزار بر روی کلاینت ها
  6. فیلتر کردن برخی از سایت ها به دلخواه
  7. مدیریت میلیون ها User
  و ...
  بهتون پیشنهاد میکنم لینک زیر رو مشاهده کنید
 • سلام
  من سیستم تقریبا قدیمه و ویندوز xp روش نصبه
  من نرم افزار رو نصب کردم و تمام مراحل بالا رو انجام دادم.
  اما هر کسی که میخواد میتونه از وای فا استفاده کنه با اینکه من گزینه Permit only انتخاب کردم باز هم کسانی که فقط رمز مودم رو داشته باشن میتونن استفاده کنند. چکار باید بکنم؟
 • سلام مهندس
  یه تشکر واسه مطالبه خوب و مفیدتون به خصوص این مطلب
  اشتراک اینترنت در شبکه محلی
  این مطلب واسه من مبتدی خیلی عالی بود
  ولی متاسفانه فرهاد جان این ccproxy رو متوجه نمیشم داستانش چجوری شده
  این نرم افزار رویه یک سیستم نصب میشه و شبکه رو مدیریت میکنه به شرطی که اینترنت از خوده اون سیستم share بشه ولی تو مطلبتون گفتین که مودم رو مستقیم به سوییچ بزنین بدونه هیچ تنظیماتی اینجوری نرا افزار ccproxy میخواهیم چیکار؟!
  میشه منو روشن کنین
  عقل من به من اینجور میگه که ccproxy باید روی سرور نصب بشه.
  الان من دارم اشتباه میکنم یعنی؟!!!
 • من هم با نظر دوستمون Mehranjafarani کاملا موافق هستم . باید در اموزش ها به این نکته اشاره می شد که برا کنترل پهنای باند مصرفی و مدیریت allow , deny در شبکه های کوچک که سریع می خواهیم اینترنت رو به کاربرن بدیم باید این نرم افزار روی یک سیستمی که اینترنت داره نصب شه و به عنوان سرور قرار بگیره و بقیه کلاینت ها Default gateway و dns خودشون رو رو اون سیستم تنظیم کنن .
  در یک سیستم که سرور انتخاب می کنیم اینترنت به صورت مستقیم توسط یک اینترفیس وارد سیستم شده و توسط یک اینترفیس دیگر ( NIC) به سویچ وصل می شه . می توان مدیریت کرد
  اگه قرار باشه ما اینترنت رو از مودم adsl بگیریم و خود مودم بصورت nat به کلاینت ها ای پی و اینترنت بده کجا این نرم می تونه رو کلاینت ها و پهنای باند مصرفی مدیریت داشته باشه

  با تشکر از دوستان
 • دوستان عزیزی که این اموزش رو مطالعه میکنند لازم هست بگم لطفاً سوالات کاربران و جواب هایی که در ادامه آموزش اومده توجه داشته باشید ، شاید سوال شما در بین این پست ها قرار گرفته باشه.
  ضمناً دوستانی که نکته هایی در خصوص این نرم افزار میدونن در ادامه این پست ها قرار بدن باشد که این آموزش توسط شما دوستان کامل تر شه.
  با تشکر.
 • با سلام خدمت استاد خانلری .
  استاد در سناریویی که شما شرح دادین می شه محل دقیق کامپیوتر ها و سویچ رو تشریح کنین . بازم فکر کنم جای بحث باشه
 • سلام دوست عزیز در مورد ای پی های سرور توضیح بدید با توجه به اینکه سرور دو تا NIC داره
 • در پاسخ به دوست خوبمون sajjadifar
  سیستمی که به عنوان اشتراک گذاری اینترنت به سیستم های دیگر در ویندوزهای کلاینتی مایکروسافت قرار می گیره . باید به یک نحوی ( اینترنت رو از طریق مودم adsl شایدم با تنظیمات ppoe از طریق یک اینترفیس nic ) وارد سیستم شده باشد و nic دیگه برا اینکه با کامپیوتر های دیگه در داخل همون شبکه ارتباط داشته به سویچ متصل است . و بقیه کامپیوتر ها default gateway , dns خودشون رو باید به اون کارت شبکه ای ست کنند که اینترنت از nic اول اومده .
 • با تشکر از آقای تمیجی .
  سیستمی را به عنوان سرور انتخاب کنید که دو تا کارت شبکه داشته باشیه یکی از این کارت شبکه ها به عنوان ورودی و دیگری به عنوان خروجی ، کارت شبکه ای رو که به عنوان ورودی انتخاب کردید باید اینترنت رو از اون طریق وارد سیستم کنید
  کارت شبکه خروجی رو به سوئیچ وصل کنید و مثلاً ای پی 192.168.0.1 رو بهش بدید و Gateway و DNS رو بهش بدید و کلاینت هایی که به سوئیچ وصل هستند رو آی پی هایی در همون رنج بدید مثل 192.168.0.2 و ... همچنین Gateway و DNs های کلاینت ها رو آی پی کارت شبکه خروجی سیستم رو قرار بدید یعنی 192.168.0.1
  موفق باشید.
 • باسلام لطفا gateway ,dns کارت شبکه دوم سرور(کارت خروجی) را هم بگید. باتشکر
 • nic : 1
  ip address : dhcp modem
  example : 192.168.1.2
  gateway : 192.168.1.1
  dns : 192.168.1.1

  nic 2 :
  192.168.1.3 ip address
  gateway : 192.168.1.1
  dns : 192.168.1.1

 • با سلام لطفا ای پی کلاینت را هم بنویسید
 • آی پی کلاینت ها میشه رنج آی پی کارت شبکه ای که به عنوان خروجی داره به سوئیچ وصل میشه. دقیقاً در پست قبلی ام توضیح دادم
 • با سلام . برا دوستانی که اماکن تنظیم اشتباه رو با این نرم افزاز و ست کردن ip رو داشته باشن اقدام به گرفتن عکس از تنظیمات رو کردم .
  در سمت سرور
  - همان طور که مشاهده می کنید ما از دو کارت شبکه استفاده کردیم که "Local Area Connection " برا شبکه داخلی کامپیوتر ها و به وسیچ متصل شده است و "Local Area Connection 2 " به صورت مستقیم از مودم adsl اینترنت رو گرفته است
  Image


  تصویر Local Area Connection 2 " که بصورت مستقیم اینترنت رو از مودم گرفته ایم
  Image

  تصویر "Local Area Connection" که به شبکه داخلی یا سویچ متصل است
  Image


  تنظیمات اینترفیس برنامه که ارتباط با شبکه داخلی رو مشخص می کنه .
  Image


  تنظیمات کلاینت ها برا ست ip
  Image

  تنظیمات پروکسی مروگر
  Image


  بقیه مراحل کار با نرم افزار نیز توسط استاد " فرهاد خانلری " توضیحات تکمیلی و خوبی داده شده است .

 • از راهنمایی هاتون کمال تشکر را دارم
  باز هم منتظر آموزش های جدید شما هستیم
 • با سلام و تشکر از تمام دوستان ، مشکل این نرم افزار اینه که کاربرا هر وقت برن و تنظیمات پروکسی رو روی مرورگراشون غیر فعال کنند ، بدون هیچ محدودیتی به اینترتن وصل میشن ، یه راه حل اینه که برای سیستمهای کاربران یوزری غیر ادمین تعریف کنیم که نتونن تنظیمات رو در اون تغییر بدن (ولی کاربرا در شبکه مد نظر من باید بتونن با یوزر ادمین با سیستماشون کار کنن) آیا راه حل دیگه ای هست ؟ که تنظیمات پروکسیرو نتونن در مرور گر و یا هر نرم افزار دیگه ای که به اینترنت وصل میشه تغییر بدن ؟؟؟؟
 • اینترنت داره از کارت شبکه ای بیرون میاد که Ccproxy داره کنترلش میکنه یعنی کاربران باید با تنظیمات پروکسی اینترنت رو دریافت کنند و بدون اون اینترنت ندارن . این که میگید بدون proxy هم میرن اینترنت باید چک کنید تنظیماتتون چه طوری شده که میتونن قانوناً نباید بتونن.
 • خدمت کاربر محترم hr.a شما به مطالب اموزشی که توسط استاد خانلری در یک سناریویی که تشریح شد توجه نکردین

  اینترنت از طریق مودیم adsl و توسط یک nic وارد کامپیوتر شده و توسط nic دیگه و با مدیریت ccproxy به سویچ اتصال داره و شما می تونین کاربرتعریف کنین و هر کاربر با زدن اکانت از پهنای باند تخصیص داده شده استفاده کنه .

  لطفا بار دیگه به مطالب اموزشی و بازخود کاربران توجه فرمایید
 • با تشکر از آقای تمیجی بابته توضیحاته خیلی خوبشون
  فقط یه سوال
  با ccproxy میشه روی Access point هم مدیریت داشت؟

 • برای این منظور Ap تهیه کنید که قابلیت مدیریت داشته باشه Ccproxy فقط برای این طراحی شده که بتونید روی اینترنت کاربران مدیریت داشته باشید.
 • این پست حذف شده است
  دلیل حذف:

 • در داخل CCPROXY برای کاربران حجم 3 گیگ برای یک هفته تعیین شده، حال سوالم این هست که اگر کاربری در نصف یک هفته اش حجمش تمام شد آیا امکانش هست که بلافاصله حجمش تمدید شود و دیگر نیازی نباشد که کاربر منتظر بماند تا اینکه بقیه یک هفته اش بصورت کامل تمام شود؟

  آیا نیاز به تنظیمات خاصی هست؟
 • فرهادجان عالی بود.جامع وکامل وباشکل
  فقط بایدگام به گام باتوضیحاتت پیش بریم ورونداجرایی داشته باشیم تابتونیم کامل مطلب رودرک کرده باشیم
 • علی جان شما لطف دارید ایشالا بتونیم در کنار هم مطلب یاد بگیریم.
  همچنین از دوستان عزیز درخواست میکنم برای راهنمایی هر چه سریعتر و پاسخ گویی دیگر کارشناسان وبسایت سوال هاشون رو در انجمن و در وبسایت از طریق گزینه"سوال بپرسید" ایجاد کنند .
  با تشکر
 • یعنی توضیح از این بهتر و جامعتر نداریم و نمیشه
  عاااااالی بووود
 • فكر ميكنم براي مشكلات زير راه حل هايي وجود داره:
  1- اينكه آيا حتما ميبايست اون سيستم كه به عنوان سرور هست 2 تا كارت شبكه داشته باشه؟
  2- گاهي وقتي در كلاينت ها پروكسي رو برميداريم، بدون محدوديت اينترنت داره

  اولا اينكه ميشه داخل مودم مد رو از حالت PPPoE برداشت و حالت Bridge گذاشت و در داخل سيستمي كه سرور شده يك كانكشن اينترنت ساخت تا با يوزر پسورد وصل بشه به اينترنت. در واقع در اين حالت به صطلاح مودم اينترنت دار نيست و تنها سيستم ها بهش متصل ميشن ولي به اينترنت دسترسي ندارن و مودم تنها حكم يك روتر رو بازي ميكنه كه كابرا ازون طريق ميتونن از سرور ما آي پي بگيرن. و در اين حالت با همون يك كارت شبكه سرور هم به مودم وصل ميشه هم ميتونه با همون كارت شبكه اينترنت رو به عنوان Getway به اشتراك بذاره.
  دوما بايد DHCP در داخل مودم جوري بايد تنظيم بشه كه رنجIP و Default Gateway و DNS كلاينت ها رو به سمت سروري كه CCProxy روش نصبه هدايت كنه.
 • سلام استاد گرامی
  چقدر خوب , روان و حرفه ای امیدوارم همیشه پایدار باشید.
 • سلام بر شما ، ممنونم ازتون.خدمتتون اطلاع میدم که به زودی ویدئو ای تولید میکنم در همین خصوص .
 • در یک شبکه LAN همه سیستم ها تحت ویندوز های 7 و 10 هستن و توسط یک سوویچ 8 پورت به هم متصل اند و اینترنت هم یه یکی از پورت های سوویچ وصله تا همه کاربرها دسترسی به اینترنت داشته باشند این نرم افزار رو روی ویندوز 10 نصب کردم ولی وقتی گزینه ی permit only رو انتخاب میکنم همه با اینترنت دسترسی دارن در صورتی که من هیچ اکانتی تعریف نکردم.
  مشکل کجاست؟
 • با سلام خدمت دوستان عزیز
  لطفا مطالب رو کامل بخوانید
  من چکیده کار رو با تمام ریزه کاریهاش میگم
  1- سیستمی که به عنوان سرور انتخاب میشه حتما باید دو تا کارت شبکه داشته باشد اگر یک کارت شبکه داره حتما یک کارت شبکه دیگر اضافه کنید . ( درایور کارتهای شبکه نصب شود )
  2- اینترنت رو فقط به یکی از کارت شبکه ها وصل کنید و به هیچ طریق دیگری نباید ارتباطی با کلاینت ها
  ( کامپیوتر کاربرها ) داشته باشه .
  3- از کارت شبکه دوم یک کابل به یک سوئیچ که تعداد پورتهایش بستگی به نیاز ما دارد وصل میکنیم و مهم نیست که به کدام پورت ( شماره ) سوئیچ وصل باشد .
  4- هر کلاینت را به یکی از پورت های باقیمانده سوئیچ ( شماره 3 ) وصل میکنیم
  تا اینجا ارتباط فیزیکی برقرار شد این هم عکسی از سناریوی کار تا اینجا
  ارتباط فیزیکی صحیح


  در ارتباط به شکل فوق تحت هیچ شرایطی کاربران حتی اگر تنظیمات پروکسی رو از روی بروزرشون پاک کنند دسترسی به اینترنت نخواهند داشت .
  اما اگر به روش زیر سیستم ها رو به هم ارتباط داده باشید کاربر با حذف تنظیمات پروکسی بروزر به اینترنت وصل میشود .

  ارتباط فیزیکی غلط


  حال که ارتباط فیزیکی برقرار شد شروع به تنظیمات نرم افزاری میکنیم
  ابتدا سرور
  کارت شبکه ای که ورودی اینترنت است یا از مودم IP اتوماتیک گرفته و یا IP ها رو از شرکت تامین کننده اینترنت مان گرفته و خودمان دستی IP ها رو ست میکنیم .
  کارت شبکه دوم و با توجه به نیازمان یک رنج IP برایش در نظر گرفته و ست میکنیم مانند مثال زیر

  Image


  عکس فوق به طور کامل گویا هست اما برای دوستانی که تازه کار هستند بیشتر توضیح میدهم
  در تنظیمات کارت شبکه ای که به سوئیچی کلاینت ها به آن متصل هستند در قسمت
  IP 192.168.0.1
  MASK 255.255.255.0
  خالی هیچ عددی وارد نمیکنیم gateway
  خالی هیچ عددی وارد نمیکنیم DNS
  خوب تنظیم سرور به پایان رسید حالا میریم سراغ کلاینتها
  اگر در سرور Dhcp نصب و راه اندازی کردیم که کلاینتها اتوماتیک Ip میگیرند ولی اگر نه که بصورت دستی Ip رو ست میکنیم
  Ip 192.168.0.2 برای هر کلاینت متغیر یعنی آخری میشود 3 و 4 و ....
  Mask 255.255.255.0 برای تمام کلاینتها ثابت
  gateway 192.168.0.1 برای تمام کلاینتها ثابت
  Dns 192.168.0.1 برای تمام کلاینتها ثابت
  خوب تنظیم کارت شبکه کلاینت ها هم تمام شد الان باید از پشت سرور بتوانیم تک تک کلاینتها رو ببینم منظور Ip کلاینت رو پینگ میکنیم اگر اروری نداشت پس تنظیمات و ارتباط صحیح می باشد از پشت سیستم کلاینتها هم باید بتوانیم سرور رو پینگ کنیم و ارو نداشته باشد اگر چک کنید میبینید هیچ کلاینتی اینترنت ندارد اگر دیدید اینترنت دارد بروی سرور رفته و وارد مسیر زیر می شویم
  control panel --- administrative tools --- Services
  خوب حالا دنبال گزینه ics میگردیم و به manual تبدیلش میکنیم و خواهیم دید که دیگر هیچ کلاینتی اینترنت نخواهد داشت
  عکس زیر

  برروی Ics دوبار کلیک میکنیم تا عکس زیر باز شود و گزینه manual را انتخاب میکنیم تا سرویس غیر فعال شود


  Image


  خوب حالا نرم افزار Ccproxy رو دانلود و کرک میکنیم چون اگه کرک نشود فقط تا سه کلاینت جواب میدهد
  کرکش هم هیچ مشکلی ندارد و من استفاده کردم با کلاینتهای زیاد و مدت طولانی و مشکلی نداشته
  نحوه تنظیم Ccproxy هم که در مطالب بالا توضیح داده شده ولی اگر باز مشکلی بود بگید تا بیشتر توضیح بدهم
 • سلام

  این نرم افزار میتونه مثل bws آیزا بصورت موقت از طریق آی پی به سیستم ها یا موبایل ها نت بده؟
  آیا کارکردش دقیقا شبیه bws ایزا هست؟!

  ممنون
 • سلام Heidari3771
  اگر فقط بحث دادن اینترنت به یک IP خاص و مدیریت اونه ساده و بهتر از CCproxy پیدا نمی کنی اگه مشکلی داشتی بپرس تا بگم

 • بله دوست عزیز میخام دقیقا مثل bws باشه

  یعنی به یه تعداد سیستم آی پی ثابت بدم و نت دائم داشته باشن
  به بعضی ها مثلا وقتی با گوشی به شبکه وصل میشن نت موقت و روزانه بدم

  الان وقتی کسی به شبکم وصل میشه یه آی پی اتومات میگیره و توی آیزا آی پی میاد که میتونم بهش نت بدم

  ممنون
 • سلام
  ماشالله اینجا همه استادن
  ممنون میشم مارو هم به شاگردی قبول کنین.
  واقعیتش من فقط یک عدد مودم وایرلس دی لینک دارم و یک لپتاب که به شکل بی سیم بهم متصل هستن (با کابل هم مودم رو میتونم به لپتاب متصل کنم)
  سه تا گوشی اندرویدی هم در خونه فعال هستن که اونها هم به مودم متصل اند و اینترنت استفاده میکنن (البته من اتصال گوشی هارو با ایجاد مک فیلتر میتونم قطع و وصل کن)
  من قصد دارم که اتصال گوشی هارو مدیریت کنم. تمام کارهارو انجام دادم و رسیدم به قسمتی که باید پروکسی رو در گوشی ها تعریف کنم ، اما خب روی چه SSID باید تعریف بشن؟ (من فقط یک SSID دارم که اونم فقط ماله خوده مودم هست و روش اینترنت کامل آزاذه)
 • سلام
  من یه شبکه دارم که از طریق یه سرور و ccproxy اینترنت بین کلاینتا شیر میشه.
  حلا یکی از کلاینتا از یه نرم افزاری باید استفاده کنه که باید پورت 80 و 443 باز باشه. چجوری میتونم این دوتا پورت رو باز بزارم.
  ممنون
 • سلام و خسته نباشید
  دوستان من از ccproxy استفاده می کنم تو شبکه برای کنترل اینترنت به وسیله یک سرور با دو عدد کارت شبکه ولی به 2 مشکل بر خوردم که برای رفعش از شما کمک می خواهم.
  1-تا زمانی که کارت شبکه که بر روی اون نت دارم تو حالت share نزارم ccproxy توانایی ارسال اینترنت ندارد.
  2-در حالتی که تو share باشد . و اینترنت برای کلاینت ها ارسال شود مشکلی برای کامپیوتر ها وجود
 • سلام دوستان . یه مشکلی دارم با این نرم افزار که کاربرا هر وقت برن و تنظیمات پروکسی و IP رو از روی وایفای غیر فعال کنند ، و تو مرورگرشون هم تنظیمات پروکسی رو بردارن بدون هیچ محدودیتی به اینترنت وصل میشن در ضمن این که حتی وقتی تمام تنظیمات اعمال شده است کاربرا فقط تو وب گردی محدود میشن ولی تو برنامه های دیگه به خصوص تلگرام گوشی و ADM اندروید آزادانه حتی عکس و کلیپ دانلود میکنن و تو نرم افزار گزارشی مبنی بر استفاده از حجم اینترنت ثبت نمیشه و فقط هنگام وب گردی براشون حجم محاسبه میشه....
  طبق آموزش همه تنظیمات رو هم درست انجام دادم و کاربر تعریف کردم و در حالت permit only هم هست .... خیلی سایتای دیگه هم چک کردم درست بود ....اگه کسی راه حل این مشکل رو بلده لطفا به ما هم بگه...
  ممنون
 • سلام ببخشید من یه سوال داشتم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
  من تو شبکه از ccproxy استفاده کردم و اینترنت میدم به کاربران
  حالا میخوام به بعضی از کلاینت ها بدون پروکسی اینترنت بدم باید چه کار کنم؟
  من تو سرور rras هم فعال کردم و nat رو روی حالتی گذاشتم که کسی حتی geteway هم ای پی سرور بگذاره نتونه به اینترنت وصل بشه.و فقط با پروکسی بتونه وصل بشه.
  حالا اون کلاینتی که میخوام بدون پروکسی وصل بشه یکی از کاربران مثلا مدیرعامل هست.
  یا این که چه جوری به اکسس پوینت بدون پروکسی اینترنت بدم.
  ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow